• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kadınlar neden park edemez?

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Kadınlar neden park edemez?

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba: Almanya’da bir üniversitenin yürüttüğü araştırma kadınların arabayı park etme konusunda erkeklere nazaran daha yavaş ve daha dikkatsiz olduğunu ortaya koydu. Ama bu trafikte erkeklerden kötü olduğumuz anl* gelmiyor!

Kadınların park edememesi bilimsel bir gerçek!

Kadınların kötü araba kullandığı düşünülür. Hatta erkekler için bazen bu gurur meselesi bile olabilir.

Bir araştırmacı bu iddianın bilimsel temeli olup olmadığını araştırmış: Kadın sürücülerin park etme süresi erkeklerden 20 saniye daha fazla ama yine de arabalarını yolun ortasına park ediyorlar.

Almanya’da bulunan Ruhr Üniversitesi’nden Dr. Claudia Wolf’un gözettiği bir araştırmada 65 kişiden ortalama büyüklükteki bir park alanına Audi A6’yı park etmelerini istendi.

Sürücülerin paralel park etme ve geri gitmek gibi manevralarının ne kadar sürdüğü gözlendi. Ayrıca ne kadar başarılı oldukları duvarla ve diğer arabalarla aralarında ne kadar boşluk bıraktıkları göz önünde bulundurularak hesaplandı.

Doktor Wolf, "Bu araştırma erkeklerin daha iyi koordinasyon sağladığını ve mekana dair daha yüksek bir farkındalık duygusuna sahip olduğunu doğruladı" dedi.

Wolf ayrıca "Bu kadınlar için büyük bir yenilgi değil ki, sadece park etmekten bahsediyoruz. Bu erkeklerin kadınlar üzerinde bir zaferi de değil" yorumunu yaptı.

TRAFİKTE KİM DAHA KÖTÜ? Kadınlar mı erkekler mi?

Almanya'nın ünlü kadın dergisi Brigitte'nin Frankfurt Otomobil Fuarı'nda, "Kadınlar neden geri park edemez?" sorusuna yanıt aradı. Üç gün boyunca düzenlenen panellere ilgi büyüktü. Sonuçta, sorunun yanıtı bulundu. Biz de meraktan kurtulduk. Aslında yanıt herkesin bildiği gibi... Panelde konuşulanlar şöyle:

- Kadınlar erkeklerden daha dikkatli araç kullanıyor. Bunun nedeni sahip oldukları sürücülük yetenekleri konusunda şüpheci olmaları.

- Erkekler hata yaptıklarında suçu başkalarında arıyorlar. Kadınlar ise hatayı kendilerinde arıyorlar.

- Erkekler trafikte sorumsuz davranıyorlar. Kadınlar ise annelik içgüdüsü nedeniyle, çevresindekiler için de kendilerini sorumlu hissediyor ve bu yüzden aşırılı dikkatli davranıyorlar.

- Kadınların hızlı otomobil kullanmaktan korktuklarına dair bilimsel bir kanıt yok. Ancak, erkeklerin hız yaptığı ve herkesi sıkıştırdığı bir gerçek.

- Kadınlar otomobil kullanırken daha dikkatli. Çünkü trafikte agresif değiller. Bu yüzden dikkatleri dağılmıyor. Doğası gereği güç gösterisi yapmıyorlar. Erkekler ise tam tersi. Trafikte güç gösterisi yapıyorlar. Hele yanlarında bir de kadın varsa, kendilerini adeta bir savaşın içinde hissediyorlar.

- Erkekler kadınlara kıyasla ciddi kazalar yapıyorlar. Tipik erkek ve tipik kadın kazaları var. Aşırı hızla virajda yoldan çıkma ya da aşırı hızla otomobilin hakimiyetini kaybetme tipik erkek kazaları.

- Virajda kaldırıma çıkma, geri park ederken çarpma ise tipik kadın kazaları arasında gösteriliyor. Ayrıca kadınlar trafikte geçiş üstünlüğünü kendilerinde zannediyorlar. Erkeklerin kendilerine geçiş üstünlüğü vermesini bekliyor bu yüzden kaza yapıyorlar.

Sanırım bu kadar yeterli. Aslında hem erkekler hem de kadınların sürücülükleri hakkında söylenecek çok şey var. Ama biz panelde Kadın Hakları Savunucusu Prof. Jutta Amendinger'in yaptığı ilginç konuşmaya takıldık.

Günümüzde kadınların hayatın her alanında olduğunu belirten Amendinger, şöyle devam ediyor:

"Erkeklerin bu dünyada kadınlara kaptırmadıkları iki kalesi kaldı. Bu iki kale ayakta işemek ve geri park etmek."

Siz ne dersiniz?
ekolay.net

....Siz ne dersiniz?....
Ben diyorum ki simdi birisi zeytinyagli fasulye tarifi yapistirir!
Kim mi?...
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
bir kadının sevimli olduğu an
mutfaktaki anıdır
helede güzel bir yemek yaptımı , ondan iyisi yoktur

trafiği felç etmesinler :)))

kediyi ezmemek için ani fren yapan kadın zincirleme kazaya neden olmuştu
arabalar hurda... giden canlar
ani karar veremiyor kadınlar...

"Erkeklerin bu dünyada kadınlara kaptırmadıkları iki kalesi kaldı. Bu iki kale ayakta işemek ve geri park etmek."
tüm kaleler bizim , gönülleri olsun dır dır yapmasınlar kafamızı dinliyelim diye hı hı diyip geçiyoruz.
dünyadaki hiç bir canlı bir kadından daha çok ve boş konuşamaz
 
Üst Alt