• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kalp Kavgası!...

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Kalp Kavgası!...

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Artık eski aşklarla uğraşamam. Yeni yılda, yeni kararlar aldım. Her şey temiz bir sayfada başlayacak.Laftan anlamayan şu gönlüm ve ben, dün gece uzun bir konuşma yaptık. Eskide yaşamaya devam etmenin bir faydası olmadığını, ne kadar üzülse de geri dönemeyeceğini anlattım. Dilerim anlamıştır!

Gözyaşı dökmenin, kedere boğulmanın bir faydası yok. İstediğin kadar ağla, ne olacak? Kendini hırpalamaktan başka işe yarayacak mı? Ayrılık acısının bile, bir sınırı olmalı!

Yeni yılın enerjisini kullanarak, taze başlangıçlar yapacağımı kalbime izah etmeye çalıştım. Onun da, aklımın aldığı bu kararlara saygı göstererek, uyum içinde davranmasını bekliyorum.

Dün gece yaptığım o nutuk benzeri monolog, sanırım işe yaradı. Sabah uyandım, baktım içimde asayiş berkemal!

Eskiye rağbet olsa, bitpazarına nur yağarmış. Bitmiş aşkın ardından bunca eziyet çekmenin de, hiç anlamı yok. Erdemli bir ayrılık acısı yaşadığımıza kalbimi ikna edip, bu duruşu devam ettirebilmek için, artık nefes almaya başlamak gerektiğini açıkladım.

İnsanın kendine söz geçirmesi, başkasına anlatmasından daha zor oluyor. Aklın oyunu, kalbin oyunu, ruhun oyunu derken, sürekli kendini kandırıp durabiliyorsun.

Ne kadar ağlasan, küfür etsen, bağırsan, hepsi boşa; ne giden dönüyor, ne acın diniyor. Giden dönse bile, hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.

Bir kere parçalanmışsa ilişki, yeniden deneyelim dediğinde, içi biraz küf kokuyor. Akılda kalan anıları, yüreğinde açılmış yaraları silemedikçe, tarih sonunda gelip kendini tekrar ediyor.

Yeni başlangıçlar, eskiyle yapılmaz. Yapılırsa da, adı yeni olamaz. Bittiğini anlamak da bilgeliktir üstelik! Parçalanmış bir aşkı tekrar hayatına sokmak, kanserli bir organı bedenine bağlamaya benzer. Sonunda tüm bedenine yayılır, seni için için yer.

Dün gece yapılan bu uzun konuşmanın, yüreğimi ikna ettiğine inanarak, bu senenin ilk kararını uygulamaya başlıyorum. Zaten artık akıllandım, yapamayacağım onlarca karar almıyorum. O kadar güçlü bir iradem yok. Önce birini uygulayıp, o konuda başarı sağlamadan, başka bir karar vermemeyi öğrendim. Yoksa hepsinden sınıfta kalıp, boşuna kendimi üzüyorum.

Bu yılın en önemli sloganını buldum: Eski aşklar çöpe, yeni aşkı sabırla bekle! Birkaç gün içinde anlayacağım bakalım, kalbim de bu sloganın içeriğini algılayabilmiş mi? Yoksa, vay benim halime….

Kalp Kavgası! - *MSN Kadın - Aşk ve İlişkiler
 

shgiptare

Kıdemli
Üye
İnsanın kendine söz geçirmesi, başkasına anlatmasından daha zor oluyor...
tüm kalbimle katılıyorum bu cümleye..ayrıca aşk eskimez aşıklar nedense çabuk eskiyor....
 
Üst Alt