• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kenan İmirzalıoğlu

  • Konbuyu başlatan İnci
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Kenan İmirzalıoğlu

İnci

Kıdemli
Üye
Kenan İmirzalıoğlu, (d. 18 Haziran 1974 - Bala, Ankara) eski model, sinema ve TV dizi oyuncusu.

Ön yaşamı
Ankara'nın Bala ilçesine bağlı Üçem köyünde doğan Kenan İmirzalıoğlu, 12 yaşına kadar köyde yaşadı. Soyu Akkoyunlu Uzun Hasan'a dayanan İmirzalığlu [1], Orta ve lise öğrenimini Ankara’da teyzesinin yanında tamamladı. Yüksek tahsilini ise İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde yaptı.

Meslek yaşamı
1995 yılında mankenlik yapmaya başladı. Arkadaşlarının teşvikiyle girdiği Best Model of Turkey ve Best Model of the World mankenlik yarışmalarında birinci oldu.

1999 yılında televizyon dizisi Deli Yürek‘te Yusuf Miroğlu karakterini canlandırarak oyunculuğa geçti… Kısa zamanda oyunculuk yeteneğiyle seyircilerin ve yönetmenlerin ilgi odağı oldu. 2001 yılında Deli Yürek‘in sinema versiyonu Deli Yürek: Bumerang Cehennemi adlı filmde oynayarak sinemaya transfer oldu.

Ardından yine bir televizyon dizisi Alacakaranlık‘ta (2003) rol aldı… Sinemadaki ikinci çalışması Uğur Yücel’in yazıp, yönettiği Yazı Tura‘da başrolü Olgun Şimşek ile paylaştı… çok büyük bir gişe yapmasada film festivallerinde çok büyük ödüller kazandı ve bu filmde oyuncuların gösterdiği performans çok beğenildi. En son rol aldığı dizi ise Ezel'dir. Ezel dizisinde başrolü oynamaktadır.

Kenan İmirzalıoğlu’nun üçüncü sinema deneyimi, çekimleri Türkiye’de gerçekleştirilecek olan Fransa, İngiltere ortak yapımı Gilgamesh / Gılgamış’la olacaktı ama, proje gerçekleşmedi.

2006’da Suat Yalaz’ın eserinden sinemaya uyarlanan, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği Son Osmanlı’da rol aldı.

2007'de televizyon dizisi Acı Hayat’ta (2006) başrolü Selin Demiratar’la paylaştı… Kabadayı filmiyle sevenlerinin önüne çıktı. Bu filmde başrolü usta aktör Şener Şen ile paylaştı. En son 2009 yılında Ezel adlı dizi filminde Cansu Dere ile başrolü paylaşmaktadır.

Diziler
Deli Yürek (Yusuf Miroğlu) (1999-2002)
Alacakaranlık (Ferit Çağlayan) (2003-2005)
Acı Hayat (Mehmet Kosovalı) (2005-2007)
Ezel (Ezel Bayraktar-Ömer) (2009)

Filmler
Deli Yürek: Bumerang Cehennemi (Yusuf Miroğlu) (2001)
Yazı Tura (Hayalet Cevher) (2004)
Son Osmanlı Yandim Ali (Yandim Ali) (2006)
Kabadayı (Devran) (2007)
Ejder Kapanı (Akrep Celal) (2009)

wikipedia
 
Üst Alt