Kahramanını arayan kahraman

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
KAHRAMANINI ARAYAN KAHRAMAN
Mehmet Necati GÜNGÖR

Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin eşsiz bir mucizesidir.

18 Mart, tarihimize altın harflerle nakşedilmiş Zafer imizdir.

Çanakkale deyince, büyük dedelerimizin muhteşem kahramanlıklarını hatırlar, onları rahmet ve minnetle yâdederiz.

Bu gün de öyle yapacağız.

Büyük Akif onlar için Bedrin Arslanları ancak bu kadar şanlı idi diyor.

Kâbeyi diksem de başına , yine bir şey yaptım diyemem hatırana mısraıyla onların sıfatını birer aziz mertebesine yükseltiyor.

Seyyit Çavuş, o kahramanlardan birisidir.

217 kiloluk top mermisini sırtına alarak topun namlusuna sürüp, savaşın seyrini değiştiren kahraman.

Yüce Allah, Türk milletinin mucize adamı Mustafa Kemali bu savaşta pişirdi, milletimizinn kurtuluşunu bu kahramanın ellerine emanet etti.

Böylece Büyük Atatürk iki büyük zaferin; hem Çanakkale Zaferinin, hem Kurtuluş Savaşımızın kahramanı olarak tarihe geçti.

1915in üzerinden 8 geçmiştir.

Seyyit Çavuş köyüne döner ama evine giremez.

Ya karısı evlendiyse? sorusunu beynini kemirmektedir.

Sabaha kadar bekler, sonra köy halkından birisi kendisini güçlükle tanır.

Çünkü, saçı sakalı birbirine karışmış, zayıflıktan bitap düşmüştür.

Ona ilk sorusu şu olur: Zevcem evlendi mi, yoksa bıraktığım gibi mi duruyor?

Evlenmedi, seni bekliyor cevabını alınca mutlu olur.

Eve girdiğinde hiç görmediği üç-beş yaşlarındaki çocuğuyla tanışır.

Sonra, Mustafa Kemal Çıkar karşısına.

O, artık Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanıdır.

Yolu Havrana düştüğünde ilk sorduğu adam Seyyit Çavuştur.

Kaymakama emir verir: Seyyit Çavuş buranın köylerindendir. Bulun bana.

Kaymakam dahil, devlet ricalinden kimsenin Seyyit Çavuşun bu yörenin evladı olduğundan haberleri yoktur.

Aranır, nihayetinde Seyyit Çavuşun köyü bulunur.

Evine gidilir, Paşanın kendisini beklediği söylenir.

Alınır, getirilir Paşanın huzuruna.

Seyyit Çavuş acaba ne kusur işledim de gece yarısı huzura çağrılıyorum diye endişelenir.

Karşısında daha önce hiç görmediği, sadece efsaneleşmiş ismini duyduğu Mustafa Kemali görünce Ona korku ve hayranlıkla bakar.

Mustafa Kemal, kahramanını Kucaklar ve bağrına basar.

Nasılsın buralarda Seyyit Çavuş? Geçimin nasıldır? Sana maaş bağlatayım der.

Şükür halime, ben devletime olan borcumu ödedim. Maaş filan istemem der.

Mümkünse diye devam eder.

Geçimimi Ormandan yaşlı ağaçları kesip kömür yaparak geçiniyorum. Ormancılar gelip gelip baltamı alıyorlar. Emir buyurun baltamı almasınlar.

Kahramanını bulan eşsiz Kahraman, etrafındakilere döner:

İşte Türk milleti budur! der.

Kurtuluş Savaşı işte bu güvenle kazanılır.

Başta Büyük Atatürk olmak üzere, bütün kahramanlarımıza, şehitlerimize Allahın engin rahmetini diliyorum.

Bu vatanda, dinimizle, ezanımızla, bayrağımızla, Onlar sayesinde var olduk.

karafetva

Tecrübeli
Üye
YukseLL' Alıntı:
dinimizle, ezanımızla, bayrağımızla, onlar sayesinde
maneviyat onun bunun sayesinde olmaz. Ya vardır ya yoktur. solcuların ürettiği "sen anandan yine doğardın da baban kim bilemezdin şeref.siz" sözleri ancak sol felsefesini ifade eder. Çünkü maneviyat görmeden uğruna mücadele edilendir. Başkasının sayesinde olan maneviyat maneviyta değildir.

M.Kemal in bu savaştaki etkisini anlayamadık. Cihada kalkmış Osmanlı yedi düveli dağıtmış Osmanlı... peki ya M.Kemal??
Bu savaş Osmanlının dünyayı devirdği savaştır. solcuların bahsettiği gibi şans eseri kazanılmış değildir. Bu savaşı küçümsemek için sankiş mucizelerle hak etmeden savaşmışız durumuna düşürüyorlar. Halbuki bu metaneti gösterdikten sonra savaşmasak da olurdu. Kısaca bu saaş cihadın ve Hakikatin timsalidir.

Alparslan Türkeş bir seminerde Çanakkale savaşını anlatır. Seminer bitince (cumhuriyet gazetesi yayımcısı da olan) Nadir Nadi ayağa kalkıp "M.Kemalsiz bir Çanakkale savaşı nasıl anlatılır?" diye Türkeş e sitem eder. Türkeş de "ben Mehmetçikten bahsettim Bu kafidir" der.

Bedir savaşı da Çanakkaleden üstündür bize göre. Çünkü hiçkimseye güvenmeden bir avuç insan vermiştir Bedir i . Hemde RasulUllah s.a.v. ve sahabelerin savaşı olduğundan kıyasta üsttedir.
cihadın ispatı

Üst Alt