karpuz 6 bin dolar....

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Bu konu tam DENGELI BESLENME basliginin konusu
Oldugu icin buraya actim.
DENGE onemlidir.
DENGENIZ bozulmaz insaallah!

Her şeye sahipler ama karpuzları kısıtlı. Öyle ki açık artırmayla satılan karpuza 6 bin dolar veren çıktı.

Teknolojide rakip tanımıyorlar, refah düzeyleri çok yüksek, her şeye sahipler ama bir sorunları var…

Sınırlı sayıda karpuz yetiştirebilen Japonlar, karpuza gelince çıldırıyor. Hokkaido Adası’nda yetiştirilen “siyah kabuklu karpuzlar” ise altın değerinde. Densuke cinsi dedikleri bu karpuzlar öyle değerli ki en iyileri seçilip açık artırmayla satılıyor. Dün gerçekleştirilen açık artırmada ise bir karpuz tam 6 bin dolara (yaklaşık 7 bin 500 YTL) alıcı buldu.

Bu paraya bizde kamyon dolusu karpuz alınır

karpuz.jpgKarpuzu almak için yarışan onca Japon fiyatı artırdıkça artıdı. Sonunda tek karpuzun fiyatı 6 bin dolara çıktı. Böylelikle bir rekor daha kırılmış oldu. İşte bu karpuz dünyanın en pahalısı oldu.

Yılda sadece 9 bin tane Densuke karpuzunun yetiştiği Japonya’da bu, hasadın 65′inci karpuzuydu. Karpuzların her türlü hesabını tutan Japonlar, merketlerden karpuzu dilimle alıyorlar.

Bütün karpuz ise en makbul hediyelerden biri sayılıyor. Bu nedenle Japonlar’ın, karpuz cenneti Türkiye’ye imrendikleri söyleniyor. Karpuz düşkünü Japonlar ise karpuzları dilimle değil de bütün alıp iyicekleri günü hayal ediyor.
gereksizhaber.com
 

simqe

Kıdemli
Üye
Bu paraya bizde kamyon dolusu karpuz alınır

Evet biz kamyonla karpuz alırız ama..

Hokkaido Adası’nda yetiştirilen “siyah kabuklu karpuzlar” ise altın değerinde. Densuke cinsi dedikleri bu karpuzlar öyle değerli ki en iyileri seçilip açık artırmayla satılıyor.

Bu cins karpuz bizde yetişiyormu?Eğer yetişmiyorsa bizde bu paraya satın alırız gibi geliyor(alamayız da..)
 
Üst Alt