• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Karizmayı sağlama almanın 10 yolu

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Karizmayı sağlama almanın 10 yolu

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Karizma bir erkeğin en önemli aksesuarıdır. Onu edinmek de, korumak da çok kolay değil. Erkek adam kendisinin farkında olmalı evvela. Ama sanıldığının aksine karizmanın cesaret ve her an öfkelenmeye hazır görünmekle de bir ilgisi yok... Bakın nelerle ilgisi var?..

Marlon Brando gibi ağır olun

Karizmayı sağlama almanın ilk şartı iyi bir stres yönetimi. Her an endişeli ve telaşlı birinin özgüvenli bir görünüm sergilemesi, dolayısıyla karizmasına sağlam bir temel oluşturması mümkün değil. Bu yüzden, en stresli zamanlarınızda bile telaşınızı yüzünüze vurmamayı, hızlı hareketler ya da aceleci kararlarla hayatı kendinize zehir etmemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için sizi strese sokan herhangi bir durum karşısında derin bir nefes alın ve sanki problem size değil, bir başkasına aitmiş gibi

Al Pacino kadar özgüvenli olun

Karizma tam olarak özgüven demek değil, ama özgüven karizmanın en önemli temel taşlarından biri. Özgüveninizi inşa etmek için hatalarınızdan pişman olmak yerine, onlardan ders alın. Onu sergilemek için ise öncelikle bedeninizin duruşunu gözden geçirin. Aşırı olmasa da dik durun. Kamburunuzu çıkartmayın. Birileriyle tokalaştığınızda elini sıkıca ve güven verecek şekilde kavrayın ve hemen çekmeyin. İnsanlarla konuşurken yüzlerine bakın

Sean Penn gibi eşitlikçi olun

Karizmatik insanlar kendilerine güvendiklerinden etraflarındaki insanları aşağılama ihtiyacı da duymazlar. Bu nedenle kiminle iletişim kurarsanız kurun ona eşitiniz olduğunu hissettirin. Bu sizin değerinizi azaltmak yerine, kendi değerinizden ne kadar emin olduğunuzu ifade eder.

Richard Gere kadar duygusal olun

Bu size mantıklı gelmeyebilir ama, karizmatik insanlar duygularını güçlü bir şekilde yaşar ve ifade ederler. Bu elbette her an ağlamaya hazır olmak anl***** gelmiyor. Ancak ölçülü hareketlerle duygularınızı dışa vurmanız da kendinize olan güveninizi ve samimiyetinizi ifade etmenizi sağlar.

Hugh Grant gibi jestleriniz olsun

Konuşurken el ve yüz hareketlerinize dikkat edin. Aynada arada bir kendinizi konuşurken izlemeniz ya da yapacağınız minik bir kamera kaydı işe yarayacaktır. Hareketlerinizi aşırı hızlı ve büyük olmamalı, ancak hiç hareketsiz de konuşmamalısınız. Arada bir kaş çatmak, elinizin bir hareketiyle konuşmanızı güçlendirmek karizmanıza karizma katacaktır.

Johnny Depp gibi insanın yüzüne bakın

İnsanları dinlerken herhangi bir yere değil, doğrudan gözlerinin içine ya da yüzlerine bakın. Konuşurken de benzer şekilde başka bir yere, özellikle aşağıya bakmayın. Ne söylerseniz söyleyin birinin yüzüne bakarak yaptığınız konuşma karizmanızı güçlendirecektir.

Nicolas Cage gibi tane tane konuşun

Çok hızlı konuşmaktan kaçının. Kelimelerinizi seçerek ve yavaş konuşun. Ama iki kelimeniz arasında reklam alınacak mesafeler de koymayın. Bunun için en iyi alıştırma sesli kitap okumaktır. İçinde bol miktarda konuşma geçen kitapları vurgularınıza dikkat ederek okuyun. Sesinizi kaydedin ve nerede hata yaptığınızı kendiniz keşfedin.

Colin Firth gibi zarif olun

Size nasıl davranılmasını istiyorsanız insanlara öyle davranın. Böylece olmadık iletişim kazalarıyla karşılaşmazsınız. Nezaket zayıflığın değil, aksine gücün ve karizmanın işaretidir.

Bob Dylan gibi orijinal olun

Başkalarını taklit etmeyin. Orijinal olmak karizmanın en önemli işaretidir. Taklit ettiğiniz kişi dünyanın en güçlü, en zengin, en ünlü, en seksi kişisi bile olsa siz o olmadığınız için, doğrudan taklitçi kümesine düşersiniz.

Jude Law gibi bakımlı ve temiz olun

Sanıldığının aksine bakımsız ve pasaklı erkekler karizmatik değillerdir. Bir zamanlar öyle zannediliyorlar, daha doğrusu kadınlar tarafından kandırılıyorlardı. Ancak hippi erkek modası kalkalı çok oldu. Temiz ve bakımlı, kendine, görünüşüne özen gösteren bir erkek pek çok kadını mıknatıs misali çekecektir. Etrafınızdaki kadınların size bakıma muhtaç bir çocuk gibi değil, olgun biri gibi davranmaları ise karizmanızı çiçeklendirir.
erkek.tr.msn.com
 
Üst Alt