Katıhal Teorisi.....

Bazı şeyler düşününce insana hayret verir. Nasıl oldu dedirtir. Çekici bi şeye vurdunuz ve kırdınız. Peki yavaş çekimde izlesek bunu? Çekiç yavaşça geliyor ve eşyaya dokunuyor. Bu yavaş dokunuşta kırılmaya sebep olan nedir? Çekiç hızı ile bir enerji yüklü. Ezbere bildiğimiz bilimsel kuramlara göre de herşey normal. Ama açıklanamayan bi şeyler var. Yavaş çekimle izlediğimizde bu sahne nasıl aynı bitiyor?
Bir etki ve doğurduğu sonuç anlık gerçekleşiyor. Bunun için geleneksel bilimsel kuramlar yetersiz. Önceden hazırlık var. Yani bir etki gerçekleştiği esnada doğuracağı sonuç daha önceden belli. Bazı şifreler bazı yörüngeler seçilmiş önceden. Bir etki bir sistem üzerine etkiyorsa; doğuracağı sonuç sistemin şekli, özellikleri ile önceden bellirlenmiş.

Mesela yüksek sertlikteki çelik malzeme bir darbe yesin ve kırılsın. Bu olayda daha darbe inmeden yüksek sertlikteki çelik sistem özellikleri ile darbede kırılacağını kesinleştiriyor. Darbe sadece bu şifrenin açıldığı an.

Filmlerde görülen de ja vu, flash back, zamanı geri döndürerek olayların gidişatını değiştirme birşeylerin daha olmadan önce şekil alması, kesinleşmesi ile alakalı. Bizim dışımızda ve devamlı yaratılan çok üstte bir alem var...
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt