• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kadınlardan Erkeklere Zeki Cevaplar!

• Konbuyu başlatan Gül@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 26
  • Görüntüleme 22K

Okunuyor :
Kadınlardan Erkeklere Zeki Cevaplar!

morsayac

Acemi
Üye
Eşitlikten bahseden yokki burada, bir tarafın bir tarafı aşağılama azmi var.Her zaman forumda kadın erkek tartışmaları oldu.Bu konuların hiç birinde olgunca davranamadık.İnsan olarak ele almak en adilcesi.Heri iki cinsinde yaşamda farklı ve ortak rolleri var.Denge içinde bu yaşamı sürdürmek ve takdir etmek yerine herzaman ki gibi erkek egosunun vahşiliği yüzünden kadını hor gören sözler söyleniyor.Kadının zekasının ve azminin üstün olduğunu, kadının herşeye daha kolay adapte olduğunu kabul etmekte fayda sağlayacağınızı düşünüyorum.Sosyal anlamda yani beşeri anlamda eşitiz.Sizin haklarınıza kadın da sahip ama diğer konularda eşit değiliz.Anatomik ve fizyolojik olarak kadın narin ve zarif olduğu kadar özel bir varlıktır.Düşünür ve hisseder,doğurur ve eğitir,büyütür.Annedir kısaca.Bu bir üstünlüktür bence.Anneliğin öğrenilmediğini herkes bilir ama babalık öğrenilir.Bizler bazı şeylere sahip olarak yaratıldık, sizler ediniyorsunuz.İşte fark bu, kadının özel olduğunu kabul edin ve artık bırakın eşitlik ya da eşitsizlik kavgalarını.Kadınların bu farkındalığın farkında olup, öyle yaşamalarını diliyorum.
kesinlikle katılıyorum

vidozone

Acemi
Üye
bencede bize benzemeye calısıyorlar ama olamazlar kadınların fıtratları cok farklı ve tehlikeli :Winlk_Tongue:

karafetva

Tecrübeli
Üye
Gül@y' Alıntı:
Allah erkeği kadından önce yaratmış olabilir, ancak şaheserden önce her zaman bir taslak vardır.
ARabada stepne olur. Kabak da olsa olur....
(((stepne : yedek lastik , kabak lastik: idarelik lastik)

Allah c.c. taslağa mı muhtaç? Esas bu manada muhteşem olan hangisi? Sonrakinin nedir sebebi?
Kadınlar daha zeki, daha uyumlu daha bilmem ne.... MaşAllah istatistikleri kendiniz yazıp kendiniz okuyorsunuz. Aklımıza takıldı da: Bilimsel gelişmelerde fikirsel derinliklerde zeka faaliyetlerinde ve daha nice yerde kadınlar nerede?
Dersiniz ki "biz ezildik". Hadi ezildiniz, arabaları siz yapamadınız. Fikirsel derinliklerde neredeydiniz?

Üst Alt