• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Karşı tarafa bildirmeden WhatsApp mesajlarını okumanın yolu

  • Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Karşı tarafa bildirmeden WhatsApp mesajlarını okumanın yolu

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
WhatsApp'ın, Eylül ayında ortaya çıkardığı mavi tik işareti ile kullanıcılar mesajlarının okunup okunmadığını "mavi tik" sayesinde öğrenebiliyorlar dı

Birçok kullanıcı tarafından tartışma konusu olan bu yeni özelliğin de zayıf noktaları ve açıkları bulundu.

Karşı tarafa bildirmeden WhatsApp mesajlarını okumak isteyenler aşağıdaki işlemleri yapmalılar

A- Mavi tik çıkmaması için izlenecek yolların başında Uçak Modu'nu aktif hale getirerek internet olmadan mesaj okumak geliyor. Bu yöntem IOS ve Android telefonlar için değişiklik gösteriyor.

IOS kullanıcıları için:
1- Mesajı okumadan önce cihazınızı Uçak Modu'na alın.
2- Mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkın ve Uçak Modu'nu kapatın.

Android kullanıcıları için:
1- Gelen mesajı okumadan önce cihazınızın internet bağlantısını kesin.
2- Mesajı okuduktan sonra sadece o iletiyi üzerine basılı tutarak silin.
3- İnternet bağlantınızı aktifleştirin.
4- Yeni mesaj gelse bile sildiğiniz mesaj için mavi tik bildirimi gitmeyecektir.

B- Uçak Modu dışında izlenebilecek diğer bir yol ise bildirimler sayesinde yapılıyor. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelerek buradan Bilidirim ayarlarını kontrol edin. WhatsApp'ın bildirim ayarlarında "Kilit Ekranda Göster" özelliğini etkinleştirin.

C- Bunun yanı sıra telefonunuzun kilitli olmadığı zamanlardaki bildirimler için de "Başlıklar" kısmını aktif hale getirin.

D- WhastApp uygulamanızı açın ve Ayarlar kısmına gelin. Buradan Bildirimler başlığına tıklayarak "Mesaj Önizleme" özelliğini aktif hale getirin.
Bu iki adımı izlediğinizde WhatsApp'ı açmadan da mesajları okur hale geleceksiniz. Ana ekrandan ve bildirim ekranından gelen mesajları rahatlıkla okuyabileceksiniz.

Tüm bunların yanı sıra bir mesaj geldiğinde WhatsApp'ı açsanızda mesaj gönderen kişiye mavi tik gitmiyor. Karşı tarafa mesajın okunduğunun bildirilmesi için o kişinin mesajına girmeniz gerekiyor.

O kişinin gönderdiği mesaja girmediğiniz takdirde mavi tik olmadan rahatça başka kişilerle mesajlaşmaya devam edebiliryorsunuz.
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Mavi tık o kadar olay yaratacak bir uygulama değil. Watsappdan "seninki şu an başka bir hatunla watsappda işi pişiriyor" yazan uygulama hizmetini bekliyoruz. :)
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Bu kadar dümen çevirmeye ne gerek var anlamadım. Size gelen mesajı okuduğunuzun anlaşılması yada anlaşılmaması size ne kazandıracak veya ne kaybettirecek? Böyle dümenler çevirecekseniz niye telefonunuza kayıt ediyorsunuz bu şekilde davranacağınız insanları o zaman? Karşı tarafa bildirmeden mesajlarını okumanın en kesin ve etkili yolu o kişiyi telefonundan silip engellemektir. Bir daha ne mesaj gelir ne de mavi tık görünmeden gelen mesajı okumak için böyle uğraşmak zorunda kalırsınız.
 
Üst Alt