Kapitalizm Öldürmeye Doymuyor

Kapitalizm-Emperyalizm Öldürmeye Doymuyor

Afganistan'da intihar saldırısı katliam yarattı: 56 ölü!

Afganistan'ın Farah vilayetinde polis üniforması giyen yedi Taliban militanının mahkeme binası önünde düzenlediği saldırıda 56 kişi öldü, 102 kişi yaralandı. haberin detayı

O ayni afganistanda 11 yil KOMÜNIZM de öldürmeye doymadi...

Yani kapitalizm ile komünizm arasinda kan icme noktasinda fark yoktur diyemeyecegim, evet kapitalizm dedigin gibidir sana katiliyorum ama Komünizm , kan icme baska ülkelere girip sömürme oranin halkini yok etme baski uygulamada , Fasizminde kapitalizminde cok cok önündedir AGA BABASIDIR... Komünizm tarihine bakarsan 100 milyonlardan bahsedilir kani dökülen insan sayisinin , hemde hic mesru müdafa gibi bir neden yokken sadece olduklari yerde komünizmi kabul etmedikleri icin katledilen 100 milyonlar...

Azicikta bundan neden bahseden bir komünist cikmaz , hani delikanli cesur korkusuz du komünistler, kanli gecmislerinin gözönüne serilmesi korkusu hop oturtup hop kaldiriyor anlasilan

Ama bosverin sayin komünistler siz komünizm poliyanaciligina devam eden, calan da oynayanda nasil olsa kendinizsiniz...

Kapitalizm-Emperyalizm Öldürmeye Doymuyor

Afganistan'da intihar saldırısı katliam yarattı: 56 ölü!

Afganistan'ın Farah vilayetinde polis üniforması giyen yedi Taliban militanının mahkeme binası önünde düzenlediği saldırıda 56 kişi öldü, 102 kişi yaralandı. haberin detayı

Sevgili sosyalist bu konuda KOMANDO Haklı yıllarca aynı katliamları Afganistanda Sovyetler Birliği yapmadımı? Onun için dürüst olalım ve bu katliamları Kominizme veya Kapitalizme bağlamayalım...

İster Kominist olsun ister Kapitalist Ülke çıkarları söz konusu oldumu herkes katliam yapabiliyor..

Sayin Adminim Sosyalist yanlis yazmadi, eksik yazdi.. Dikkat ederseniz Kapitalizm e vurgusuna katildim, eksik Noktalar ise Fa$izmi ve en tepedede Komünizm i ilave etmeli idi...

Sosyalist büyük ihtimalle Komünizm in vahsetini itiraf etmek yerine konuyu DiN ler kismina cekerek yine komünizmin vahseti ile ilgili hicbirsey demiyecek...

Cihad noktasina yada Hacli Seferlerine vurgu ve yönlendirme yaparak Komünizmi bize ES gecirtme gayretine girecek...

Haklısınız, elbetteki Sosyalist devrimlerde de her devrimde olduğu gibi insanlar öldürülmüştür.
Fakat bunu milyonlarla ifade etmek doğru değildir.
Kapitalistlerin uydurmasıdır sadece.

Kurtuluş Savaşında da isyancılar bettaraf edilmişti.
Sosyalist devrimlerde de yapılan budur.
Fark ise bu tür olaylar sosyalist ülkelerde sadece devrim gerçekleşirken yaşanırken, kapitalist dünyada yaşam var olduğu sürece devam etmektedir.
Gerçekçi olmak ve bunu da göz ardı etmemek gerek..

Şimdi gelelim SSCB-Afganistan olayına:

1973 yılında o zamana kadar krallıkla yönetilen Afganistan’da Davud Han liderliğinde Cumhuriyet ilan edildi. Davud Han’ın hazırladığı Anayasa 1977′de kabul edildi. Davud Han devlet başkanı sıfatıyla kendi aile çevresinden, yakınlarından, devrik kraliyet ailesinin üyelerinden kurulu bir hükümeti iş başına getirdi. Bunun üzerine 10 yıldır ayrı çalışan iki sol örgüt, Halk ve Bayrak partileri Davud Han’a karşı birleştiler. Halk kanadı lideri Hafızullah Amin’in düzenlediği bir darbeyle Davud Han devrildi, kendisi ve aile üyelerinin çoğu öldürüldü.

27 Nisan 1978′de Afganistan Demokratik Cumhuriyeti kuruldu. Ama Halk ve Bayrak kanatları arasındaki birlik hızla bozuldu. Orduya dayanan Halk kanadı giderek güçlendi. Yeni yönetimin reform programında kadınlara eşit haklar, toprak reformu ve klasik Marksist – Leninist doğrultuda yönetsel önlemler yer alıyordu.

5 Aralık 1978′de, Sovyetler Birliği ile Afganistan arasında Dostluk, İyi Komşuluk ve İşbirliği Antlaşması imzalandı. Bu antlaşmanın imzalanmasından kısa süre sonra Afganistan’da Sovyet yanlısı iktidara karşı ulusal direniş hareketi başladı. Ayaklanmalar karşısında Afgan ordusu güçsüz kalınca iktidarda bulunan Afgan yönetimi SSCB ile imzalanmış olan dostluk ve işbirliği Antlaşmasına dayanarak Sovyetler’den yardım talep ettiler.

Bu talep üzerine ve kısa sürede Afganistan’a çok sayıda Sovyet uzmanı ve askeri geldi. Sovyetler, 27 Aralık 1979′da ülkeyi fiilen işgal etti. Devlet başkanı Hafızullah Amin öldürüldü ve yerine Babrak Karmal getirildi. Sovyetler’in işgal hareketi, çok sayıda Afganlı’nın Pakistan ve İran’a sığınmasına sebep oldu.

Kısaca böyle.
Dikkat ederseniz Sovyetler'in işgali mevcut Afgan yönetimin talebi üzerine gerçekleşmiş.
Bu durumu Kapitalist-Emperyalist ülkelerin işgal ve katliamlarıyla kıyaslamak haksızlık olur.

Kurtuluş Savaşında da isyancılar bettaraf edilmişti.
Sosyalist devrimlerde de yapılan budur.
Fark ise bu tür olaylar sosyalist ülkelerde sadece devrim gerçekleşirken yaşanırken, kapitalist dünyada yaşam var olduğu sürece devam etmektedir.
.

Kurtulus savasinda Bir ülkenin Topraklarina baska ülkeler isgal etmis, isgale ugramis ülke Türkiye Mesru müdafa hakkini kullanmistir...

Bolsevik ihtilalinde hangi ülke Rusyayi isgal etmiste Komünist Dikta milyonlarca kendi insanini katletmistir..?

Bu iki olayi nasil bir biri ile esit tutarsiniz...? Hayret..

Yani simdi Tayyip Erdogan diyelim ki $eriat getirecek yada Baskanlik sistemi , bu sistemin Türkiyede uygulamaya gecmesi icin akp DI$INDA kalanlar % 50 lik bir nufus diyelim berteraf etmesi yok etmesi katletmesi getirecegi sistem icin gerekli ise "" YAPABiLiR..! "" mi demeliyiz..?

Sayin Sosyalist nasil bir mantiginiz var anlamadim... Komünizmin gelmesi icin yani karsi cikanlarin katli vaciptir diyorsunuz yani..:alkis::alkis::alkis:

:malesef:Sizin Komünist olmayan insanlara sevginizi sayginizi sevsinler ( ! )

Ben, Kurtuluş Savaşı döneminde kurulan Cumhuriyet Devrimindeki isyanlardan, ayaklanmalardan söz etmiştim.
Yani Cumhuriyet Devrimi gerçekleşirken de muhalifler vardı ve bu muhalifler yok edilmişti.

Şu gerçeği bilmelisiniz ki bir ülkede devrim (ne tür devrim olursa olsun) gerçekleşirken mutlaka muhalifler bertaraf edilir.
Bu kaçınılmaz bir gerçektir fakat ben bunu onayladığımı asla söylemiyorum veya bu tür katliamları desteklemiyorum.
Sosyalist devrimlerde de böyle birşey olsun istemem fakat baskıların patlamasıdır bu devrimler.
Sosyalist devrimi yapanlar ise askerler-ordular değil, kapitalist iktidarların ezdiği, sömürdüğü ve koyun gibi güttüğü halkın isyanıdır.
Bunada böyle bilmek gerek...

Hakli olabilirsiniz ama yine oturmayan bircok sey var..!

Komünist devrimi yapan ezilen halk ise , devrimi yapip Komünist bir lideri basa getiriyor .. ( aslinda öyle degil basa gelecek zaten devrim sartarini olusturup basa gelmeden basta durup ihtilali yönetip basarili olduktan sonra resmi olarak basa geciyor ) diyelim ki Basa devrimi yapan halk getirdi , Sonra fakirlikten haksizliktan ezilen bu halk komünizmle katledilmeye , köle kamplarinda erkekler ,votka masalarinda kadinlar meze gibi kullanildi ...

Yani bir Rus kadin Nata$ayi ,Vera yi Julia yi önce köylü Sergei igfal ederken Komünizm döneminde omzu apoletli elinde pahali kadehinin icinde yillanmis votkasi ile Subay Sergei Irzina gecer oldu ...

Simdi siz sadece $unu mu demek istiyorsunuz, Komünizm hic degilse ter kokulu ,vasifsiz degil votka ve parfüm kokulu Temiz elbiseli tecavüzden yana...!!!

Issizlikten bahsedersiniz sürekli, Rusya nin cografyasini zannimca bilmiyorsunuz...
Benim oturdugum bine Almanyada 35 ailelik bir bine % 80 ni Rusya dan 1990 li yillarin sonlarina ve 2000 li yillarin baslarinda Rusya dan akin akin gelen Alman Rus ,Rus ailelerle dolu , ise gidip geldigim ve hakikaten dürüst ve sevdigim bir is arkadasimda Melez Alman ve Rus anne babadan... Kazakistan dan gelme diyor ki Rusyada o kadar cok bos arazi varki sadece tarim ile ugrassan diledigin yeri ek-bic herkese okadar cok yer nerede ise SINIRSIZ ( tabi köylük yada kasaba lardan bahsediyor ) ..sunu demek istiyor komünizme , islama, demokrasiye ,cumhuriyete ilk etapta gerek yok karnimizi doyurabilmek icin sadece iste calis kazan ... ürününün fazlasini sat satamiyorsan kilerde sakla ...

Üst Alt