Karayılan: Artık İran sınırında PKK olacak

  • Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
B

bursali68

Ziyaretci
Karayılan: Artık İran sınırında PKK olacak

Terör örgütü PKK yöneticilerinden Murat Karayılan, örgütün İran’daki uzantısı PJAK’a yönelik operasyonların İran tarafından durdurulduğunu belirterek, “Eğer, İran saldırılarını tekrar başlatmazsa tarafımızdan saldırı olmayacak” dedi

Ekli dosyayı görüntüle 3329

Karayılan, PJAK militanlarının geri çekildiğini ve İran sınırına yakın bölgelere PKK güçleri yerleştirmeye başladıklarını açıkladı.
Örgüte yakın Fırat Haber Ajansı’na konuşan Karayılan, İran’ın PJAK’a yönelik operasyonlarının amacının “Kandil’i işgal etmek” olduğunu söyledi. ABD’nin de operasyonlara “dolaylı destek” verdiğini savunan Karayılan, 2 hafta süren çatışmaların son bir haftadır azaldığını kaydetti.

Karayılan şunları belirtti: “Kandil alanında ve yine daha değişik alanlarda artık sınır üzerinde PJAK olmayacaktır. Bu İran’ı yeni bir saldırıya tahrik etmemek için tek taraflı olarak alınmış bir tedbirdir ve umarım İran tarafından da dikkate alınacaktır. Bu aşamadan sonra İran tekrar saldırılarını başlatırsa, artık sadece PJAK değil, PKK olarak devreye girmek durumunda kalacağız.”

Karayılan Suriye konusunda da şunları söyledi: “Başbakan Erdoğan’ın ‘Suriye bizim iç sorunumuzdur’ demesi, adeta Suriye’ye müdahale edebileceği sinyalini veren bir tehdit konuşması olmuştur.”
Karayılan, 1998’de dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Meclis’te yaptığı konuşmayı hatırlatarak, Erdoğan’ın yaptığı konuşmanın Demirel’in konuşmasına benzediğini, Suriye’nin farklı gerekçelerle tehdit edildiğini öne sürdü.

Kaynak : m.milliyet.com.tr
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
İran'ı kutluyorum hemde yürekten. Teröriste verilecek cevabı net olarak gösterdiler ve PES ETTİRDİLER. Demek ki en hain en kalleş tuzaklarla çocuk, kadın ayrımı yapmadan öldüren teröriste gerekli cevap ONLARIN ANLADIĞI DİL olan silahlı mücadeleymiş...
 
Üst Alt