Karşılıksız sevmek

Hepimizin içinde bir çıkar vardır. Görünen bir çkıar yoksa hormonal (görünmeyen bir çıkar var) karşı taraf hep vardır. Olmasaydı, ya karşıtcins olmasaydı çıkarlarımız olmazdı. Anneniz babanıza bakın, evlenmek için hiç çıkarları olmadı mı sizce. Çok severek birbirleri ile evlendiler siz doğdunuz. Kendi çıkarlarını kaç kişi anlatabilir ki. Çıkar bazen başkasının bedenini kendi ihtiyacı için kullanmaktır bazen de kendi benedini başkası için kullanarak çıkar sağlamak. Allah c.c. hepimize bir beden vermiş. Her nasıl olursa olsun Onu kullanın. Karşılısız sevmek çok zordur. gelip geçicidir bunu ancak bir kitap okuduğunuz zaman etkisine kapılıp yaparsınız. Sevebilecek kaç insan var ki karşılıksız .

Bir iş yerinde konfeksiyon atölyesindesiniz yorucu bir iş, içinizden helal olsun be bugün bu işletme için bedavadan çalışacağım, işverenim kazansın. Bu insan benim sayemde kazanıyor. diyebilen kaç kişi var.Siz en fazla çayları ısmarlayabilirsiniz. daha önce ısmarladılar diye.... yada bundan sonra ısmarlasınlar diye.

Herkes almak için programlanmış dünyada Verebilemek için kaç kişi var. Alabilmek için vermeniz gerekli .

Karşılısız vermek sürpriz yapmaktır. Sürpriz yapmak o kadak zordur ki bu zaman şansa kimse inanmaz

Mesela dogum gününüzde çevrenizdeki insanların ne alabileceğini bilirsiniz. Alabilecekleri hediyeler. Size neler gelir hangi gün gelir bellidir. Sürpriz diye birşey bırakmadık neden mi. Karşılıksız sevgi kalmadı ki sürpriz olsun. Karşılıksız sevdiniz mi hiç, ki size karşılıksız olarak geri dönsün.

İnsanlara önyargılı olduğunuz sürece siz kaybetmeye mahkümsunuz birisize herkesin yalancı,çıkarcı,hırsız olduğunu söyledi hep. Öyleyse aşkınızı sevginizi mutluluğunuzu sigortlayın İsviçre malı sigorta olsun.

hobi ve fikirler dan alıntıdır, düşünce yazı kendime ait
senolmutlu@2011
 
  • Etiketler
    ask kimyasi
  • Üst Alt