• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kader, Kader nedir?

• Konbuyu başlatan kursat
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 84
  • Görüntüleme 15K

Okunuyor :
Kader, Kader nedir?

catpity

Tecrübeli
Üye
ellamdurillah komunistsiz
bunu taşımak öyle bir sonuç mu çıkarıyor aklınızda :)

catpity

Tecrübeli
Üye
Cevap: Kader nedir?

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........haaaakkkkklllllııııısssssııııııınnnnnn.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Ben sadece şöyle diyecem
ülkemizde kanunlar var
ama maalesef bazı bireyler buna uymak istemedikleri için suç işledikleri zaman hapishaneye giriyorlar .
kanunlarda aman sen adammı öldürdün varsın olsun hırsızlık mı yaptın tabi canım ne demek buyur al
veya bi haneye mi tecavüz ettin aaa olurmu yaa girebilirsin deniyormu denmiyor tabiki belli bir şeyden sonra hapishaneyi boyluyor .. belki 10 belki 30 belki 1 sene kalıyor yani suçuna göre şimdi Rabbimin hayır bunları yapmayacaksın çünkü hem sana zararı var hemde aileni yuvanı kaybedersin diye emirleri kşi yaptığı zaman ceza vereceği zaman neden bu kadar yalnış alıgılanıyor .
Artı kader belli şeylerde mesela kimin ne zaman öleceği veya kiminle evleneceği rızık gibi şeylerde
geçerli ..
yoksa diğer olaylarda mesela uyuşturucu.siğara,alkol gibi şeylerde kader değil
şimdi sigara alkol kullanan kşiye dr akciger kanserisin derse kşide ee ne yapalım kader mi demesi çok gülünç olmazmı ?

Nihavend

Amatör
Üye
Kimsenin şu foruma girişi,konulara mesaj yazması kaderi değildir.Her kim bunları yapıyorsa,yapmaklığından dolayı bunlar kaderidir.Rabbim irade vermiş,akıl vermiş;e bir yazıya göre yaşayacak olsaydık bunlara ne hacet....

mopsy

Emektar
Üye
SELAM

[Ben ne camiye yararım, ne hayvana!
Bir başka hamur benimki, başka maya.
Yoksul gavur, çirkin orospu gibiyim:
Ne din umrumda, ne cennet, ne dünya!]

Bunu yaziyorsun yani bu sozlerin arkasinda duruyorsun.Sonrada soruyorsun!

niye kimileri cennete kimileri cehenneme gönderiliyor.?

SANA NE?

catpity

Tecrübeli
Üye
benim sözüm değil eğer diyorum böyleyse niye kader denilen şeye inanıyor insanlar :D
onu soruyorum şimdi forumun imamlarının nacizane fikirlerini bekliyorum.

mopsy

Emektar
Üye
Selam!

eger sende inananlardansan deklare et!
Kur'an'in anlatisini yazalim.

Yoksa kisisel fikirlerle yetinmeye devam et!
Herhalde seninde kaderin bu ne dersin!

Inananlardan degilsen Kur'an'in cevabini ogrenip ne yapacaksin?
SANA NE?

yavuz34

Tecrübeli
Üye
Meryem 70:Elbetteki biz oraya girmeye daha layık olanların kimler olduğunu herkesten iyi biliriz
71:İçinizden oraya uğramayacak hiç kimse yoktur.Bu Rabbin üzerinizde kesinleşmiş bir hükmüdür.
72:Sonra biz korunup sakınanları kurtaracağız.Zalimleride orada dizleri üstünde çökmüş bırakacağız.
Şu ayetlere baktığımızda en azından CEHENNEMİN HERKES İÇİN VAR OLDUĞU GÖRÜLÜR.
Ama bizim bağlı olduğumuz içtihada göre Cehenneme her nefis girecektir.Baki selamlar.

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
Kimsenin şu foruma girişi,konulara mesaj yazması kaderi değildir.Her kim bunları yapıyorsa,yapmaklığından dolayı bunlar kaderidir.Rabbim irade vermiş,akıl vermiş;e bir yazıya göre yaşayacak olsaydık bunlara ne hacet....
Kardeşimin gelişine hoşgeldi yapıyorum '' bir kader sohbeti '' ile.
Buyur kardeşim.

Üst Alt