• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Karmanın efendileri

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Karmanın efendileri

mopsy

Emektar
Üye
Karmanın Efendileri kimlerdir ve neden karmik borçlarımızı temizleyebilmek için bize şimdi yardım ediyorlar? Bu varlıklar hakkında çok az yazılmıştır; Hindistan’da ki yazılarda ve eski Yahudi akitlerinde onlardan bahsedilir. Yahudilikte onlara, “Lipika” yani “hayatın kitabını kayda alan melekler” denirdi. Hiristiyanlığın kaynağında da karma ve reankarnasyon kavramları vardır ve hiristiyanlar ilk zamanlarda Karmanın Efendilerinin farkındaydılar. Budizm’de ve Hinduzm inançlarına göre, karma kişinin yaptıkları ve duygularının karşılığında aldığı ödül ve cezanın direk bildirimidir. Yapılanlar bir sonraki vücut bulmada ruha döner; iyi ve kötü için “ne ekersen, onu biçersin”. Karmanın bu yasası oldukça korkutucudur. Yaptıklarımız genelde sert bir şekilde bize geri dönecektir ve hayat kaçınılmaz olarak acı çekmektir. Karmanın Efendileri yargılar ve cezaya karar verir ve bunun temyizi yoktur. Bu felsefelere göre kişinin yapması gereken tek şey, olumlu ya da olumsuz olarak dersini tamamlamak ve daha fazla karma oluşmasına izin vermemektir. Karma devam ediyorsa, yeniden dünyaya gelinmesi zorunludur.

Sofu Hindular, başkalarını iyileştirmeyi reddederler çünkü yaparlarsa, o kişinin karmasının kendilerine bağlanacağından korkarlar. Başka birini iyileştirirlerse, o kişinin karmasına müdahale ettiklerini ve o acının tamamlanabilmesi için bir başka yaşamda tekrar çekilmesi gerektiğini düşünürler. Calcutta’da açlıktan ölen ya da sokaklarda ölmek üzere olan insanlara yardım edilmez, çünkü o kişilerin istemiş oldukları kadere müdahale edeceklerine inanırlar. Benim anlayışıma göre iyileştirme ve karmada, eğer bir insanın yardıma ihtiyacı varsa, iyileştiren sadece Tanrıça’nın isteği doğrultusunda doğal bir kanaldir. Hinduzm, yeniden doğum çemberinin tamamlanmasında ısrar ederken, Budizm daha yumuşak ve sevecendir. Budizm’de inanış, dünyanın nasıl yürüdüğünü, zihin ( zihin beden, zihin ağı) nasıl karma yarattığını ve tüm gerçekliği anlamak, insanı ilizyonlardan bağımsız hale getir ve çarkın devam etmesinden kurtarır. Bu nihai hedeftir ve “enlightenment”/ aydınlanma adı verilir. İlk Theravada Budizm inanışında, bir insan aydınlanmaya ulaştığında “Parinirvara”ya ulaşır; bu boşluğun / hükümsüzlüğün yokluğu anl***** gelir ve artık o kişi bir daha dünyaya dönmez. Mahayanna Budizmi ise “Bodhisattva” kavramını getirir; bunun anlamı aydınlanmaya ulaşan geri dönüp, başkalarının özgürlüğe kavuşmasına yardım etmeyi seçebilir. Herkes gidene kadar, kimse dünyayı sürekli olarak terk etmez. Mahayanna Budizm’ine göre yaptığı öğretiye bakılarak, İsa mutlaka Bodhisattva idi. Bu kitaptaki teknikler Budist olmasada, her kişinin karmasını serbest bırakabilmesi için yol göstermektedir.

Yahudilikte, Karmanın Efendileri ile yapılan çalışmanın çok bilindik bir örneği vardır; Yahudiler, her yeni yılın sonbahar ekinoksunda ( =günün geceye eşit olduğu zaman) “Rosh Hashanah” adı ile kutlamalar yaparlar. Bunun anlamı herkesin Akashic kayıtlarının ya da ruhun yaşam kitabının açılmasıdır. 10 gün boyunca kitap açıktır; Tanrı ve kaydeden melekler, insanların hayatını inceler ve gelen yıl için kaderlerini tayin ederler. Bu 10 gün içinde herkesin karması yazılır; ama halen üzerinde değişiklik yapılabilir durumdadır. Yeni yıldan 10 gün sonra (Yom Kippur’da), kitap tamamlanır. Kişinin kaderi mühürlerin ve artık geri dönülemez. Yahudilikte, yasalar üzerindeki tartışmalar ve yargılar, karma yargılarıdır ve oldukça sert olabilir.

Ben Karmanın Efendileri ile ilk tanıştığımda, ünleri oldukça korkutucuydu. Onlarla, beş yıl önce aldığım bir iyileştirmede tanıştım. Yardıma ihtiyaç duyduğum bir sorunum vardı ve uyguladığım hiç bir teknik ile değişim sağlayamamıştım. İyileştirmeyi yapan kişi, bana Karmanın Efendilerini çağırmam ve problemimin karmik bağını sormamı istedi. Bunu yaptığımda, siyah kıyafetler içinde, bir sıra halinde uzun varlıklar belirdi. Konuşmadılar ve onları çağırdığım için oldukça rahatsız olmuşa benziyorlardı. Onlara sorumu yönelttim, kısa ve öz olarak ihtiyacım olan bilgiyi aldım. İyileşmem için yardımcı olan kişi, bu karmik bağın değiştirilerek, iyileştirilebilir olup olmadığını sormamı istedi. Bunu yaptığımda, Karmanın Efendileri bu bağı ne ile değiştirmek istediğimi sordular. İyileştiricim, isteğimi iletirken kullanacağım kelimelere çok dikkat etmem konusunda beni uyardı çünkü eğer isteğim yerine getirilirse, bir daha geri dönüşü olmayacaktı. İyice düşündükten ve ruhsal rehberlerden yardım aldıktan sonra, isteğimi karmik varlıklara ilettim. Tek kelime duydum; “bahsedildi” ve gittiler. İyileştiricim beni uyardı; “Bu varlıklara bir hayat boyunca sadece bir kez, çok önemli bir neden ile ve eğer diğer tüm alternatifler sonuçsuz kalındığında başvurmak gerekir. Onları kızdırma!. Nispeten özgür bir kültürde bir takım imkanlar ile doğdun, bir daha ki sefere Somali’de açlık çekmek istemezsin!.” Bu işlemden sonra huzura ermiştim, isteğim yerine getirildi ve değişiklikten sonra pek çok gece, çok renkli ışık oyunları ve gökkuşağı gördüm. İyileştirme işlemi, o günden bu zamana kadar etkili olarak devam etti ve dünya seviyesinde tüm bedenlerime geçti.

Bu ilk buluşmadan sonra Karmanın Efendilerine gitmekten çekindim; ama başkaları için iyileştirme yaparken zaman zaman bu yönteme başvurdum. Birisi, gerçekten yaşamını ve yaşam huzurunu tehdit eden ve başka yolla çözemediği bir problem ile bana geldiği zaman, onları karmadan kurtulma yoluna götürdüm. Ama bu kurtulmayı, şu anda ki zamana getirmeyi bilmediğim için başarılı sonuçlar yanında, tamamlanamayanlar da oldu. Karmayı yönetenler çok serttiler ve hiçte dostça davranmıyorlardı; bu nedenle onları çok sık çağırmıyordum. 1995 yılı, sonbahar ekinoksunda, yani yaşam kitabı açıldığında ya da muhtemelen yaşgünüm olduğu için yoğun bir şeklide karmadan kurtulma üzerine çalışmaya başladım. Bu sürede Karmanın Efendileri geldiler ve benden, istediğimi sormam talebinde bulundular; bir çok konuda tekrar tekrar sordum. Bu tam bir ruh okuma sırasında gerçekleşti. Okuyan geçmiş yaşamlar ile ilgili ve açığa çıkması gereken bir çok noktaya dikkat çekti. Ruh bir çok şeyi okurken, Karmanın Efendileri geldi ve benden “sormamı/talep etmemi” istediler. Sordum ve her istek aydınlığa kavuştu, bahsedildi (karma kurtuldu). Bu uyum içinde pek çok hızlı gelişme oldu ve çok memnunduk. Ama sonra, enerjinin yoğun bir şekilde geri itilmesinden korktuğum için devam etmekten çekindim. İyileştirilmesi gereken diğer konuları not ederek, durmaya karar verdim. Gece uyandım. Karmanın Efendileri oradaydılar, “sor/iste” diye ısrar ettiler ve listeyi tamamladım. Bir kaç gün çok rahattım, devamlı uyumak isteği dışında hiçbir yan etkisi olmadı. Ruh okuma (ruh çağırma) ile birlikte tekrar denedim ve yine bana yardım ettiler.

Bu noktada, varlıklar bana yardım etmek istedikleri sürece ve bana dur diyene kadar sormaya devam etme kararı aldım. Çözümlediğim her şey bir çok başka şeyi beraberinde getirdi, devam ettim ve hepsini çözümledim. Bunu yapmaya ne kadar devam edebileceğimi sordum ve bana “yeni aya kadar” dediler ( bana kendilerini dolunayda göstermişlerdi). Karmanın efendileri siyah cüppelerle, başlıklarla ve yüzleri kapalı olarak görünüyorlardı, hepsinin erkek olduğunu sanıyordum. Çok az ve bir kaç kelime ile konuşuyorlardı; “sor”, “hayır”, “bağışlandı”. Onlara teşekkür edip, neden bu bağışlama ile beni kutsadıklarını sorduğumda “çünkü zamanı!” dediler. Arınma ve iyileşme gerçekten çok hızlı ve hemen oluyordu. Hayatıma takılan pek çok şey, sadece onlardan istedikten sonra kolayca yok oluyordu.

Bu varlıklarla çalışmaya alıştıktan sonra, bunu başkalarına da öğretebilir miyim diye sordum. İnsanların bunu, kendilerinin direk yapması gerektiğini ama benim yol gösterici olabileceğim söylendi. Bir süre hiç görünmediler ve daha sonra ortaya çıktılar. Bir gruba bu bilgileri aktarıp, öğrettim. Bir yıl sonra, bu yeteneği hayatım boyu sürdürebileceğim ve bu kitabı yazmam gerektiği söylendi. Bu arada Karmanın Efendileri, varlıkları ve cevapları ile çok değiştiler; bana ve onlara ulaşmak isteyenlere yardıma hazır, yol gösterici oldular. Kıyafetleri siyahtan, beyaza döndü ve artık yüzleri görünüyordu. 7 ya da 9 kişiydiler ama bir tanesi bana daha net görünüyordu. Hepsi erkek değildi; korkutucu ve sert olmak yerine, destekleyici ve dosttular. Hatta bazen gülümsüyorlardı.

Ocak 1996’da bir çalışma grubunda, karmik kurtulmayı öğretip, bir kadına ayrıca yardımcı oldum. Gece uyanıp, kendim için bir şeyler sormak için Karmanın Efendilerini çağırdım. Bana ilk kez beyazlar içinde göründüler, yılbaşı kornalarının ve davullarının sesini duyuyordum. “Ne oluyor, yukarıda parti mi yapıyorsunuz?” diye sordum. Bana “karmanın sonu” cevabını verdiler. “Neden?” diye sorduğumda, bunun özel bir ayin türü olan “kritik ayin” olduğu cevabını aldım. “Şimdi bizden yeterince kişi, sizinle çalıştığı için mi?” diye sordum. “Evet, her arınma karmayı yeryüzünden siler” dediler.

Görünüşe göre, her bireye ait karmanın bir parçası, dünyanın karmasının da bir parçası. Bir parça karma iyileştiğinde, dünyanın kollektif zihin ağı da iyileştirilmiş ve o karma parçası dünyadan silinmiş olur. Dünyanın değişmesi ve gezegende milenyum sonunda, tam temizlenmenin gerçekleşip, hem insanların hem de dünyanın, yeni bir başlangıç yapmaya ihtiyacı vardır. Gezegenin yeni çağa girip, dünya değişiminin tamamlanması için karmasından kurtulması ve iyileşmesi gerekir. Bu nedenle, Karmanın Efendileri kendilerini bize gösteriyorlar.

Karmanın Efendileri, melekler aleminin üyeleridir. Onlar da, bizim Öz ve Tanrıça Ben’lerimiz gibi melektirler. Onların “diğer taraftaki” görevleri; hangi şartlarda karmanın tekrar etmesi ve yaşam süresinde iyileştirme şansı verilmesi gerektiğini belirlemek ve hayatımızı buna göre şekillendirmemize yardım etmektir. En olumlu varlıklardır ve ruhsal büyümemize, gelişmemize yön verirler. Nasıl görünmüş olurlarsa olsunlar – sert ya da dostça- her zaman bizim yararımıza ve iyiliğimize çalışırlar. Kim olduklarını ve ne yaptıklarını bildikten sonra, onlara “Karmanın Melekleri”, “Karmanın Ruhları” da denebilir. Nasıl adlandırırsanız adlandırın, bunu büyük bir saygı ile yapmalısınız. Çok güçlü varlıklardır; gelmelerini isteyin ama talepkar olmayın. Onlarla hiç tartışmayın ve her zaman teşekkür edin. Eğer bir şey yapmanızı isterlerse, bunu ciddi olarak dikkate alın. Eğer size “hayır” derlerse, bunu kabul etmeniz gerekir. Onların varlıkları ve hayatımızı değiştirme yetenekleri ile dalga geçmeyin. Tanıdığım bir kaç kişi, bunu ağır bir şekilde deneyimledi. Çalışma gruplarının birinde, Karmanın Efendilerinin hepsinin erkek olmadığını da gördük.

Çalışma sırasında içimizden bir kadın, kapının açıldığını ve diğer varlıklar ile beraber bir kadının geldiğini gördü. O kadın diğerlerine “bunun için çok çalıştı, O’na bunu bahsedin” dedi ve diğerleri söyleneni yaptı. Daha sonraki bir meditasyonda, ben de “Nada” ile tanıştım. Bana, daha öncede orada olduğunu ama diğerleri gibi kıyafetlerle kapalı olduğunu söyledi. Uzun boylu, orta yaşlı ve hamile bir kadınmış gibi görünüyordu. Doğum için yaşı biraz ileri oduğu için O’na bunu sordum; her zaman hamile olduğunu söyledi, “her şey benden doğar” dedi. Nada adı İspanyolca da “hiçbir şey” demektir. Bunu da sordum; O bir Budist hiçlikti. Her şeyin içine girdiği ve içinden çıktığı hiçlik. O aslında Tanrıçaydı. “Nada”, Hindu öğretisinde “evreni yaratan müzik” anl***** gelmektedir. Ruhtur, yaratıcılıktır, açık / belli olan ve olmayandır. Ruh gelişimimizin tohumunun müziğidir. Her şey bu sesten yaratılır ve her şey “Nada”dan, hiçlikten gelir. Nada, iyileştirme ve karma temizleme çalışmalarımda bana çok sık görünmese de, varlığı ile çok güçlü ve nazikti. Ayrıca, Karmanın Efendileri arasında başka kadınların olduğunuda söylüyordu ama o ana kadar bana direk olarak görünmediler.
 
Üst Alt