• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kadın gazetecinin 4 koca talebi kızdırdı

• Konbuyu başlatan RABİA
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 28
  • Görüntüleme 4K

Okunuyor :

RABİA

Bağımlı
Üye

Mısır'da bir kadın gazeteci, “Kadınlara da çok eşlilik hakkı verilsin” mesajı veren bir makale yazınca tepki çekti. Din adamları makalenin kışkırtıcı, talebin ise İslama aykırı olduğunu açıklarken, bir milletvekili de gazeteciye dava açtı.

Mısır’ın “El Masri El Yavm” adlı gazetesinde Suudi Arabistanlı kadın gazeteci Nadine El Bedair imzasıyla yayımlanan bir makale, ortalığı karıştırdı. Din adamları ve politikacılar, İslamda erkekler için çok eşliliğe izin verilirken, bunun kadınlar için de neden bir hak olmadığını sorgulayan Nadine El Bedair’i topa tuttular. Hatta parlamentoda gazete ve gazeteci hakkında dava açılması için önerge verildi. Din adamları makalede verilen mesajın İslama aykırı ve kışkırtıcı olduğunu ileri sürdü.

Nadine El Bedair, El Masri El Yavm’da yayımlanan yazısında, erkekler için uygun görülen poligaminin her iki cins için de geçerli olmasını yani kadınlara da birden fazla erkekle evlenme hakkı tanınmasını istedi. Bu olmadığı takdirde evliliğin yeniden tanımlanmasını talep eden kadın gazeteci, erkeklerin sadece eşlerinden sıkılmalarını gerekçe göstererek yeni bir eş almasına izin verilmemesi gerektiğini savundu.

‘Günahkârlığa teşvik ediyor

Beklendiği gibi makale kısa sürede büyük tartışma yarattı ve Mısır’daki önde gelen İslam otoritelerinin şimşeklerini üzerine çekti. Otoritelerden biri, kadın gazetecinin İslami geleneklere saldırmaya hakkının olmadığını belirterek bunun durdurulmasını istedi.

Harekete geçen Mısırlı bir milletvekili ise günahkârlığı tevşik ettiği gerekçesiyle gazeteye karşı dava açtı. Bazı din adamları da erkeklerin birden fazla eşle evlenmesinin sosyal bir amacının olduğunu, böylelikle dul, boşanmış ve bekâr kadınların bir partner bulabildiğini söylediler.

Ancak din adamlarından biri, makalede kadınların birden fazla erkekle evlenmesinin önerilmediğini, bazı kadınların eşleri tarafından ne denli kötü muameleye maruz kaldığına ilişkin bir uyarı yapıldığını belirtti.

HABER7

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Harekete geçen Mısırlı bir milletvekili ise günahkârlığı tevşik ettiği gerekçesiyle gazeteye karşı dava açtı. Bazı din adamları da erkeklerin birden fazla eşle evlenmesinin sosyal bir amacının olduğunu, böylelikle dul, boşanmış ve bekâr kadınların bir partner bulabildiğini söylediler.

Belki iyi niyetli Mısır'lı kadınlar da !!!! dul ve boşanmış erkeklere sahiplik edip onları korumak istiyorlardır . Neden böylesi ULVİ!!! bir görevi kadınlardan esirgiyorlar ki ...

forumdayim

Tecrübeli
Üye

Belki iyi niyetli Mısır'lı kadınlar da !!!! dul ve boşanmış erkeklere sahiplik edip onları korumak istiyorlardır . Neden böylesi ULVİ!!! bir görevi kadınlardan esirgiyorlar ki ...
zaten bu görevin ulviligine!! inanan kadinlar icin hic bir sorun yok... mesela 7 kocali hürmüz :Winlk_Tongue:

Masterlord

Kıdemli
Üye
feministler her yerde kendini belli ediyor

4 koca he.... 4 komutan 1 er ile savasa giden ordudan kim ne hayır beklesin
zira öyle iğrenç bi aile kurulsada dağılması uzun sürmez

hep demişimdir
tek seslilik iyidir

ah simdi su kadın yanımda olacaktıki
4 değil biriyle başa çıkamayacagını gösterecektim....

bi delikanlı çıkıp susturamamış sunu
yazıklar olsun ordaki adamım diye geçinenlere...

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Şu dört kadın isteyenleri de mümkünse bana yollayın sn. Masterlord . Ben de onlara tek kadının hayatı onalra nasıl zindan edeceğini ve bir taneden başka istemeyeceklerini ispatlayayım . Bu mudur yani yakklaşımınız?

forumdayim

Tecrübeli
Üye
Şu dört kadın isteyenleri de mümkünse bana yollayın sn. Masterlord . Ben de onlara tek kadının hayatı onalra nasıl zindan edeceğini ve bir taneden başka istemeyeceklerini ispatlayayım . Bu mudur yani yakklaşımınız?
zaten erkekler biraz uysal olsunlar bir hanimda hayatlarini zindan eder, bunlarin ille sizin yaniniza gelmesine bile gerek yok... evlerindeki yeter....:Winlk_Tongue:

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Tek eşlilik ve o kişiye olan saygı ile sevgiyi daimi olarak muhafaza edebilmek asıl önemli olanı değil mi? Nedir bu dört eş , dört hatun sevdası yıllardır anlamadım gitti ...

Apollonius

Tecrübeli
Üye
Bana en ilginç gelen ise günahkarlığa teşvik için dava açılabiliyor olması.

Sanırım kanularında öyle bir madde var :)))

Madde 137.c. Günahkarlığa teşvik. :))) Cezasını çok merak ettim :)

Masterlord

Kıdemli
Üye

4 kadın isteyen alsın
ben kendi fikirlerimi söledim

günümüz ortamında tek eşlilik daha iyi olur gibime geliyo
her açıdan tek kadına tam anlamıyla yetebilmek iyidir
zaten yasalarda çok eşliliğe izin vermiyor

ben gelenekçiyim
4 koca istemek ne dinen ne ahlaken ne NAMUS gereğince uygun değildir

hani derler ya belli bi yastan sonra çoşanı teneşir paklar

aynı o hesap
namussuzluğa asla göz yumulamaz

4 koca istiyosa haddini bilmez
gidecek avrupaya
orda kendine çok kucak çok koca bulur
nasılsa midesiz dolu....

ben başedemeyecegini derken
sadece cinsel yönü kastetmedim, gerçi oda önemli bi unsur
mantıkende bakınca 4 erkek bi kadını cesete cevirir söz konusu cinsellik oldumu....
ama bu iğrençlik olurdu
neyse
ben reislik konusunu dedim
erkekler tepişir arada kadında kaynar.. hergün hastanelik olmak kadın için ağır bir sorun olsa gerek

4 komutanın olduğu yerde savas kaçınılmaz....

Üst Alt