Kadın-erkek eşitliği raporu

Dünya Ekonomik Forumu, yıllık kadın-erkek eşitliği raporunu açıkladı. Sonuç, Türkiye'yi utandırdı. 134 ülke arasında Türkiye 125. sırada!

Başbakanı da bir kadın olan İzlanda, bu konuda yine başı çekerken Türkiye, 134 ülke arasında 126’ncı olabildi. Cenevre merkezli örgütün çalışmasında kadınların sağlık, eğitim, ekonomik güç ve siyasi temsil gibi alanlarda erkekler karşısındaki durumu ele alınıyor.
internethaber.com
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Türkiye'yi utandırdı. 134 ülke arasında Türkiye 125. sırada!


Devamı: http://www.supermeydan.net/forum/forum314/thread85661.html#ixzz1jQimZlLv

Utandırmadığı bir istatistik var mı ki...? Normal sonuç...Ülkede kadın-erkek konusundaki " kafa yapısı / düşünce yapısı " değişmediği sürece daha çok bekleriz buralardan alnımızın akı bir sonuç ile çıkmayı...Başkalarının ne olduğu değil , bizim ne olduğumuz önemli...

Sağlıcakla kalınız...
 
Cumhurbaşkası adayının başı kapalı diye cumhurbaşkanı olamaz diye bir zihniyet ortaya atılıyorsa bu zihniyetler topyekün sorgulanmalı, yenilenmeli, değişmelidir. Böyle bir toplum topyekün sorgulanmalıdır.
 
selam ederim;

bizim ülkemizde kadın erkek eşittir. erkekler biraz daha eşittir. :)) şaka bi yana mehdi cumhuriyetci bir bayandır. bu bile insanları utandıracaktır. erkekler birer adım geriye çekileceklerdir. çünkü ulu Allah eşit yaratmıştır. bayanları taçlandırmıştır ulu Allah mehdinin bayan olması ile. üzgünde değilim, erkekler artık susacaklar. erkeklerin yönettiği duygudan yoksun dünya ne hale geldi. bundan sonra bayanları önplanda görecegiz. zaten şu günlerde böyle bir gelişmede yaşanıyor, bayanlar her sektörde her alanda çok başarılılar.
 
  • Etiketler
    kadın-erkek eşitliği
  • Üst Alt