• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Kadınları güzel 10 şehir

Kadınları en güzel Şehirlerimiz

• Kullanılan toplam oy
    55
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Hani şöyle bir söz varya ; Üç şeyin sesi güzeldir :

Su sesi
Para sesi
Kadın sesi

Bu üçünde de kimse " MARKA " sorgulamıyor...Bence dünyanın bütün kadınları güzeldir...

Sağlıcakla kalınız...

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
efendim Hz. Peygamber şöyle buyuruyor:

bana dünyada 3 şey sevdirildi:

Güzel koku
kadın ve
gözümün nuru namaz..

kadının güzelliği iffetinde; ar haya ve edeb sahibi olmasındadır. Orta malı, harcıalem kadınların kaderi ortak bir yararlanma matahı olmasıdır. Bu da geçici bir durumdur. Harcanmasıdır sadece. Başka da bir şey değil. Neticede iç güzelliği, ahlak, ar haya ve edeb, şffetlilik öne çıkmaktadır. Bu anlayış kadında ve erkekte yani tüm insanlıkta kabul edilmesi gerekli temel keyfiyyetlerdir.

sevmekesas:eek:k:

Ma-i Nisan

Tecrübeli
Üye
efendim Hz. Peygamber şöyle buyuruyor:

bana dünyada 3 şey sevdirildi:

Güzel koku
kadın ve
gözümün nuru namaz..

kadının güzelliği iffetinde; ar haya ve edeb sahibi olmasındadır. Orta malı, harcıalem kadınların kaderi ortak bir yararlanma matahı olmasıdır. Bu da geçici bir durumdur. Harcanmasıdır sadece. Başka da bir şey değil. Neticede iç güzelliği, ahlak, ar haya ve edeb, şffetlilik öne çıkmaktadır. Bu anlayış kadında ve erkekte yani tüm insanlıkta kabul edilmesi gerekli temel keyfiyyetlerdir.

sevmekesas:eek:k:
Fazlaca dikkat etmedim ama yukarıya aldıgım yazının dşında kalan tüm msjlar boy post, en ten gibi kıstaslar esas alınarak "güzellik" kavramı üzerin de durulmuş. Bana göre "güzellik" bu bakışın tamamen dışında kalan bir bakış ile görülür.

Üst Alt