Karanlığa küfrediyoruz işte

Karanlığa küfrediyoruz işte...var mı ötesi diyenlere

Var efendim...var...ötesi var....

Kolay olanı yapmak,kolaya kaçmak...sorunların bu şekilde çözülebileceği düşüncesi içinde olanlarımız var ne yazık ki...

Şimdi böyle düşünenlere ve sorunların gerçekten çözümlenmesi düşüncesi içerisinde olup da hiçbir hareketlilik göstermeyen arkadaşlara bir önerim var.Gelin SÜPERMEYDAN ailesi olarak,ülkemizin her daim dile gelen belli başlı,mühim sorunları üzerinde çözüm yolları araştıralım.Hep birlikte kafa kafaya verip, hangi sorun ne şekilde çözüme kavuşur, ne yaparsak sorunların daha da büyümesini engellemiş oluruz..gibi sorulara cevap arayalım.

Sonra da fikirler değerlendirilip,en çok kabul gören fikri,çözüm şeklini, değerli süpermeydan yöneticilerimiz ile birlikte birşekilde, devlet erkanlarına iletelim.Nasıl olacak demeyin...? Eğer istersek yapabilriz.

İlk olarak, bu ülkenin en önemli 10 sorunu nedir? Herkes sıralamasını yapsın...Ve sıralamaya konu olan sorunların çözümlerini de kendince belirtsin

Örnek :
SORUN : İŞSİZLİK
ÇÖZÜM : ...................gibi

Başlayalım mı...?

Cevap: Bir Önerim Var...

bu tür tartışmalar cok olacak,
toplumumuzda hacı hocalar kendini bilmez kendini peygamber yerine koyup halka
okyanus ötesinden hükmettikçe , o halk ta onları dinledikçe , buyruklarına uydukça kadını
değeri meğeri olmaz. kadın mal olarak görülmeye ve kendini geliştirmemeye evinde
otturmaya balkondan bakmamaya devam edecek. daha beterlerleri de var, herşey toz
pembe değil bu ülkede. karanlığa küfrediyorsunuz denip duruyor ya ne yapacaktık . küfrediyoruz karanlığa varmı ötesi.

senin açmış olduğun konu buradan yola cıktı sanırım. yalnız bu yorum bir bütün. küfrettiğim karanlık belli bu konu ancak eğitimle çözülür, tarikat dışı eğitimle . bilimsel eğitimle çözülür.
karanlığa hala küfretmeye devam ediyorum. ışık yakmak isteyenler oldu mu hemen iftiralar atılıyor ve bu iftiracıların yalakaları olanlar da birlik olmayı becerebiliyor. bu da karanlık buna da küfrediyorum, bütün karanlıklara küfrederek rahatlıyorum. sorosun basın yayın kuruluşları para babaları yalamalara da küfrediyorum destekçilerinede nereye taraf olduğu belli olup taraf değiliz diyenlere de .

bir de
yuh çekiyorum
yuh yuh soyanlara
soyup kaçıp doyanlara
insana kıyanlara
yuh nefsine uyanlara.
yuh

senin açmış olduğun konu buradan yola cıktı sanırım. yalnız bu yorum bir bütün. küfrettiğim karanlık belli bu konu ancak eğitimle çözülür, tarikat dışı eğitimle . bilimsel eğitimle çözülür.
karanlığa hala küfretmeye devam ediyorum. ışık yakmak isteyenler oldu mu hemen iftiralar atılıyor ve bu iftiracıların yalakaları olanlar da birlik olmayı becerebiliyor. bu da karanlık buna da küfrediyorum, bütün karanlıklara küfrederek rahatlıyorum. sorosun basın yayın kuruluşları para babaları yalamalara da küfrediyorum destekçilerinede nereye taraf olduğu belli olup taraf değiliz diyenlere de .

bir de
yuh çekiyorum
yuh yuh soyanlara
soyup kaçıp doyanlara
insana kıyanlara
yuh nefsine uyanlara.
yuh

Bence Ölü doğmuş bir çocuktan ibaret RABİA hanımın teklıfı. Ben sahsen Tün imkanlarımla yanınızda olurum, ancak faide edeceğini de pek sanmıyorum..

Baksanıza sevgili Sebahat hanım ebeliği yaptı bile... ve müjdeyide verdi...
Hemde Doğurganlık özelliği olmayan... hemde ölü bir bebek dedi........

''Ölü bir bebek'' öyle mi...?
Peki dediğiniz gibi olsun...Vazgeçtim...Kimseden öneri falan beklemiyoum.Kimseden çözüm beklemiyorum...

Sayın,yöneticilerden eğer mümkünse bu konunun da silinmesini istiyorum...
Oturduğumuz yerden mucizeler beklemeye devam edelim...

Hayırlı forumlar.

Rabia hanım siz bir karanlığı anlatın önce de görebilebildiğiniz ona cozumu de sunun karşısına bizde bu hükümetle olabilirliğini tartışalım isterseniz. benim de oküfürle dolu yorumumda eğitim önerimi görmemezlikten gelmeyin

Keşke yanılıyor olsaydım ama malesef....
Silmeye gelince ; Bence gerek yok.
Çünkü; O konu arşivde de olsa yerini almalıdır.

Nesli ati sorguya çektiğinde bizleri, aha bakın İŞİK yakmak adına cılız da olsa adımlarımız atılmiştır ...... diye bilmemiz adına olmalı bu konunuz.... Tıpkı diğer konularınız gibi....

Ölü bebek tabirimle üzmediğimi ümid ederim.
Saygılar

E

Eftelya

Ziyaretci
RABIA çok güzel bır konu düşünmüşsün..tebrıkler
insanlar neden tartısır tabii ki bır çözüm bulmak için
bence vazgeçmeyelım önerelım ve çözmeye calısalım
ben sevdım bu konuyu ..
mısafırlerım var bu arada ama ben bırkac tane aklıma ılk gelenlerı yazayım:Seguridad:

küresel ısınma ve kuraklık
saglık
egıtım
devlettekı kadrolasmalar
işsizlık

Siyasete ve partizanlığa kaçmadan, tamamen Türkiye merkezli konuşarak ve yazarak, ben olsam şunu şöyle yapardım bunu böyle yapardım demeden, en temel ve en ciddi sorunları burada konusmak ve çözüm önerılerını gormek ısterım ...

Çok teşekkür ederim Eftelya ...Gerçekten de dediğiniz gibi,çözüm bulmak için tartışmalıyız.Yorumunuz beni yeniden umutlandırdı...Devam öyleyse...Vazgeçmeyelim:)

Sıraladığınız sorunlara ben de katılıyorum.Yalnız müsait olduğunuz vakit bu sorunlar için çözüm önerilerinizi de bilmek isteriz....

Saygılar.

Pusucukurt,

Dediğin gibi iş beğenmeyen,burun kıvıran insanlarımız var.Ama bence, bu işşizliğin nedenleri arasında gösterilebilecek önemli bir etken değil...

Ve sorunlara daha somut çözümler bulmalıyız.

Teşekkür ediyorum,katılımın için...:)
Saygılar.

E

Eftelya

Ziyaretci

sorun küresel ısınma ve kuraklık
okullarda 1.sınıftan ıtıbaren ders olarak verılebılır..çocuklar aıleden bılınçlenmese okullar bu işi üstlenır
daha çok ağaç dıkımı ve toplumsal bılınçlendırme
mıllı kaynaklarımızda tasarruf

sorun sağlık
kesınlıkle parasız saglık
saglık calısanlarının ücretlerınde ıyılestırme
aıle planlaması(en cok ıkı cocuk)

sorun eğitim
parasız eşit sartlarda egıtım(zengın bırının cocugu özel okullarda en ıyı sartlarda yetısırken doguda karadenızdekı cocugun okula gıdecek yolu bıle olmaması ne kadar buyuk bır tezat)
bastan sona egıtım sıstemının degısmesı
egıtımcılerın ılk once psıkolojık testlerden gecırılmesı

sorun devlettekı kadrolasma
her basa gelenın kendı adamını koyacagına karsıt gorustede olsa işi en ıyı yapanın gelmesı
artık muhalefetı sunu bunu bırakıp ulke sorunlarıne egılınmesı
rüsvetın ortadan kalkması
adalet sıstemının yenı bastan duzenlenmesı

sorun işsizlik

köy enstıtulerının yenıden acılması
egıtım sıstemındekı carpıklık duzelırse ıssızlık dıye bır sorun kalmaması
her ılın bır dunya zengını var ya buyuk sehırlerdeler ya yurtdışı..her ılın zengını kendı yoresınde gıtse bır fabrıka acsa ıssızlıkmı kalır.göçte önlenır..

sorun suç oranının artması
en ağır cezalar getırılmelı kı suçlar en az sevıyeye ınsın...
adalet sıstemı yenıden yapılanmalı
sımdılık aklıma gelenler bunlar RABIA ben tesekkur ederım

Üst Alt