• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kadınlardan özür dileyin

Okunuyor :
Kadınlardan özür dileyin

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Özür dilenmeyen kadınlarda kalp krizi riski artıyor.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberinde, yapılan bir araştırmada, kaba ya da kırıcı bir harekete maruz kaldıktan sonra özür bekleyen kadınların tansiyonlarında, kalp krizi veya inme olasılığını artırabilecek şekilde artış gözlendiği belirtildi.

Araştırma, zamanında bekledikleri özrü duyan kadınların daha çabuk sakinleştiklerini, tansiyonlarının yüzde 20 oranında daha hızlı normale döndüğünü gösterdi.

ABD'de Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli bilim adamlarının yaptıkları araştırma çerçevesinde, 29 erkek ve 59 kadının küçük tansiyonları ölçüldü.

Araştırma kapsamında, erkek ve kadın katılımcılardan her birinden bir matematik testini 5 dakika içinde bitirmeleri istendi ve test sırasında üç kez bölünen katılımcılara öfkeli bir biçimde çabuk olmaları söylendi.

Testin sonunda, "yeterince iyi olmadıklarının aşikar olduğu" söylenirken, bundan 2 dakika sonra araştırmacılar, kadın ve erkeklerin yarısından özür diledi. Özür dilenen kadınların erkeklerden daha çabuk sakinleştiği görülürken, erkeklerin tansiyonlarının özürden sonra normale dönmesinin kadınlardan yüzde 20 oranında daha uzun sürdüğü görüldü.

Küçük tansiyonun yüksek seviyede seyretmesinin kalp krizi ve inme olasılığını artırabileceği biliniyor.

habertürk
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
istedigi krizi geçirebilir

hatalıda olsam karşımdaki bayan saygısızsa özür dilemek bi yana kriz geçirmesine daha çok yardımcı olurum
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
güneyim . bakma sen bu tntcoola sakin ol canım :)
 
Üst Alt