• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Kadınların çalışmasını istiyormusunuz?

• Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 1K

Kadınların çalışmasına karşımısınız?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
ERKEKLERİN YÜZDE 25 İ KADINLARIN ÇALIŞMASINI İSTEMİYOR

Türkiye genelinde 750 si kadın 750si erkek olmak üzere bin 500 kişinin katıldığı araştırmaya göre, evlendikten sonra kadınların çalışmaması gerektiğini düşünen erkekler yüzde 25 olarak belirlenirken, kadınlar arasında bu oran yüzde 14 olarak hesaplandı.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, kadın ve erkek arasındaki eşitlik durumunu ve 8 Mart Dünya Kadınlar günü öncesi medya yansımalarını inceledi.Ajans Pressin BinYaprak ile Xsights Araştırma ve Danışmanlık işbirliğiyle gerçekleşen araştırmadan elde ettiği bilgilere göre, evlendikten sonra kadınların çalışmaması gerektiğini düşünen erkekler yüzde 25 olarak belirlenirken, kadınlar arasında bu oran yüzde 14 olarak hesaplandı.

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
"Kadınlar çalışamaz / çalışmamalı" tarzındaki bi önerme bence tam doğru olmuyor. Bence tabi..

Bence "Gerekmedikçe kadınlar çalışmamalı ve evinin hanımı olmalı" diye düşünüyorum.

ümmi

Kıdemli
Üye
çalışmayan kadın mı var efenim.Ev işleri çocuk bakımı yemek pişirme işten sayılmıyor mu. Yurdum hanımları bu işlerle beraber bir de dışarda çalışarak daha çok eziliyor. hanımına yardım eden erkek çok az.Kadın çalışacaksa ev işleride paylaşılmalı. :)

Üst Alt