Keller İçin En İdeal Saç Tipleri

Erkeklerdeki kellik için aşağıdaki saç modellerine bir göz atın. Kellik dünyanın sonu değil ve bu saç tarzları ile kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Kellik genellikle olumsuz yan anlamlar içerir fakat kim bilir neden? Gerçek şu ki, kafalarının üstünden saç kaybeden erkekler, eğer daha fazla değilse, kafasının bütününde saç olan erkekler kadar ayırt edilebilirler. Bunu nasıl algılayacağınız tamamen yaklaşımınızla ilgilidir. Bazı erkekler sorunlu bölgelerini kapatmak için sonuna kadar savaşırken, bazı erkeklerde oluşan bu kellik durumunu basitçe kabullenirler.

Eğer bu ikinci kategoridenseniz, o zaman biraz kendinize güvenin ve harika bir saç kesiminin işe yarayacağını biliyorsunuz demektir. İlk grup içinse, yardımcı olabiliriz. Kafanız yukarıda zor bir şekilde yürümek size kalmış ancak erkeklerde oluşan kelliğe uygun olacak harika birkaç saç kesimi önerebiliriz size.

Kabarık kesim

Matthew McConaughey
Saçın incelmesinin ilk işaretlerinde, sakın aşırı önlemler almayın; bunun yerine berberinize kabarık bir kesim yaptırın. Kabarık kesim en harika kesim erkeklerde görünen kelliğe karşı yapılabilecek en iyi kesin şeklidir. Çünkü incelmiş bölgeler zaten kısa olan kesime eklenen birçok minik katmanla güzelce kapatılır. Bu nedenle sayısız küçük katmanlar saçı olduğundan daha kalın ve yoğun gösterir. Ayrıca, kel olsun veya olmasın her erkeğe yakışacak klasik, sofistike bir saç kesimidir. Bu saç kesimini kullananlara mükemmel bir örnek Matthew McConaughey'dir.

Kabarık kesimi incelemiş bölgeleri kapatarak o bölgelerde saçları varmış gibi olduğundan daha gür ve şık bir görünüm verir.

İdealdir: Saçları incelen veya kel noktaları oluşan erkekler için.

Dağınık gibi​

Jeremy Piven
Sistemi aldatmanın en harika yolu, saç kesim tarzı olmayan birine: dağınık kesim yapan birine gidin. İncelen saçlar seyrek görüneceğinden, aşırı tarzlı kesimler bazen sadece bu durumu vurgulamaya yarar. Bu yüzden dağınık saç kesimi yaptırmak stratejik olarak ilgiyi incelen bölgelerden uzaklaştırmakta işe yarar. Bu model, kendinizle veya incelen saçınızla ilgili katışıksız, çok fazla ciddi olmayan bir tavır ifade eden erkeklerde görülen kelliğe yönelik saç kesimlerinin ötesindedir.

Örneğin, bu görüntünün ustası Jeremy Piven'dır. Kafasının üst kısmında uzun ve karmakarışık bir bölge bırakarak akıllıca incelen saçlarının olduğunu kabul eder ve bunu kapatmak için bir yol bulur. Piven'in dağınık kesimi sofistike modern bir adamın sahip olacağı tüm cazibeye ve etkiye sahiptir.

İdealdir: Saçları incelen erkekler için.

Üstler uzun, diğer yanlar kısacık

Jude Law
Erkek tipi kelliği olanlarda tavsiye ettiğimiz bir saç kesimidir. Bu kesim, basık bir saç ayrımı çizgisi olanlarda, özellikle de şakaklarda, çok havalı ve seksi bir görüntü yaratır. Alnı açılan erkekler bu kesimle doğal saç çizgilerini kendi avantajlarına kullanabilirler; bu özel kesiminin cüretkar bir biçimde saç çizgisindeki değişikliği ortaya çıkaran küstah, hızlı tempolu bir yanı vardır. Ve Jude Law'da buna yaşayan bir örnektir.

Tatlı çocuk karakterini kaldırıp atan Law, azalan saç çizgisini isteyerek kabullendi ve bu kesimle daha erkeksi bir görünüme kavuştu. Kesimini kullanış biçimi tüm tarzına daha maskülen ve şık bir görünüş ile yeni bir bakış açısı getirdi.

İdealdir: Özellikle şakalarda basık saç çizgisi olan erkeklerde.

Hareketli kesim

Duane Johnson
Modada, eğer şüpheleriniz olursa, saç kesimlerinde bile, her zaman klasiklere dönün. Kelleşen erkeklerden başka hiçbir yerde bu fikir daha uygulanabilir olamaz. Bu seçenek, ölümsüz erkeklerin saç kesimi, saçlarını kaybetmekte olan erkeklerde özellikle işe yarar çünkü bu kesim az olan saçın görüntüsünü azaltan çok kısa, basit bir tarzdır.

Bunun yanında, hem maskülen hem de zariftir. Bu tarzı Duane The Rock Johnson'dan başka kimse daha iyi taşıyamaz. Bazen kısa görünse de, yine de keskin, zarif hareketli kesimi sayesinde oldukça şık görünmeyi başarır kendine aşırı güvenli bir stil ile.

İdealdir: Kelleşen noktaları olmaya başlayan veya basık saç çizgisi olan erkeklerde.

Sinek kaydı traş

Andre Agassi
Kelleşmeye başladığınızda, oluruna bırakmak en zor ve en kurtarıcı şey olabilir. Bu yüzden, aşırıya kaçmanız gereken günler gelmiş olabilir ve bu durumda yapılacak en aşırı şey sinek kaydı traştır. Dağınık kesime ve düz traşa yakın olan bu saç kesimi size tam bir özgürlük verir. Sinek kaydı traş yaptırmak cesaretinizi ve durumu kabullenmişinizi ortaya koyarken son derece şık bir görüntü de kazandırır. Bu saç kesiminin modern zaman şampiyonu Andre Agassi'dir.

Geçmişte asi saç kesim ile ünlenmişken, Agassi kendini baştan yaratmayı başardı ve kafasını traş ederek daha olgun, zarif bir görünüşe kavuştu; sinek kaydı traş görüntüsünü ve muhtemelen korttaki ve kort dışındaki oyununu başka bir kalıba soktu.

İdealdir: Çok belirgin kel bölgeleri olan veya aşırı derecede ince saçı olan erkeklerde.
aşkmen
 
Üst Alt