• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kapanmak buysa..

Okunuyor :
Kapanmak buysa..

atmaca34

Kıdemli
Üye
Bu yorumda battıkça batmışsınız. Öncelikle kadınları portakal yerine koymuşsunuz.
Kapalı bayanlar evinde soyulan portakal oluyor sanırım. Saçlarını örtmeyenlerde
dışarda kabuğu soyulan çer çöp mikrop kapan portakal oluyorlar.
Atmaca bayanların namusu saçlarında değil. Önce bunu bir anla lütfen.
Şimdi burda öyle şeyler yazarım ki aklın durur. Soyulmuş portakal,soyulmamış
portakal hikayeni yazdığına pişman olursun inan ki! Hiç bir konuda genelleme yapmamalısınız. Gerçekten inancı için örtünenlere sonsuz saygım var.
Çünkü benim annem de başörtülü ve inancı için örtüyor.
Ama türbanı aksesuar olarak örtenlere bir şey diyemiyorum.
ya arkadaşım sen kendini portakal mı sanıyorsun böyle bir kompleksin varsa

bir eğitim ve araştıma hastanesine git

yazdıklarını gel beraber okuyalım diyorsunki:Bu yorumda battıkça batmışsınız. Öncelikle kadınları portakal yerine koymuşsunuz.

bir sonraki cümlen ise şöyle:Kapalı bayanlar evinde soyulan portakal oluyor sanırım

hani diyorsun ya öyle şeyler yazarımki aklın durur

şu anda aklım durmuş durumda zaten

sen istersen ilk önce benim nedediğime karar ver bu işler sanmakla olmuyor

yazılarımı bir kağıta yaz her yerde ama heryerde bir kaç kez oku

bayanların namusunun saçlarında olup olmadığını yazmışmıyım ona karar ver

kimsenin annesinin örtülü olup olmadığınıda yazdığımı hatırlamıyorum

açık insanlarıda namussuz diye nitelendirdiğimide yazmamış bulunmaktayım

ya sen bu yazdıklarını açık giyinenlere bir hakaret içinmi yazdın

yazında ele alınır tek cümle soz mısradaki olmuş sanırım

bence bir iki hafta sonra bir daha konuyla ilgili bir şeyler yazmaya çalış lütfen

S

SAHARAY

Ziyaretci
ya arkadaşım sen kendini portakal mı sanıyorsun böyle bir kompleksin varsa
bir eğitim ve araştıma hastanesine git
yazdıklarını gel beraber okuyalım diyorsunki:Bu yorumda battıkça batmışsınız. Öncelikle kadınları portakal yerine koymuşsunuz.
bir sonraki cümlen ise şöyle:Kapalı bayanlar evinde soyulan portakal oluyor sanırım

hani diyorsun ya öyle şeyler yazarımki aklın durur

şu anda aklım durmuş durumda zaten

sen istersen ilk önce benim nedediğime karar ver bu işler sanmakla olmuyor

yazılarımı bir kağıta yaz her yerde ama heryerde bir kaç kez oku

bayanların namusunun saçlarında olup olmadığını yazmışmıyım ona karar ver

kimsenin annesinin örtülü olup olmadığınıda yazdığımı hatırlamıyorum

açık insanlarıda namussuz diye nitelendirdiğimide yazmamış bulunmaktayım

ya sen bu yazdıklarını açık giyinenlere bir hakaret içinmi yazdın

yazında ele alınır tek cümle soz mısradaki olmuş sanırım

bence bir iki hafta sonra bir daha konuyla ilgili bir şeyler yazmaya çalış lütfen
Atmaca o hikayeyi neyi ifade etmek için yazdığını ikimizde çok iyi biliyoruz.:)

Sen yazdıklarını yeniden oku istersen.Meyva kabuğunu giysiye sen benzetmişsin.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Akadaşlar sakin olun yaaa
öncelikle kadın ne portakaldır nede elma o önce bir eş sonra bir (ANNEDİR) bunu unutmayalım
artı ne kapalıya laf söyleyecek hakkımız var nede açık bayanlara herkes kendi tercihine göre giyiniyor
öyle açık gezen bayanlar varki kapalıdan daha çok ibadetini yapar ama açık gezdigi için kimse ona ibadet yapıyor konumuna koymaz ve ya o kadar kapalı bayanlar varki 5 vakit namaz kılmaz bu ALLAH'la kul arasında olan bişeydir bizim yapmamız gereken tek şey kapalı ve açık olan bayanları karşı karşıya getirmemek ama bakıyorum da konu zaten buraya kadar gelmiş bile..

atmaca34

Kıdemli
Üye
Atmaca o hikayeyi neyi ifade etmek için yazdığını ikimizde çok iyi biliyoruz.:)

Sen yazdıklarını yeniden oku istersen.Meyva kabuğunu giysiye sen benzetmişsin.
ya arkadaşım inanki şu anda çizgili pijamalarımı giymiş bir durumda sana açıklama yapmaktan hicap duyuyorum

bak sana şöyle açıklayayım sanırım türkçe yazıyorum yanında birileri varise sora bilirsin hanki lisanı kullandığımı

öncelikle yazımı tam okuduysan bu-- benim-- kendi-- şahsi --fikrim !demişmiyim

buradan öyle gözüküyor ben bu uykulu halimle okuya biliyorsam sende okursun

ikimizde çok iyi biliyoruz diyorsun ben senin birşey bildiğine inanmıyorum

yinede tavsiye ediyorum bir eğitim ve araştırma hastanesine git

bak nediycem hani kendini portakal gibi hissediyorsunya

o bakımdam

ruh ve sinir hastalıklarına kendini tavuk yemi olduğunu sanarak yatan bir hastaya

tavuk yemi olmadığını zorlada olsa öğretirler tam taburcu edilecek adam doktorun yanına gider

bunu ben biliyorumda peki tavuklar biliyormu der

ben sana öyle demek istemiyorum ben senin portakal olduğunu düşünmüyorum

senin öyle düşündüğüne üzülüyorum okadar

S

SAHARAY

Ziyaretci
Akadaşlar sakin olun yaaa
öncelikle kadın ne portakaldır nede elma o önce bir eş sonra bir (ANNEDİR) bunu unutmayalım
artı ne kapalıya laf söyleyecek hakkımız var nede açık bayanlara herkes kendi tercihine göre giyiniyor
öyle açık gezen bayanlar varki kapalıdan daha çok ibadetini yapar ama açık gezdigi için kimse ona ibadet yapıyor konumuna koymaz ve ya o kadar kapalı bayanlar varki 5 vakit namaz kılmaz bu ALLAH'la kul arasında olan bişeydir bizim yapmamız gereken tek şey kapalı ve açık olan bayanları karşı karşıya getirmemek ama bakıyorum da konu zaten buraya kadar gelmiş bile..
Yorumuna katılıyorum. Ekleyecek başka bir şey bulamadım.:)

ulrike

Acemi
Üye
saygı değer dostum urlike yorumun bana eski bir fıkrayı hatırlatdı desem yalan söylemiş olmam herhalde

iki arkadaş yolda muhabbet ederek giderlerken biri sorar

acaba hayat felsefeniz ne dir diye

öteki cevap verir: meeeeeeeeeeee
biz az konuşur çok anlatırız anlamında

birde saldırı sözcüğü kullanmışsınız eğer bu yazdıklarımı bir saldırı olarak görüyorsanız

üzüntümü ifade etmekte yarar görüyorum

lütfen yazılanları bir saldırı niteliğinde kabul etmeyiniz

daha renkli yarınlar için

iyi forumlar
gerçekten güzel bir fıkraymış...ama hala sıkıntınızı anlamış değilim... siz benim nedemek istediğimi anlamışsanız kullanılan kelimelerin azlığı çokluğu önemli değil bence...keşke benim kelime hesaplarımı yapmasaydınız da yorumuna cevap yazdığım arkadaşın çelişkisini tartışsaydık...size de renkli yarınlar...iyi forumlar

atmaca34

Kıdemli
Üye
gerçekten güzel bir fıkraymış...ama hala sıkıntınızı anlamış değilim... siz benim nedemek istediğimi anlamışsanız kullanılan kelimelerin azlığı çokluğu önemli değil bence...keşke benim kelime hesaplarımı yapmasaydınız da yorumuna cevap yazdığım arkadaşın çelişkisini tartışsaydık...size de renkli yarınlar...iyi forumlar
öncelikle sabırlı bir kişiliğe sahip olduğunuzu görmek sevindirici .....
benim huyumdur belki yanlış olabilir ama ben ilk önce karşımdakinin seviyesini ölçmek için hakaret etmeden o kişinin bana saygısız cevaplar yazabilmesi açısından bir kapı açarım .
doğrumudur bilemem fakat siz bu hata ya düşmediniz teşekkür ederim .......

o halde bir açıklama yaparmısınız şöyle power point sunumu hazırlarken kelimelerin salto efekti gibi dökülerek indiği !
22 inç 1650 renk çözünürlüklü ekranımdan keyifle okuya bileceğim bir açıklama sizce kapanmak nedir ?

buyrun söz sizede tabi cesaretin yoksa binmeye izle ve dinle..!
bu sözü çok sevdim ya sağolsun sgor
dip not.NEEEEEEEE diye yazmayın lütfen

ulrike

Acemi
Üye
öncelikle sabırlı bir kişiliğe sahip olduğunuzu görmek sevindirici .....
benim huyumdur belki yanlış olabilir ama ben ilk önce karşımdakinin seviyesini ölçmek için hakaret etmeden o kişinin bana saygısız cevaplar yazabilmesi açısından bir kapı açarım .
doğrumudur bilemem fakat siz bu hata ya düşmediniz teşekkür ederim .......

o halde bir açıklama yaparmısınız şöyle power point sunumu hazırlarken kelimelerin salto efekti gibi dökülerek indiği !
22 inç 1650 renk çözünürlüklü ekranımdan keyifle okuya bileceğim bir açıklama sizce kapanmak nedir ?

buyrun söz sizede tabi cesaretin yoksa binmeye izle ve dinle..!
bu sözü çok sevdim ya sağolsun sgor

dip not.NEEEEEEEE diye yazmayın lütfen
teşekkür ederim...kapanmak: kapalı duruma gelmek,dışarı ile ilişiği kesilmek,çalışmaz etkinliğini sürdüremez duruma gelmek,yüzü gövdesi yere gelecek şekilde eğilmek,son verilmek kesilmek,tatile girmek,yara iyileşmek, gözü kör olmak,hava bulutlanmak...bunlar türkçe sözlükteki anlamları...bütün bu anlamları kadınların vücutlarını, kafalarını örtmeleri,dışarıya göstermemeleri ile ilişkilendirilirse;kadının
gelişen dünyaya,teknolojiye,çağdaş yaşama karşı kendini sakınması, bütün bunlara direnmesi,içine kapanması kısaca sosyal hayata ayak uyduramaması anl***** gelebilir.bu durumda olan bir insanın özgür hareket etmesi, bir olay karşısında bağımsızca bir irade göstermesi olanaksızdır.bunlar ancak;
siyasi simge olarak
mahhalle baskısı ile
koca,abi baskısı ile
ortamda prim yaptığı için örtünüyorlardır...eğer sadece dini inancından dolayı örtündüğünü idda eden birinin islamın şartlarının 5 tane olduğunu bilmesi bunların arasında kapanmak gibi bir durumun olmadığını görmelidir..ülkemizde bu 5 şart özgürce hiçbir baskı görmeden yerine getirilmektedir.kuran daki tüm hadis ve sünnetlere göre şekillenen bir toplum yaşamı türkiye cumhuriyeti devleti için söz konusu olamaz.olsa olsa dini kurallara göre yönetilen devlet düzenlerinde olabilir.biz sadece müslümanız.toplum olarak da müslümanlığın temel şartlarını olabildiğince yaşıyoruz.biz dini bir devlet değiliz.bu gerçeği kimse yadsımamalıdır.NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE:):):):):):)umarım yazımı uzun bulmuşsunuzdur:):):

atmaca34

Kıdemli
Üye
evet ulrike 22 inç 1650 renk çözünürlüklü ekranımdan gördüğüm kadarıyla bayağı uzun kelimler kullanmışsın fakat bunları bir istifleyipte cümle haline getirseydin daha güzel olurdu sanırım

şimdi gelelim konumuza kapanmak siyasi simge diyorsunuz bakın öncelikle kimseye papağan demediğimin altını çizerek belirtmek istiyorumki

papağanlar küçük beyinli varlıklar olduğunda kendi akıllarıyla konuşamazlar sadece duyduklarını sadece bir kez duyduklarını değil birkaçkez duyduklarını söyleye bilirler mesele papağana biri hergün gevezederse oda millete gevezedemeye başlar

şimdi günümüz medyası sürekli biz teseddüre karşı değiliz bunlarınki siyasi simge diyorlar eğ yani haliyle sizinde öyle düşündüğünüzü sanıyorum fakat dikkat buyurursanız ki dikkat ediceğinizden eminim

mesela bir filim izliyoruz genel olarak evin hizmetcileri baş örtülü

veya tarlada çalışan fakir kişi baş örtülü

bu bilinerek kişilere anlatılıyor sadece gençlerimizin beyninda bu çağdışılık imajı oluşturulsun diye
bence insan çağdaşlığı açık giyinmekte aramamalı çağdaşlığı açık düşünmekte aramalı derim

sizin bu tespitiniz yanlış başka yönden ele alırsak dikkat edin mesela eğlence programlarında
çarkı felek gibi mesela sunucu diye adlandırdığımız kişiler bir espri yapacağı zaman kadının bacağını tutuyor bismillahir rahmanirrahiym diyor ve bizlerde ona gülüyoruz gülmeyenlr mutlaka vardır fakat genel olarak öyle gülüyoruz

şimdi diyorumki medyanın etkisi altında kalmadan bu akşam veya yarın bir düşünün

baş örtüsü simge olabilirmi

baş örtüsü çeğdışılığın bir ifadesi olabilirmi

bunları aklınızla değil kalbinizle düşünün

düşünen kelimeler dileğimle

iyi forumlar

Üst Alt