Kendisini yarı Tanrı olarak gören Abdullah Öcalan'ın ifadeleri...

Bugün tüm Kürtlerin lideri olarak dünyaya kendisini tanıtan, fakat aslında sadece azılı bir terör örgütünün lideri olan Öcalan’ın bilinmeyen fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu fotoğrafları paylaşmadan önce son günlerde kendisi dindar gibi göstermeye çalışan Öcalan’ın dağa çıkardığı tüm teröristleri bizzat kedisinin Darwinist, materyalist yetiştirdiğini hatırlatmak isterim. Aşağıda Öcalan’ın dinimizle ilgili kendi ifadelerine bakın. Bu sözlerinden dolayı Allah’ı peygamberimizi ve dinimizi tenzih ederim.

Allah bir nevi Ortaçağ'ın feodal manifestosudur, temel yasası ve bildirgesidir.(Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 313)

Bizim din ile ilişkimiz yok. Halkımız Tanrı'dan, ideolojiden kopmalıdır. Ben çok uğraştım sonunda Tanrıdan koptum.

Tanrıyı aştım. Böylece Abdullah Öcalan olabildim. İslam kadınımıza bir şey vermemiştir. Bunun yerine sosyalist ahlakı koyacağız."

"Tarih içindeki gelişimine baktığımızda, ALLAH tapımıyla birliğe ve güce ulaşılmak istendiği çok açık görülmektedir. Öyle sevgili kulun cennete gitmesi gibi kavramlar, işin fantezi kısmıdır, edebi kısmıdır."

"Tek Tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, ALLAH, peygamber ve melek gibi kavramlar dönemin siyasi literatürüdür. (Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 204)

Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalımı yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum. (Abdullah Öcalan, Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s. 257)

Namazın kendisi de genel anlamda bir tiyatrodur. (Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 354)

Muhammed'in Allah'ı, ana kabilelerin birleşerek güçlenmesi ihtiyacını ifade eder. Bedevi kabilelerinin ortak tasavvurudur, birleşmiş Arap kabile gücüdür. Her topluluk kendini güçlendirdiği oranda, kendi Allah'ını yeniden tasarlamaktan geri durmamıştır. Tarihsel ve toplumsal gerçeklik budur. Günümüzün Allah'ı ise bilimin özüdür.

Kur'an-ı Kerim: İdeolojik kimlik düzeyinde gerçekleştirilen, Sümer mitolojisinin üçüncü büyük versiyonu, dönüşüm geçirmiş biçimidir.
 
Bunları, Öcalan ile " anlaşma masalarına " oturup, anlaşma yapmaya kalkışani hatta bilmediklerimizde anlaşanlara okutmanız gerek diye düşünüyorum...

Gerçi ne farkeder ki " ha kel Ali, ha Ali kel "....
 
Üst Alt