• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kadınları poşete sokma gericiliği

  • Konbuyu başlatan elosia
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 60
  • Görüntüleme 7K

Okunuyor :
Kadınları poşete sokma gericiliği

elosia

Acemi
Üye
Kuran’da gerekli malzemeyi bulamayan gelenekçilik , uydurma hadislerle, uydurma yorumlarla, mezhep izahlarıyla kadınları poşete sokulmuş şekilde kapatacak malzemeyi türetmiştir. Kuran’da 33Ahzab suresi 52. ayette Peygamber’in, bu ayetin inişinden itibaren güzelliği hoşuna giden bir kadın dahi olsa, artık evlenmesinin helal olmadığı söylenir. Demek ki Peygamber’in döneminde kadınların kıyafetleri kimin ne kadar güzel olduğunu bilmeyi engellemiyordu. Oysa mezheplerin izahlarındaki çarşaftan, peçeden, başörtüsünden hangi hanımın ne kadar güzel olduğu nasıl anlaşılabilir? Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da Kuran’ın gözardı edildiğini görüyoruz.

Her zaman olduğu gibi uydurma hadislerle dolu kitaplardan ise, işe gelen hadis alınmış, işe gelmeyen hadis görmezlikten gelinmiştir. Oysa hadis külliyatında Peygamber döneminde kadın ve erkeklerin aynı kaptan abdest aldıkları da geçer.(Bakın Buhari, vudu 43Ebu Davud, taharet 39 İbni Mace, taharet 36Nesai, taharet 56) Abdeste konu yerler ayak, dirseklere kadar eller, yüz ve baş olduğuna göre bu hadisten kadınların erkeklerle karışık ve başı açık oldukları anlaşılır. Oysa gelenekçi İslamcılık bu hadisi yorumlayarak atar ve kendi kafasına uygun diğer malzemelere sarılır. Peki madem kadının sizin söylediğiniz şekilde kapanmasının açık bir hüküm olduğunu söylüyorsunuz, niye ayrı ayrı kapanma şekillerini savunuyorsunuz? Neden kiminiz peçe farzdır, kiminiz ise değildir diyor? Neden kiminiz kadınların elleri gözükemez deyip yazkış kadınlara eldiven giydiriyor da, kiminiz kadınların elleri gözükebilir diyor? Neden kiminiz çarşaf dışında hiçbir şeyle kapanılamaz diyor da, kiminiz pardesü ile de olabilir diyor? Hiç şüphesiz kesin sınırlı bir hüküm olsa, böyle ayrı ölçüler çıkmazdı. Tüm bu ayrı ölçüler, hükümler kapanma konusunda geleneklerin, örfün, Emevi, Abbasi döneminin kadına bakış açısının dinselleşmesinin neticeleridir. Her bir ayrı kapanma modeli de “Allah’ın isteği tam budur.” diye savunulup sanki Allah’ın aynı konuda beşon tane ayrı görüşü varmış gibi bir komedi ortaya konulmuştur. Allah’ın kadınların giyinmesi konusundaki hükmü yukarıdaki 3 ayette bellidir ve bunlardan anlaşılan neyse kadının giyim tarzı öyle olmalıdır. Verilen esneklik de, tam bir sınırın olmaması da muhakkak hikmetlidir. Çünkü Kuran’ı indiren hikmetli olan Allah’tır ve Allah bu dini yüzlerce yıllık zaman dilimine, apayrı kültürlere, apayrı adetlere, apayrı iklimlere indirmiştir. Ayetlerdeki esneklikler dinimizin her şart ve zaman dilimine uyumunu sağlayan Allah’ın rahmet ve hikmetleridirler. Emeviler’in, Abbasiler’in kendi görüşlerini dondurup, Allah’ın görüşünü kendi bakış açılarına hapsetmeye çalışmalarından dinimizi kurtarmak hepimizin Allah’a karşı borcudur.

kurandakidin.net
 

bziya

Kıdemli
Üye
Resulullah Aleyhisselam ve milyonlarca varisi Kur'anı Kerimi anlayamamışta , Kur'an'daki din diyerek kendi aklına ve nefsine geldiği gibi bir İslam türetmeye kalkan cahiller mi anlamış ?

Kur'an'daki din diyerek şeytanın cemaatine girenler bir de kendi düşüncelerini ALLAH böyle buyurdu diyerek Yüce Allah'a iftira atmakta üstelik O'nun kelamını değiştirip , kendi söylediklerini Allah söylüyor diyerek Allah'lık taslamaktadırlar.Böyle şirke bulaşan ve temiz insanları da aldatmaya çalışan cahiller için Cehennemi yaratan Hak Teala'ya sonsuz şükürler olsun.

Tesettürün mü , çıplaklığın mı gericilik olduğunu aklı başında olan herkez Efendimizden öğrendi."Çıplaklık medeniyet ise desenize hayvanlar bizden daha medeni" diyen Necip Fazıl ne kadar yerinde bir kelam etmiştir.
 

elosia

Acemi
Üye
Resulullah Aleyhisselam ve milyonlarca varisi Kur'anı Kerimi anlayamamışta , Kur'an'daki din diyerek kendi aklına ve nefsine geldiği gibi bir İslam türetmeye kalkan cahiller mi anlamış ?

Kur'an'daki din diyerek şeytanın cemaatine girenler bir de kendi düşüncelerini ALLAH böyle buyurdu diyerek Yüce Allah'a iftira atmakta üstelik O'nun kelamını değiştirip , kendi söylediklerini Allah söylüyor diyerek Allah'lık taslamaktadırlar.Böyle şirke bulaşan ve temiz insanları da aldatmaya çalışan cahiller için Cehennemi yaratan Hak Teala'ya sonsuz şükürler olsun.

Tesettürün mü , çıplaklığın mı gericilik olduğunu aklı başında olan herkez Efendimizden öğrendi."Çıplaklık medeniyet ise desenize hayvanlar bizden daha medeni" diyen Necip Fazıl ne kadar yerinde bir kelam etmiştir.
Erkeklerin kendi egolarını tatmin etmek için ,dini ve kuranı kendi saçma sapan fikirlrine alet etmelerinede yazıklar olsun ozaman sayın bziya..
 

ümmi

Kıdemli
Üye
tesettür,hicri 4. yılda farz kılındı efenim.Bundan önceki bir durumu anlatıyordur o abdest meselesi.
Tesettürde adı önemli değil baştan ayağa bedenin şeklini belli etmeyen,içini göstermeyen her çeşit kıyafet olur.Nitekim,afganlılar,iranlılar,suudlular,endonezyalılar,afrikalılar.....farklı farklı örtünüyor,bizim köylü kadınımız geniş şalvar üzerine bol şal,bürgü gibi şeyler örtüyor.hepside tesettürdür.
hem sonra ekmek bile poşete girdi efenim.Sloganıda baya ilginç:Winlk_Tongue:
 
Son düzenleme:

celik_suat

Amatör
Üye
syn ümmi size katılıyorum.
tamam Allah cc. buyuruyor;
Tesettürde adı önemli değil baştan ayağa bedenin şeklini belli etmeyen,içini göstermeyen her çeşit kıyafet olur...

dikkat ediyorum, hep kadınlara kurallar koyulmuş.erkekler rahat.ceza falan yok.
-zina yapan kadını taşla öldür,
-zina yapan adamı tebrik et ohhhh.
-adam 3-4 defa evlenebilsin,
kadına yok,,,ohhhh.
-cennet te erkeklere huriler( İslam dini terimi. İslam kültüründe, huri cennette bulunan dişi varlık, cennet kızı, çok güzel kadın.Kuran ve hadislerde hurilerden bahsedilmektedir.kaynak:vikipedia)
-kadınlara birşey yok,,,

kadında erkekte Allah cc.'nin kulu değil mi?İki cinste aynı şartlarda sorgulanmayacak mı?eşit değil mi?
kadın erkeğe köle diyemi yaratılmış?
bence zamanında bundan çıkar sağlayacak gruplar veya kişiler aralarda değişiklikler yüklemeler yapmış olabilir.kadınları sözlerinden çıkmayan, düşünemeyen,
yoksa Allah cc. kullarını neden ayırsın.
birde bu tür olaylara Kuran-ı Kerim'den şahit olabilecek ayetler(çıkarcı kişilerin düşünüp ilave edemediği) bulamayanlar, hadis-i şerif'i var deyip şak diye hakılılığını ispatlamaya çalışırlar.

bende isanların önce beyinlerini örtmesi lazımdır.beyni fıkır fıkır kaynayan, aklında binbir tülü şeytanlık olan kadını veya erkeği kapatsan ne olurki.

dost'ça kalın...
 

ümmi

Kıdemli
Üye
efenim her kural kadına olur mu.Bir savaş durumunda kadın savaşmak zorunda değil.erkek zorunlu.
kadın ev geçindirmek zorunda değil,erkek zorunlu.
kadının malı varsa erkeğin onda hiçbir tasarruf yetkisi yok.
islam kadına ve erkeğe kul olmak açısından eşit değer biçer.Bazı kulluk uygulamalarında farklılıklar vardır o kadar.
zina yapan kadın değil erkekde recm edilir .bu icraatı tek kişi yapmadığına göre,her iki tarafta cezalandırılır.( recmin daha öncede forumda konuşuldu kişinin keni itirafı yada alenen en az dört kişinin gördüğü ortamda bu icraatı yapması haricinde uygulanabilirliği yoktur.)
zina yapan erkeğin tebrik edildiğini nerden çıkardınız.Nûr 2 ayette," Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. Müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun. "buyurulur.

adam 3-4 defa evlenebilir bu durumda çocuğun anasıda babasıda bellidir.Kadın 3-4 defa evlenirse nerden belli olacak efenim çocuğun nesebi.
kadın köle değil evin hanımefendisidir efenim.çocuğunu emzirme zorunluluğu bile yoktur.evi geçindirme gibi bir problemi yoktur.Ev işi yapma zorunluluğu yoktur.malı varsa beş kuruşunu harcama zorunluluğu yoktur.Bunları yaparsa sevap kazanır o ayrı.
cennet niğmetlerinide kadın erkek herkese aklın alamayacağı niğmetlerdir.hurilere kafayı takmışsınız.orda korku ve hüzün yok.Eee bu durumda demekki cennet kadınada cennet.hem cehennemden korktuğunuz için ibadet ediyorsunuz , huriler için ibadet ediyorsunuz diye insanları itham etmeniz hoş değil.İşte bu durumda kadınların samimiyeti ortaya çıkmıyor mu zaten sizin bu görüşünüze göre.Demek ki,huriler olmadanda Cenabı Hakka ibadet ediliyormuş:prv:
efenim insanların beyinlerini örtemediğimize göre,karılarını kızlarını o beyni şeytanlıkla dolu insanlara karşı korumak içindir tesettür.kimse hanımının,kızının,annesinin,kızkardeşinin,ağzından salyalar akan şehvetperestlerin bakışlarıylada olsa taciz edilmesinden hoşlanmaz öyle değil mi.
 

celik_suat

Amatör
Üye
evet kadın savaşmak zorunda değil ama esir alınabilir öylemi?
RECM edilir diyorsunuz.(tuzak cümle:) Dinimizde RECM varmıdır ki recm edilsin.
kendiniz diyorsunuz;
Nûr 2 ayette," Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. Müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun. "buyurulur.

''adam 3-4 defa evlenebilir bu durumda çocuğun anasıda babasıda bellidir.Kadın 3-4 defa evlenirse nerden belli olacak efenim çocuğun nesebi.''

DNA testi diye birşey var efenim şimdi.(önceden varmıydı diyeceksiniz! ama şimdi var o ayetin hükmü kalkıyormu ozaman efenim.)

''hem cehennemden korktuğunuz için ibadet ediyorsunuz , huriler için ibadet ediyorsunuz diye insanları itham etmeniz hoş değil'' bu kelamınız bu konuyla ilgili değil dikkat çekerim syn.ümmi.

efenim demekki sadece kadınlarda bitmiyor iş.kapalı ve ya açık olmasından kaynaklı değil.erkeklerin iradesizliği ve zayıflığından kaynaklanıyor.kadınların kafasını örteceğimize, erkeklerin beyinleri tamir edelim efenim.kadının suçu ne?akli dengesi bozuk erkekler var diye kadınlar neden şekilden şekile girsin.insanın fikri ne ise zikride odur.ben kudurmuşsam, karşımdaki bayan istediği kadar örtünsün neye yarar.???
zaten şimdi örtünme modası ve ritüeli değişmiş durumda.(her taraf meydan da olsun, ama saçlar örtülü olsun.)
o yüzden örtünmeyi kutsallaştırmayalım efenim.(eğer saçımızı örten bez kutsal ise, en mahrem yerimizi örten DONUMUZ daha kutsaldır.Prof.Dr.Zekariya BEYAZ)

benim fikrim;beyinlerin örtülmesi lazım önce.erkeklere öncelik tanı, üstün tut, kadını malını gibi görsün(birçok ülkede yaşanıyor hala) sonra kadına kendini koru de.eee!! nasıl? kapat üstünü başını belli olmasın biryerin.zira artık erkekler üstün;ağzından salyalar akan şehvetperest oldular.

Ayrıca cennette fiziki tadlar mevcut olsun(bal ırmakları,en güzel kıyafetler,en güzel meyveler, vs.), ama cinsellik olmasın.böyle bir bilgiyi hatırlamıyorum.orada ibadet yoktur diye biliyorum sadece.çünkü ibadet dünya hayatı için gereklidir.zaten o görevi yerine getirip olgunlaştıysan cennete gidersin)

neyseeee.... bla bla bla....

Dost'ça kalın...
 

islamismylife

Acemi
Üye
Tesettür Allah(cc)'ın Emridir!

Tesettürün Allah'ın emri olmadığını söyleyenler ve bu konuda tesettürlü olanları yobaz olarak nitelendiren bir takım kendini bilmez insanlar Kuran-ı Kerim'in Ahzab suresi 59. ayetine bakma zahmeti gösterirlerse eğer kapanmanın neden gerekli olduğunu anlarlar.


Standart Ahzâb Sûresi 59. Âyet-i Kerîme Tefsirli Meâli

Ahzâb Sûresi 59. Âyet-i Kerîme
Tefsirli Meâli

59-Ey peygamber, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, dış elbiselerinden (cilbablarından) üzerlerini sıkıca örtsünler! Bu, onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah, çok bağışlayıcıdır, merhamet edicidir.

Daha açıklayıcı ayetler Nur Suresi 24-25-26-27-28-29-30-31. ayetlerde kendini göstermektedir.
"Mümin kadınlara da şöyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır.Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar. Zinet yerlerini kendi kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kendi erkek kardeşlerinden, kendi kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, kölelerinden, erkeklik duygusu kalmayan hizmetçilerden veya henüz kadınların gizli yerlerine muttali olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizleyecekleri zinetleri bilinsin diye ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah'a tövbe edin. Böylece korktuğunuzdan emin" umduğunuza nail olasınız" (en-Nûr, 24/31).

Tesettür ayetleri bu kadar açık ve netken tesettürün Allah'ın emri olmadığını iddia edenlere bir sözüm yok!Gerçekler yalnızca görmek istediğimizde önümüze çıkar.Bugün Amerika'da Hristiyanken Müslüman olan yüzlerce kadın ilk olarak örtünüyor ve bunu Allah'ın kendilerine vermiş olduğu bir ayrıcalık olarak görüyorlarken bizler daha başörtüsünün Allah'ın emri olup olmadığını tartışıyoruz.İsteyen takar istemeyen takmaz ama bu ayetleri de inkar etmek bir Müslüman'a yakışmaz diye düşünüyorum.

Erkeklerin kendileriyle ilgili olmayan bu konuda bu kadar sert tepki gösteriyor olmaları onların kadınları sadece dış görünüşleriyle değerlendirdiklerini ve kadına kadın olarak değer vermediklerini gösterir. İşte bu yüzden Allah(cc) kadınlara örtünmeyi emretmiştir. Kadınların cinsel bir obje olmaktan çıkıp toplum içinde saygın,mazbut kişiliğiyle ve ahlakıyla ön plana çıkmasını sağlamak için.. Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az!

Ama şunu da kabul etmek gerekiyor ki zorla kapatılan ve İslam bilincinden ve bilimden yoksun insanlar İslam'ı lekelemekten başka bir işe yaramıyorlar. Öyle olacağına açılsınlar daha iyi! Açık olmak namussuzluk değildir elbette ama kapalı olmak da bağnazlık değildir. Çünkü İslam'ı tanıyarak Müslüman olan ve kapanan insanlar bunu Allah'ın rızasını kazanmak ve toplumda kadına karşı yapılan istismarların önüne geçmek için yapıyorlar. Ben bunda hiçbir bağnazlık göremiyorum! Görenlere de sadece acıyorum!!!
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.islamismylife,öncelikle hoşgeldiniz...Hoşgeldiniz de biraz garip gelmişsiniz...Neden mi...;

Tesettürün Allah'ın emri olmadığını söyleyenler ve bu konuda tesettürlü olanları yobaz olarak nitelendiren bir takım kendini bilmez insanlar Kuran-ı Kerim'in Ahzab suresi 59. ayetine bakma zahmeti gösterirlerse eğer kapanmanın neden gerekli olduğunu anlarlar.
Bakalım bakalım neden mi...;

Ahzâb Sûresi 59. Âyet-i Kerîme
Tefsirli Meâli

59-Ey peygamber, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, dış elbiselerinden (cilbablarından) üzerlerini sıkıca örtsünler! Bu, onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah, çok bağışlayıcıdır, merhamet edicidir.

Neden miş...;

"...Bu, onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır..."

Tanınmamaları ve tanınıp eziyet edilmemeleri için MİŞ...

Siz ne sanmıştınız...???

Zinet yerlerini kendi kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kendi erkek kardeşlerinden, kendi kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, kölelerinden, erkeklik duygusu kalmayan hizmetçilerden veya henüz kadınların gizli yerlerine muttali olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler.
Bakınız buradaki ZİYNET YERLERİ ni de sayarken CİNSEL OBJELERİ saymanız MÜMKÜN DEĞİLDİR...İsterseniz ZİYNET YERLERİ = CİNSEL OBJELER deyiniz...Bakalım başımıza ne çorap örülüyor...

Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar.
Ayrıca koyulaştırdığınız kısmı ayetin...Nereni ÖRT diyor...BAŞINI mı,yoksa YAKALARINI mı yani CİNSEL objenin GİRİŞ kısmını mı...???

Ne Başörtüsünü emir olarak kabul etmeyen açık olanlar dinsiz,Allah'ın emirlerine karşı gelenlerdir,ne de Başörtüsünün emir olduğuna inananlar bağnazdır...Bu noktayı iyi belirlemek gerekir...Ayrıca başörtüsü İSLAMIN ŞARTI değildir...

Yoksa siz "...Gerçekler yalnızca görmek istediğimizde önümüze çıkar..." bu cümlenizden anlaşılan kadarıyla UHREVİ bir GÖNÜL GÖZÜ ne mi sahipsiniz...?

Sanmıyorum ama neyse...

Konuya yazışınızdan şunu anlıyorum,bu foruma hiç göz atmamışsınız ve balıklama konuya dalmışsınız...

Sağlıcakla kalınız...
 
Üst Alt