• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kadınlara şiddeti imamlar önleyecek!

Okunuyor :
Kadınlara şiddeti imamlar önleyecek!

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
kadına karşı şiddetin önlenmesi için harekete geçti. Önce imam, vaiz ve müezzinler eğitilecek daha sonra şiddete karşı mücadele edilecek.

Proje çerçevesinde gerçekleştirilecek eğitimler, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kadının Statüsü Genel Müdürlüğünün uygun bulduğu yerlerde yapılacak. Teknik ve finansal destek ise Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafından verilecek.
Proje ile kadına şiddete karşı toplumda farkındalık ve duyarlılığı arttırmak amaçlanıyor.

hakan_k

Amatör
Üye
Valla çok iyi olur eşlerine şiddet uygulayan sözde delikanlılar akıllarını başlarına almalılar...

Masterlord

Kıdemli
Üye
evet evlilikte şiddet olmamalı

şiddete hayır diyoruz... kadına şiddete karşıyım
ayrıntıyı atlamamak gerekir
Kadınsa şiddete karşıyım...
feministse süpürün temizleyin

zaten dinimizdede var
''Temizlik imandan gelir''

orkuorkun

Kıdemli
Üye
Şiddet hiç kalkar mı zamana göre başka şekiller alır. tokat atmak artık adii sıradan bir olay.basit. Zaman karizmatik olmayı gerektiriyor. Kadınlara erkekler olarak 2000 yıldır aynı tokadı vuruyoruz. Olmaz ki böyle.
Son anlar bunlar kanun yasallaşmadan son 2 tokat patlatıp olayı kapamak lazım. Sonra gitti Türk usulü erkeklik
dövmek için nasıl bir haklı sebep bulsak acaba. Dayak atanların mutlaka haklı sebebi vardır dedik bugüne kadar, mutlaka bir sebebi vardır.
yoksa insan insana vurur mu?
Seks fantezisine çevirip yasal hale getirmeli. erkekler olarak evin bir bölümüne işkence odaları inşaa etmeliyiz.. Avrupa birliğinde böyle fantastik odalar var. mesela hamburgun
sen paolo kasabasına gitmenizi öneririm.
Kaşınanlar mahsuscuktan para vererek dayak yiyebilir. yada Dayak atmak isteyen parayla atabilir.
ee demokraside herşeyin bir çözümü var.
İşkence odama beklerim...(bu gidişle hatundan dayak yiycez)

:Winlk_Tongue:

Son düzenleme:

Guney

Kıdemli
Üye
Çözüm ve imam..??

Hele kadına karşı şiddet konusunda...
Hali hazırda 4 kadın mübahtır diyerek kadına asıl şiddeti uygulayan,kadını gördüğü yerde abdesti bozulan v.b.......İmam lar engelleyecek...

Lakin çocunluğun camilerde eğitildiğini düşünürsek en azından;
"karılarınızı dövmeyin sevin" gibi geçici çözümleri görebiliriz..
Tabi alınan finansal desteğide unutmamak lazım...

Kafamda çok ciddi soru işaretleri mevcut...
"HAYIR" lı ...

hakan_k

Amatör
Üye
Çözüm ve imam..??

Hele kadına karşı şiddet konusunda...
Hali hazırda 4 kadın mübahtır diyerek kadına asıl şiddeti uygulayan,kadını gördüğü yerde abdesti bozulan v.b.......İmam lar engelleyecek...

Lakin çocunluğun camilerde eğitildiğini düşünürsek en azından;
"karılarınızı dövmeyin sevin" gibi geçici çözümleri görebiliriz..
Tabi alınan finansal desteğide unutmamak lazım...

Kafamda çok ciddi soru işaretleri mevcut...
"HAYIR" lı ...
tipik bir önyargı anlayışı çok ilginç insanı savunuyoruz ama imam dedim mi ha onlar mı cahil adamlar onlar sosyal hayattan anlamazlar moduna giriyoruz bravo :alkis::alkis::alkis:

Guney

Kıdemli
Üye
tipik bir önyargı anlayışı çok ilginç insanı savunuyoruz ama imam dedim mi ha onlar mı cahil adamlar onlar sosyal hayattan anlamazlar moduna giriyoruz bravo :alkis::alkis::alkis:
Önyargımı dediniz?

Hayatın içinde birebir gözlemlenen ve temas edilen bu duruma sadece önyargı diyerek geçiştirmeniz takmış olduğunuz gözlüğün çok pembe olduğunun göstergesi...

Gelelim imamlara;
Kendi alanlarında uzmanlıkları tartışılmaz lakin buradaki ters mantığı çözemediniz sanırsam..
Verilen mesaj nedir biliyormusunuz,YIğINLAR ve bunların eğitim süreci...
Bence şuna üzülün demekki en çok bu YIĞIN lardan çıkıyor şiddet ve doğal olarakta önlem imam lardan geçiyor...
Peki eğitilen ile eğiten arsındaki bağ nedir?
KADINA BAKIŞ ....
İyi forumlar...

hakan_k

Amatör
Üye
Önyargımı dediniz?

Hayatın içinde birebir gözlemlenen ve temas edilen bu duruma sadece önyargı diyerek geçiştirmeniz takmış olduğunuz gözlüğün çok pembe olduğunun göstergesi...

Gelelim imamlara;
Kendi alanlarında uzmanlıkları tartışılmaz lakin buradaki ters mantığı çözemediniz sanırsam..
Verilen mesaj nedir biliyormusunuz,YIğINLAR ve bunların eğitim süreci...
Bence şuna üzülün demekki en çok bu YIĞIN lardan çıkıyor şiddet ve doğal olarakta önlem imam lardan geçiyor...
Peki eğitilen ile eğiten arsındaki bağ nedir?
KADINA BAKIŞ ....
İyi forumlar...
bilimi kullanmak ne kadar kolay değil mi? :) ben olaya yığın tarafından bakmıyorum sizin gibi sadece konuya imamlarından faydası olarak bakıyorum eğitim önce ailede başlar okulda devam eder camide eğitim yoktur

carloss

Kıdemli
Üye
Neden; kanunlar sahip çıkamıyor mu ? İmamlar ne öğretecek ? Ya yorum bile yapılamayası bir durum, komik.

Üst Alt