• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kadın yemek pişirmek zorunda değildir!

Okunuyor :
Kadın yemek pişirmek zorunda değildir!

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
valla böyle düşünenin ve uygulayanın işi gerçekten zor. ama:

-hayatım hani çok güzel yaptığın ....... yemeği vardı ya özledim onu. benim için yaparmısın? işte sihirli kelimeler bunlar! o hızla temizlik yapmazsa ben bir şey bilmiyorum.
valla bizim modarotörler zekidir. nasıl bunu aymıyorlar? galiba topic gereği...
Eee herhalde bak çözdün sende işi aynen topic gereği..:)

çaktırma ama sende madem anladın..:freakedout::freakedout:

SEHERYELİ

Tecrübeli
Üye
Saadet Partisi Hanım Kollarının davetlisi olarak ülkemize gelen El Nedvi, Verdiği konferansta, İslam'ın ilk yılarında kadınların alabildiğine özgür olduğunu ama daha sonraları ise, maalesef kazanılan hakların bir bir gittiğini anlattı.Ve;

'İslam Hukukuna göre kadın yemek pişirmek zorunda değildir. Erkekte kadın gibi yemek pişirmeli.'
diyor ya Sayın Nedvi..

Sizce...?:freakedout:
tamamen katılıyorum islamiyetin ilk yılarında kadınlar daha özgür ve bir çok haklara sahiplerdi
zamanla gelenekler dinle yer değiştirdikçe dinimizin bize verdiği haklarımızı kaybetik

forumdayim

Tecrübeli
Üye
kadin yemek pisirmek zorunda degildir...

ancak sunuda biliyoruz ki, peygamber efendimiz, ev islerini hanimin, disari islerini erkegin yapmasini buyurmuslar...

bu da gösteriyorki, kadini calistirmak yanlistir, bu ona vazifesi olmiyan bir isi yüklemis oluruz...

hanimini calistiranlarin , mutlaka hanimina ev islerinde destek olmalidirlar...

ancak calismiyan hanimlarin ben yemek yapmak mecburiyetinde degilim "gec sen yap "demeleri, en hafif tabirle nankörlüktür...

erkek olsun kadin olsun , ailedeki vazifelerini Allah (c.c.) rizasi gözetilerek yapmasi yapilan ise deger üstüne deger katar...

RABİA

Bağımlı
Üye
'İslam Hukukuna göre kadın yemek pişirmek zorunda değildir. Erkekte kadın gibi yemek pişirmeli.'
Kadının yemek pişirmesinin kadına haksızlık olduğunu düşünmüyorum.Kaybedilmiş o kadar kadın hakları varken...

İslamda evin geçimi erkekten,biçimi ise kadından sorulur.Ev işinin de kadın ruh ve yapısına aykırı olduğu söylenemez.

Ama eşler arasında müşterek bir hayatın sürdürülmesi huzur açısından son derece önemlidir.

ARIZA

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
isinize geldimi islam hukukuna nasil sahip cikiyorsunuz...?

Birakin KADIN lari rahat, niye islam hukukuna isaret ediyorsunuz...?

Hani laiklikte islam hukuku söz konusu olmazdi...?

Ayni hukukta erkegin 4 kadinla birlikte evli kalabilme ruhsatida var..!

Madem yemek yapmayan kadin buna gerekce islam hukukunu gösteriyor, erkek ikinci ücüncü hatta dördüncü hanimini getirdiginde
Hanim sen yemek yapmiyorsun elbette en dogal hakkin islam hukukuna göre birsey diyemem , sen otur bas köseye bak ikinci Hanim yapar 3 müz yeriz dediginde

islam hukukunda var diye yemek yapmayan hanim , erkegin bu davranisinada islam hukukunda ruhsati var diye riza gösterecektir...

Yoksa bu konudadami Takiyye cisiniz..? yada nalinci keseri...?

isinize geldimi islam yok gelmedimi laiklik....

Üst Alt