• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kadınları poşete sokma gericiliği

• Konbuyu başlatan elosia
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 60
  • Görüntüleme 7K

Okunuyor :
Kadınları poşete sokma gericiliği

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Ben "kadını POŞETE SOKMAK" tabirinin düşünce olmadığını düşünüyorum, eğer POŞETE sokulan kadın gösterirseniz evet bu görüştür der sözümü geri alırım:)
Cehalete sünger çekelim demek isteyip mecazi anlamda kullanmış belki arkadaş..

Ama ben poşete sokulan kadın göremiyorum sizin gibi. Demek ki mecazi anlam; mecazlığını yitirip mecaz olmadan lafı ağzından fazla kaçırmış demekki arkadaş.

Buna saygı beklenemez heralde.

R

redyellow

Ziyaretci
Cehalete sünger çekelim demek isteyip mecazi anlamda kullanmış belki arkadaş..

Ama ben poşete sokulan kadın göremiyorum sizin gibi. Demek ki mecazi anlam; mecazlığını yitirip mecaz olmadan lafı ağzından fazla kaçırmış demekki arkadaş.

Buna saygı beklenemez heralde.
Katılıyorum ve saygı göstermiyorum bu saçma başlığa.

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Neden saçma mesela:) Herkesin kendi görünüşüne hoşgörüyle yakklaşmamalımıyız ???
Bu 'Poşete sokmak' tabiri İslam'ın tesettür emrine hakarettir. Düşünce falan değil bu direkt olarak saygısızlık ve tahkir. İslamiyet kadında ve erkekte giysi, örtü vs ile kapatılması ve insanların birbirine göstermemesi gereken yerlerini belirtmiştir. Bu da insanı hayvandan ayıran, medeniliğin, uygarlığın, insaniyetliliğin göstergesi tesettürdür. islamî Örtü'ye böyle tahfif ile, aşağılama ve tezyif ederek yaklaşmak ise gayrimedeni bir yaklaşımdır.

sevmekesas:eek:k:

Masterlord

Kıdemli
Üye
isteyen başını örtsün isteyen örtmesin

yeterki örtmeleri gereken asıl yerlerini örtsünler

ortalık et pazarına dönünce hoş bi görüntü olmuyor

deklem

Tecrübeli
Üye
çöl ikliminde zaten adet olan bir örtünme.oralarda erkeklerde başını örtüyor.sıcaktan,kum fırtınalarından korunmak meselesi var.
Kadının baştan
çıkarıcılığıda malum.bu tür yasaklar gelmesi normal.arap kültürüne çok aykırı durumlarda bu tür yasaklar direk gelmemiştir.
Mesela kölelik direk yasaklanmamıştır,
çok eşlilik yasak değil gerekliliktir. Cariyelik yasak değildir.arap kültürüne aykırı olmayanların bir kısmı aşamalı yasaklanmış ama bir kısmı hiç yasaklanmamıştır.
Sonuçta peygamber iddiasında olan birinin yapabilecekleri şeyler bunlar.

ARIZA

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
Oo deklem de tesrif etmisler, hosgeldiniz,nerelerdesiniz kac gündür, özledik...

TD sitesinden bi-haber kaldik son zamanlarda yoklugunuzdan dolayi..
Ehh artik gelmisken buyurun siralayin oradan buraya konulari..
hakikaten yoklugunuz belli oluveriyor:prv: $öyle iyiydik diyecegim $akaciktan Alinacaksiniz...
Kac ezber yaptiniz :Winlk_Tongue:

Buda zati alinize bayram espirisi olsun...kizmadiniz insa-ALLAH...:icon_idea:

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
çöl ikliminde zaten adet olan bir örtünme.oralarda erkeklerde başını örtüyor.sıcaktan,kum fırtınalarından korunmak meselesi var.
Kadının baştan
çıkarıcılığıda malum.bu tür yasaklar gelmesi normal.arap kültürüne çok aykırı durumlarda bu tür yasaklar direk gelmemiştir.
Mesela kölelik direk yasaklanmamıştır,
çok eşlilik yasak değil gerekliliktir. Cariyelik yasak değildir.arap kültürüne aykırı olmayanların bir kısmı aşamalı yasaklanmış ama bir kısmı hiç yasaklanmamıştır.
Sonuçta peygamber iddiasında olan birinin yapabilecekleri şeyler bunlar.
Bu kadar basit midir yani İslâmî Örtü hususu? 'Baştan çıkarıcılık' falan veya 'kültüre aykırılık' gerekçesi gibi uydurma açıklamalar.

İslâmî Örtü Allah u Teala'nın(cc) tesettür emri dairesinde ortaya koyulan bir ilkedir. Bu ilkenin çeşitli yöntemlerle sulandırılmaya çalışılması ise aslında biraz da artık komik kaçıyor.

Son düzenleme:

ümmi

Kıdemli
Üye
Sonuçta peygamber iddiasında olan birinin yapabilecekleri şeyler bunlar
hadi ya başka neler yapardın sen peygamberlik iddiasında olsan?
davandan vaz geçmen karşılığında teklif edilen,krallık,servet,en güzel kadınları elinin tersiyle itip bir elime ayı,öbürüne güneşi versenizde vazgeçmem diyebilirmiydin?
inananlarınla birlikte yıllarca eziyet ve çilelere katlanabilir miydin?
din yaygınlaşıp müslümanlar maddi refaha eriştiklerinde bile halkının en fakirleri gibi yaşam sürmeyi başarabilir miydin?
en sevdiklerini şehid eden,yıllarca sana düşmanlıkta sınır tanımayanları islam oluverince kardeşin sayabilir miydin?
mescide yığılan dağ gibi ganimeti,kendine bir parçacık bile ayırmadan fakir fukaraya dağıtabilir miydin?
seni taşlayarak kovalayıp kan içinde bırakanlara dua edebilir miydin?
......................

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
hadi ya başka neler yapardın sen peygamberlik iddiasında olsan?
davandan vaz geçmen karşılığında teklif edilen,krallık,servet,en güzel kadınları elinin tersiyle itip bir elime ayı,öbürüne güneşi versenizde vazgeçmem diyebilirmiydin?
inananlarınla birlikte yıllarca eziyet ve çilelere katlanabilir miydin?
din yaygınlaşıp müslümanlar maddi refaha eriştiklerinde bile halkının en fakirleri gibi yaşam sürmeyi başarabilir miydin?
en sevdiklerini şehid eden,yıllarca sana düşmanlıkta sınır tanımayanları islam oluverince kardeşin sayabilir miydin?
mescide yığılan dağ gibi ganimeti,kendine bir parçacık bile ayırmadan fakir fukaraya dağıtabilir miydin?
seni taşlayarak kovalayıp kan içinde bırakanlara dua edebilir miydin?
......................
Oldukça basite alıyor di mi?? eeeee çokbilmişlik parayla değil:Winlk_Tongue:

Üst Alt