• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Kadın olsaydım türban takardım

  • Konbuyu başlatan Nil@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 2K

Nil@y

Eski Üye
Üye
Ünlü modacı Cemil İpekçi üniversitelerde türban serbest bırakılana kadar defile yapmayacağını açıkladı. Önceki gün Haber7'de yayınlanan 'Sıradışı' adlı programa canlı yayın konuğu olarak katılan İpekçi, "Kadın olsaydım türban takardım" dedi. Türbanın tülbentten geldiğini ifade eden İpekçi, "Bu bağlanış şeklinin bir ideolojik bağlanış şekli olduğunu kabul ediyorum. Çünkü hepsinin birden aynı şekilde bağlamasını başka türlü açıklayamazsınız. Ne zaman serbest kalacak, ondan sonra. Tabii ki bin şekil başı bağlama, bin şekil tesettür veya kapalı insanların giyinme şekilleri... Şu anda bu ideolojidir ve kimse kimsenin ideolojisine karışamaz" dedi. Kendisini AK Parti'ye yakın hissettiğini ifade eden İpekçi, "Kadın olsaydım türban takardım" dedi.
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
ne kadar samimi bilmiyorum ama türban veya geleneksel bağlama adı önemli değil önemli olan kşinin rabbine karşı olan görevi inş bende ilerde ama türban ama gleneksel bağlama bende kapanmak ve rabbimin emirlerini yerine getirmek isterim...
 

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Saçı kapatarak çok büyük bir artı kazanacağımızı düşünmüyorum. Cemil İpekçi'yi modacı olarak beğenirim ancak türban ile defilesinin ne gibi bir bağlantısını kurup da ekranlarda söyleme gereği duydu , anlamış değilim.

Kişisel fikrime gelince ; başörtüsü konusunda hiçbir zamann bu konuya sıcak bakanlardan olmadım. Başı örtülü pekçok arkadaşım var , asla ve kat'a yadırgamadığımı da çok iyi bilirler ancak ben başımı örtmeyi düşünmedim. Saçımı kapatmış olma içimi değiştirmeye gücü yetecek bir durum değil . Ben eğer fesat , kalbi kötü ve yatıp kalkı art niyet taşıyan biri olduktan sonra başımı kapatmış olmam beni hesap anında ne derece koruyabilir ki ?

Ben sadece ve sadece kalp üzelliğine bakarım. Aç biri varken için sızlıyor ve yardım etmek mi istiyorsun ? Karşında biri ağlarken elinde avuucnda ne varsa verip onu mutlu etmek mi istiyorsun ? Sadece kendin için değil sevdiklerin için de mi yaşıyorsun ? İşte o zaman başını örtmüş d eolsan örtmemiş d eolsan bence güzel birisindir .
 
Üst Alt