Kelebek

Yönetmen Cihan Taşkın'ın ilk filmi büyük yankı uyandırdı.

11 Eylül olaylarına Mevlevi bakış açısıyla çözüm sunmaya çalışan Kelebek filmi gündeme bomba gibi düştü. 2 milyon dolarlık bütçesi, görsel zenginliği, Hollywood’un dev prodüksiyonlu filmlerinde boy gösteren oyuncusu Ghassan Massoud ve müzikleriyle dikkat çeken filmin en çarpıcı yanıysa senaryosu.
 
Güzel bir fragman, ama birazda yazılı açıklama eklersek daha iyi olur diye düşündüm, emeğinize sağlık.

Çekimleri Urfa, İstanbul, Afganistan ve Amerika gibi mekanlarda gerçekleştirilen 2 milyon dolara mal olan Kelebek filmi izleyicilerle buluşuyor.

Başlıca rolleri RIDLEY SCOTT’ın CENNETİN KRALLIĞI filmindeki SELAHATTİN EYYUBİ karakteri ile gönlümüzde taht kuran Suriyeli oyuncu Ghassan MASSOUD, Caner CİNDORUK, Deniz BOLIŞIK, Şahin ÇELİK, Münir Can CİNDORUK, Volga SORGU (BAŞKA SEMTİN ÇOCUKLARI ile ALTIN PORTAKAL ALDI), Serhat YİĞİT ve Sümer TİLMAǒın rol aldığı KELEBEK adlı film 1 Mayıs ta sinemalarda…

Çekimleri Urfa, İstanbul, Afganistan ve Amerika gibi mekanlarda gerçekleştirilen ve toplam maliyeti 2 milyon Doları geçen filmde yaklaşık 900 e yakın figüran kullanıldı.

Filmin müziklerini ise dünyaca ünlü Grammy, Emmy ödülleri kazanan Brian KEANE ile ülkemizde sevilen ve tanınan Faruk TEKBİLEK yaptı.
Ridley Scott’ın BODY OF LIES filminde kendisine yaptığı rol teklifini geri çevirip KELEBEK adlı filmi tercih eden GHASSAN MASSUD, filmin galası şu an ülkemizde bulunuyor… Bu akşam yapılacak filmin galasına katılıp, sevenleriyle buluştukdan sonra ülkemizden ayrılacak.

Film, dünyanın kaderini değiştirmek için mutlaka terörist mi olmalı? Sorusuna yanıt arıyor.

Sıradan bir hayat yaşayan bir adamın yakınındaki çöp kutusunda patlayan bombadan sonra hayatının alt üst oluşunu ve geçmişini sorgularken hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlatıyor.

Filmin GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ, MEKSİKA ASILLI VE NEW YORK FİLM AKADEMİSİNDE DERS VEREN Demian BARBA , YÖNETMEN ise Cihan TAŞKIN.
KELEBEK filminin 11 EYLÜL CUMA GÜNÜ AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDE GÖSTERİME GİRMESİ İÇİN ŞİMDİDEN GÖRÜŞMELER YAPILIYOR.
 
Üst Alt