Kerameti İnkar Edenlere

zekaikc´isimli üyeden Alıntı
Muhatabım değilsiniz. Nokta
Selam!

Noktali virgul koyup
Devam edeyim.....

Seytanin Allah cc dusmani oldugunu da nereden cikardiniz?
Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
20.117.Bunun üzerine biz şöyle demiştik:
"Ey Âdem! Şu,(Seytan) senin de eşinin de düşmanıdır,
dikkat et de sizi cennetten çıkarmasın;
sonra bedbaht olursun."
Sadakallah!

... (Seytan)senin de eşinin de düşmanıdır,...

devam edecek.....
 
Adamlar inandıkları dinden bile hiç bir şey anlamamışlar. Sonrada yazdıkları senaryoyu delil diye buraya koymuşlar. Gülelim mi ağlayalım mı karar veremedim. Neden böyle şeyler uydurmak gereğini hissediyorlar anlaşılır gibi değil. Eğer samimi iseler durum nörolojik bir sorunun varlığına işaret ediyor. Fakat asıl anlamadığım, bir çok aklı başında eğitimli ve islam dinini iyi bilen insan var. O insanlar neden bu insanlara müdahele etmiyor ve işin doğrusunu öğretmiyor.
Keramet dini düşünceden daha önce varolan sihirsel düşünüşün ürünüdür ve dinle bağdaşmaz. Keramet hikayeleri uyduranların etkisi altında kaldığı düşünce sihirsel düşünüştür.
İnanışa göre şeytan Allahın kurduğu insanları deneme, test etme sisteminin zorunlu öğesidir. Onu Allah düşmanı olarak tanımlamak şeytandan da hiç bir şey anlamamaktır, yaratıcıdan da.

selam ederim;

sevgili sabit onu anlamak görmek kolay iş degildir. insanın tekamulu ile alakalı bir olaydır. islam dediğimiz insanlık bilincine ulaşmak insanın tekamulu ile olacaktır. yanlıslar yerini dogruya zaman içerisinde bırakacaktır. söylediginiz konuda çok haklısınız neden müdahele etmiyor düşünürler? çünkü mevzu din ile alakalı olduğunda ortaya 10 larca fikir ve düşünce çıkmaktadır. ve herkez tutundugu inancın peşinden sürüklenmekte neyin doğru neyin yanlış olduğu belirlenememektedir.

KUR'AN bilgisi oldukça fazla olan bir kimse anlayış ve düşüncede zorluk çekiyorsa o kişiye okuyup anladıgından fazlasını öğretmek oldukça zordur. DİN ile alakalı konulara bir bakın kişilerin birbirleri ile yaptıkları tartışmaların sonu hakaret, dinsizlik suçlaması, yada saygısız bir cumle ile sonucunda kavgaya dönüşmektedir. bunun sebebi kişilerin bencil düşünceden uzak egolarıdır. çünkü akılları doğruyu icra etmekden çok cennet vaadindedir. bu tip inanan kardeşlerimiz farkına varmadan islamiyete büyük zarar vermişler ve kendileride işin içinden çıkamamışlardır. aynı konuya örnek bu başlığın başından sonuna okudugunuzda mevcuttur. asla buluşamaz bir araya gelemezler dertleri islamın barındırdığı sevgi hoşgörü adalet değil öğrendiği üç kelime ayet ile adam dövmektir. ve bu sürekli devam eder ve birbirlerini döverler. sonucunda sizin gibi bir kimse çıkıp derki "ey insanlar bu nasıl islamiyet siz islamdaysanız ben orada değilim". çünkü bir toplumun içinde bulundugu durumu gözlemleyip vardıkları nokta ap açık ortadadır. "kadın hakları musluman ulkelerde son sıradadır, demekki islamda kadın hakları yoktur." ve islamdan uzaklaşır giderler. oysa o çok ileri bir insanlık anlayışıdır.

ama elbette insanlık bilincine eren kimse bu tür tartışmalara girmek yerine kendi sosyal yaşantısında elinden gelen insanlık ölçüsünün en yükseğinde olmaya çalışır. düşüncede davranışda ve kelamda. bu insanın tartışmaya ihtiyacı yoktur o verilen mesajı almıştır. "emredildiği gibi dosdogru ol".
 
Son düzenleme:
İnanışa göre şeytan Allahın kurduğu insanları deneme, test etme sisteminin zorunlu öğesidir. Onu Allah düşmanı olarak tanımlamak şeytandan da hiç bir şey anlamamaktır, yaratıcıdan da.

düşünen insanın varabileceği küçücük bir ayrıntıdır bu ve sizin kolayca görüp buldugunuz bu gerçekten malesefki insanlar çok uzaktadırlar. hala şeytanı kolu bacagı olan bir varlık olarak görmektedirler. ŞEYTAN'ın gerçek manası ise YANLIŞ demektir. maneviyatta boyu posu vardır YANLIŞ 'ın elbette ama gaybdan kovulan şey YANLIŞIN ta kendisidir. bu meselede yol almak için gördüğünüz üzere dindar olmaya gerek yoktur. ince bir düşünce ve anlayış gerekir. dindarın gerçek anlamı budur.
 
Üst Alt