Kadınlar için Kendini Savunma Yöntemleri

Kadınlara Şiddete Karşı Kendini Savunma Eğitimi,Kadınlara kendini koruma yöntemleri,Bayanlar için Kendini Savunma Teknikleri

Geçtiğimiz günlerde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, bindiği minibüsün şoförü, onun oğlu ve arkadaşı tarafından Mersin Tarsusta benzin dökülüp yakılarak öldürüldü. Söylenecek hiçbir söz yok, hepimizin duyguları ortak.

Diğer yandan, toplumumuzun şiddete, tacize, tecavüze uğrayan kadına ne gözle baktığı, suçu ruh hastası,sapkın sapıklarda değil kadınlarda aradığı da bir gerçek.Yani zaman kötü, insanlar kötü, hukuk bozuk ve devletin umrunda değil.O halde ne yapacağız? Lamı cimi yok, kendimizi savunmayı öğreneceğiz.

Gittikçe Manyaklaşan Toplumda Saldırıya Maruz Kalan Kadına Önerilen İlk Şeyler;
1-Vücudun en sert ve dayanıklı bölgesi olduğu için en iyi silahınız dirseğinizdir. Kullanacak kadar yakınsanız, dirseğinizi savunma silahı olarak kullanınız.
2Saldırganla akılcı bir şekilde konuşmaya çalışmayın, anlaşma yoluyla saldırıdan kurtulamazsınız. Çünkü saldırganlar, sizin gibi sağlıklı düşünmezler.
3Çığlık atarak yardım istemek de bir yöntemdir ama başkasının yardımına güvenmeyin, çoğu zaman kimse yardım etmez. Saldırıdan kurtulmak için 5 saniyeniz var. Bunu iyi değerlendirin.
4Saldırganın sadece canını acıtmanız yetmez, onu yaralamanız gerekir, deniyor. Canını acıtmak daha çok sinirlenip size daha sert saldırmasına neden olabilir, ama küçük de olsa bir yara, onu şok edeceğinden kurtulma ihtimaliniz artar.
5Güçlü kaslar, fit bir bedene ihtiyacınız yok, tek yapmanız gereken saldırganın vücudunun belirli noktalarına odaklanarak, oralara darbe indirmek.
6Kişisel savunma teknikleri öğrenebilirsiniz, bunun korkunuzu yenmenize, kendinizi daha güvende hissetmenize, daha çevik olmanıza faydası olur ama saldırganı yaralayamazsanız bunun da tek başına faydası olmaz, deniyor.

 
Üst Alt