Karakalem Çalışmalarım

Yıllardır bu işlerle ilgilenen biri olarak demek itediğim şu ki ; çok beğendim:) Emeğine ve kalemine sağlık . Eğitimsiz hali bile böyle ise , eğitim aldıktan sonraki halini gerçekten görmek isterim. Tebrik ederim seni Estrelyacım :)

Eğitimsiz olduğun her çiziminden belli oluyor. Ben 4 yıl resim eğitimi aldım ve resimlerini çok acemi ve acınacak buldum.Sadece çıplak kadın çizmek için resim yaptığın belli oluyor. Bu sanat değil.Gerçek sanat bilgiyle olur.Bunlar tam anlamıyla senin iç dünyanın çarpıklığını sergiliyor. Bu resimleri bir psikoloğa göstermeni tavsiye edebilim.Senin hakkında eminim ilginç tespitleri olacak.

Sayın Estrella çizimler hususunda söyleyebileceğim tek şey çizgilerin -şimdilik- bir karakteri olmadığıdır. Çizgilerin ve karalamaların bir ruhu vardır. Sizin çizimlerde bunlar belli olmuyor açıkçası. Sanat konusunda eğitimin önemi malumunuz. Bu konuda eğitim aldıktan sonra kendiniz de bu görüşe hak vereceksiniz. Bunun yanında koşar adım ilerlemektense öncelikle bölgelere inip taslak olarak çalışmanız gerektiğini düşünüyorum. Böylece eliniz kaleminize hakim olabilir.

Buraya gözünü kapatarak karalama yapsan da eminim "çok güzel ,devam.." diyenler çıkacak.Bilmek ya da bilmemek hepsi bu....
Ünlü bir şaire günün birinde bir genç gelip şiir yazıp, resim de yaptığını söylemiş ve yanındaki şiirlerden birkaçını göstermiş.Şair inceledikten sonra gence dönmüş ve "sen ressam ol evladım" demiş.Genç şaşırarak "ama resimlerimi görmediniz ki" demiş.Şairin cevabı şu olmuş "şiirlerini gördüm ya"....

• Etiketler
    karakalem calisma
  • Üst Alt