• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

kalp hastalıkları ve kalp yetmezliği

kisaoglu

Acemi
Üye
kalp bozuklukları

Kalp bozukluğu hastanın dinlenir durumda iken bir dakikadaki kalbin atış sayısıdır.Bu atış durumu ise yaş, spor yapmak ve hareketliliğe göre değişir.Uyurken de bu durum kendisini daha çok belli eder.Özellikle stres ve kirli olan dış etmenlerde bu hastalığa davetiye çıkartmıştır.Kalp ritim bozukluğunu ise kalbin fazla atma durumu olan ritim düzensizliği ile karıştırılmaması önemlidir.Çocuklarda ise kalp kulakçıklarında erken kasılmalar olabilme ihtimalleri de vardır.

Aritim diye adlandırılan ritim bozuklukları görülebilir.Bu gibi durumlarda ise kalbin hasta olduğu tam olarak söylenemez.Genelde ruhsal olarak hasta olan çocuklar da gözlemlenir.eğer ki bir düzensizlik varsa dinlenmek gereklidir.
Bu hastalığın belirtileri ise şu şekildedir:
1 Kalbin teklemesi durumu
2 Düzensiz kalp ritimi
3 Kalp çarpıntısı durumu
4 Taşikardi durumu

Eğer ki çocuğunuzda kalp bozukluğu varsa hemen doktorunuza başvurun.Doktorunuz elektro kardiyogram çekerek inceleyecek ve size dinlenme yada nabız atışı kontrolü uygulayacaktır.Muayaneden sonra ise ilaç tedavisine karar verecektir.Genel olarak çocuklarda oluşan bu durumdan başarılı sonuçlar alınıyor.
Kalpteki düzensizlikler dolaşım sistemini de etkiliyor ve tansiyon bozuklukları da yapabiliyor..Bu gibi durumlarda ise stresden uzak ve bol oksijenli ormanlık alanlarda sigara ve alkol gibi zararlılardan uzak durarak geçirmeniz gereklidir.Yine böyle durumlarda ise panik atak ile kalbin aniden de durabilmesi ihtimali gibi piskolojik sorunlarda yapabilir.
Çocuğunuzu böyle durumlarda fazla yormayın.Yine ateşine dikkat edin ve kalp ritmi bozuklukları dışında genel fiziksel bir halsizlik varsa istirahat etmesini sağlayın.Daha az tuzlu ve daha hafif yemekler ile besleyin..

kalp çarpıntısı

Kalp çarpıntısı en basit ve anlaşılır bir anlamda söylemek gerekirse kalbin normalden fazla hızla atması anl***** gelmektedir.Bildiğim kadarıyla kalp çarpıntısı sinirsel bir durum olabileceği gibi altından başka şeylerde çıkabilir.
En doğru teşhis için doktorunuza başvurmanız sizin için en doğru çözüm yolu olacaktır.Ama diğer nedenler arasında ne olabilir diye kısa bir bilgi vermemi isterseniz duygusal sorunların çok fazla olduğu bilinir.Duygusal sorunlar her türlü hastalığa ortam yaratmaktadır ve geri dönüşü çok zordur veya hiç geri dönüş şansı yoktur.Duygusal sorunlardan ne kadar uzak durursanız bu o kadar sizin yararınıza olacaktır. Kalp çarpıntısı, kalbin ve tiroyit bezi gibi başka organların bazı organik hastalıkların belirtisi de olabilir bu nedenle kalbinize gereğinden fazla önem göstermeniz gerekebilir.Her olaya ani tepki vermemeniz,heyecanlanmamanız,üzülmemeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.Kalp Çarpıntısının halk arasında bilinen nedenleri Kahve veya çayı fazla kaçırma, uykusuz kalma, gereksiz ve aşırı heyecanlanma, korkup telaşlanma... Hemen her hasta çarpıntı ile tanıştığında aynı soruları sorar: Ölecek miyim?.. Kalbim duracak mı?.. Kalp krizi mi geçiriyorum?.. Kısacası kalp çarpıntıları ister hastalıktan, korkudan, heyecandan, ister sevgiden aşktan gelsin, fark etmez. Her zaman ve herkes için ürkütücü ve korkutucudur.Genellikle bu nedenlerde doğrudur.Sonuçta yalan şeyler değil hepsi bilim adamlarınca doğrulanmıştır.Az önceki maddeleri dikkate alırsanız kalp konusunda sizle fazla sıkıntı yaşamazsınız.Hepinize Sağlıklı Günler Dileğiyle…

kaynak: nedir sitesinin kalp hastalıkları ve kalp çarpıntısı sayfalarından derlenmiştir.
 
Üst Alt