• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kadınları Hafifçe Dövün!

Okunuyor :
Kadınları Hafifçe Dövün!

haveran

Amatör
Üye
haveran güzel anlatmışsınız da peki tüm bunların nedeni zihniyet değil de nedir.
O zihniyete katılmasakta bizleri şekillendirdiği, korkuttuğu gerçeğini yok sayamıyoruz maalesef.
Sözünü ettiğiniz korkuların, kız ve erkeği farklı eğitmenin- yetiştirmenin nedeni zihniyet değil midir yani?

Bence güz gülü arkadaşımızın anlatmaya çalıştığı budur; zihniyet etkisi..
Ben de yazımda bu zihniyeti eleştiriyorum zaten. Sanırım siz de anlamamışsınız. Çünkü kabahat yine kadında bu zihniyetle yetiştiriyoruz erkek çocuklarımızı ve büyüyünce de kucağımızda bir canavar buluyoruz. Akp zihniyeti meselesine gelince bizim gibi sıkı örf adet ve din baskısıyla yetişen toplumlarda ki istatistiklerde bunu gösteriyor ,kadına şiddet belli bir kesime özgü değil. Fakir -zengin ,sağcı -solcu, dindar -ateist farketmiyor. Ailesini el üstünde tutan bir sürü dindar ,hadi AKPli diyelim- hoş her dindar akpli değil ama-varken eşine ,çocuklarına kök söktüren bir sürü de solcu var. Benim katılmadığım nokta böyle bir genellemenin yapılması. Güz gülü arkadaşın neye neden itiraz ettiğini çözmüş değilim. Kendisini tanımıyorum ya çok hızlı okudu anlamadı yazılanları ya da gerçekten anlamadı neyi eleştirdiğimi.
 

karafetva

Tecrübeli
Üye
Hak ederse yalnız kadınlar değil erkekler de yer dayağı... Hiçbir canlının hak etmediği birşeyi yaşamasını istemeyiz ve eziliriz.

Ancak şöyle bir sorun var. Sizler günümüz avrupa kültüründe büyüdüğünüzden İslam ı öcü gibi görüyorsunuz. Erkek liderdir ve bazı farkları vardır. 3 kişi bir araya gelince aranızda birini lider seçin diye hadis var. Kadın ve erkek arasında da bir liderlik var. Ayrıca Kur'an da iki kadın şahit bir erkek şahide denk görülmektedir. Ve mirasta kadın erkeğin yarısını alır. Kadın = erkek Bu denklemin ispatı var mı? Ama n'olursa olsun aramıza nifak sokmasın.
 
Üst Alt