• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kendinize Yakışanı Bulun

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Kendinize Yakışanı Bulun

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Şık giyinmenin sırlarını Damat, Tween ve ADVnin Tasarım Direktöründen öğrendik.

Ceket seçerken
Daha fit, uzun ve şık görünmek için kuplu ve yarı-fit (vücudunuza çok yapışmayan) ceketleri tercih edin. Geniş bedenliyseniz özellikle kruvaze, üç düğmeli ceketleri tercih etmeyin. Çünkü bu ceketler sizi olduğunuzdan daha geniş ve kalın gösterir. En doğru seçim için yüksek klapalı (ceketinizin yaka kısmı) hafif bel oyuntusuna sahip, iki düğmeli ceketler olacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta, ceketin basen çizgisini geçmeyecek uzunlukta olması. Son olarak boyunuz uzun değilse uzun ceketleri, uzun boyluysanız da, kesinlikle kısa boylu ceketleri tercih etmemenizi öneririm.

Gömlek seçimi
Gömlek tercihlerinde yapılan başlıca hata geniş kalıplıysanız, daha geniş kesimli gömlekler giymektir. Bu sizin daha kilolu ve geniş görünmenize yol açar. Geniş bedenliyseniz, arka beden pensli ya da kuplu gömlekler giyerek daha formda görünebilirsiniz. Kup ve pensler gövde boyunuzu daha uzun ve dar göstermeye katkıda bulunur. Kol boyunuz uzun değilse duble-manşet gömlek tercih etmek yerine klasik manşetli gömlekleri seçmeniz daha iyi görünmenizi sağlar.

Pantolon
Genel olarak pantolon seçerken yapılan en büyük hata; kilolu, geniş basenli ve bacak boyu kısa kişilerin geniş pantolonlar seçmesidir. Geniş formlar, geniş bir bedeni gizlemez aksine daha da hantal gösterir.

Kravat seçimi
Kravatlarda renk ve desen olarak yalınlık önemli Aynı tonlardaki renklerin oluşturduğu desenler yine aynı tonlardaki bir takım elbise ile kombinlenerek şık hale getirilebilir. Kravat seçiminde takım elbise ve gömlek çok önemlidir. Benzer tonları içeren bir kravat seçmelisiniz. İri desenli bir takım elbisede mümkün olduğu kadar küçük desenli ya da düz kravatlar seçin. Ayrıca artık kravatların inceldiğini unutmayarak çok kalın ve parlak renkli kravatları kullanmayın. Beden boyunuz uzun değilse, çok ince ve uzun bağlamalar da üzerinizde iyi durmayacaktır.

Aksesuar seçimi
En önemlisi büyük ve abartılı aksesuarlardan kesinlikle uzak durmak... Büyük kol düğmeleri ya da iri kravat iğneleri genel uyumu zorlaştırır. Ayakkabının genel şıklığınızın tamamlayıcısı olduğu unutmayın. Ayak numaranız büyükse onları daha da büyük gösterecek sivri burun modelleri tercih etmeyin. Hafif yuvarlak burunlu modeller, ayaklarınızın biraz daha küçük görünmesini sağlar. Ancak ayaklarınız küçükse, bunun tam tersini uygulayın ve yuvarlak burunlu modelleri kullanmayın.

MSN Erkek
 
Üst Alt