• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kartvizit Nedir?

Okunuyor :
Kartvizit Nedir?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, ünvan ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır. Pazarlama çalışmalarında etkin olabilmek açısından profesyonel olarak tasarlanmış ve kaliteli bir kağıda basılmış olmalı, kolay okunabilir ve müşteri ile olası müşterilerinize ne sattığınızı ya da ne hizmet verdiğinizi ve neden o hizmeti sizden alması gerektiğini hatırlatacak bir tarzda tasarlanmalıdır.

Kartvizit baskıları çoğunlukla bristol kartona yapılmakla beraber günümüzde fantastik kağıtlar, pvc, asetat, metal vb. malzemeler üzerine uyarlanabilmektedir.

Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ölçüler: eni için 5 - 5,5 cm, boyu için 8-9 cm'dir. Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir.

Kartvizit çalışmalarında basılacak evraka göre tasarım yada tasarıma göre baskı metodları seçilebilir. müşterinin standartları (kurumsal kimliği) varsa bu kimliğe uygun çalışılmalıdır.
 
Üst Alt