• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kaddafi öldürüldü

Okunuyor :
Kaddafi öldürüldü

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Libya devlet televizyonu, Muammer Kaddafi'nin öldüğünü duyurdu.

Libya Ulusal Güvenlik Konseyi yetkilileri, devrik lider Muammer Kaddafi'nin bugün memleketi Sirte'de yaralı olarak ele geçirildiğini ve daha sonra hayatını kaybettiğini açıkladı. Ancak bu açıklama, bağımsız kaynaklarca henüz teyit edilmedi.

Kaddafi ile ilgili ilk açıklama UGK yetkili Abdül Mecit'ten geldi. Reuters ajansına konuşan Mecid, Kaddafi'nin iki bacağından yaralı olarak yakalandığını ve ambülansla götürüldüğünü belirtti.

Bu açıklamanın ardından uluslararası ajanslara ve Ortadoğu'da yayın yapan basın organları birbirinden farklı haberler geçmeye başladı. Bunlar içinde Kaddafi'nin öldüğü ve yakalananın Kaddafi değil oğlu olduğu da yer alıyordu.

Mecit'in açıklamasından bir süre sonra konuşan diğer UGK yetkilileri, Kaddafi'nin aldığı yaralardan dolayı hayatını kaybettiğini söyledi. Kaddafi'nin cesedinin Misurata'ya götürüldüğü belirtildi.

Yetkili yaptığı açıklamada, "Ayrıca kafasından da vuruldu... Grubuna karşı büyük bir ateş açıldı ve hayatını kaybetti" dedi.

CİBRİL'İN AÇIKLAMASI BEKLENİYOR
Sirte'de yaşanan çatışmalarda Kaddafi'ye bağlı güçlerin komutanlığını yapan Genelkurmay Başkanı Ebu Bekir Yunus Cebr'in de öldürüldüğü öne sürüldü.

UGK Genel Başkanı Mahmud Cibril'in "Kaddafi ile ilgili iyi bir haberle ilgili" kısa bir süre içinde açıklama yapacağı belirtildi. Haberin yayılması üzerine Sirte, Trablus ve Bingazi'de binlerce kişi kutlama yapmaya başladı.

TEYİT YOK
Ancak bu açıklamalar şu ana kadar bağımsız kaynaklarca doğrulanamadı. UGK'nin daha önce de Kaddafi'nin oğullarının yakalanması ve bazı şehirlerin ele geçirilmesiyle ilgili açıklamalarının doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. NATO, haberleri araştırdığını ve teyit etmenin zaman alacağını belirtti.

ABD Dışişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, "Kaddafi'nin yakalandığı haberlerini teyit edemeyeceğini" belirtti.

NATO'dan bir yetkili ise Kaddafi'nin yakalanmasıyla ilgili haberleri kontrol ettiklerini ancak gelişmeleri teyit etmenin zaman alacağını açıkladı.

SİRTE BUGÜN DÜŞTÜ
Libya'da UGK'ye bağlı güçler, Sirte'yi Kaddafi yanlılarından temizleyerek kentte kontrolü ele geçirdi. Bu haber UGK'ye bağlı birliklerin sevinç gösterileriyle karşılandı.

Kaddafi öldürüldü
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Herkes bir gün ölecek...!!! Ama ihanet sonucu , ama yaşlılık sonucu , ama hastalık sonucu , ama kaza sonucu...Eğer doğru ise Kaddafi'ye de herkesin başına gelecek olan SON gelmiş...İçimden rahmet dilemek gelmiyor bir türlü Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını ve bakanını aşağılayan ayrıca emperyalizme karşı durduğunu allayıp pullayıp satan ,oysa ki o kayıkta yol almış olan DİKTATÖR birine...!!!

Gelen gideni aratır mı...Bekleyip göreceğiz...

Sağlıcakla kalınız...
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Libya'da başlayan isyanlara karşı aylardır direnen Muammer Kaddafi, doğum yeri olan Sirte'de yaralı olarak ele geçirildi. Yakalandığında sağ olan Kaddafi'nin, linç edilerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Deliydi, diktatördü... Ama Kaddafi, Türkiye'nin Kıbrıs'a yaptığı harekatta Türkiye'nin yanındaydı. Öyle ki o dönem ambargo altına tutulan Türkiye'ye jet yakıtı, jet lastiği ve roketler vermişti.
 

Guney

Kıdemli
Üye
B.O.P en önemli adımlarından biri daha gerçekleşmiş oldu...Türkiye sayesin de....
 
İ

İNCİ

Ziyaretci
Kaddafi diktatördü de peki Kaddafi'yi yaralıyken linç edip öldürenler insan mı, yoksa demokrat mı, yoksa yamyam mı?
Türkiye Cumhuriyeti bu yamyamlara bir de bavullarla para yolladı.Kaddafi diktatörmüş peki onu linç edip cep telefonlarıyla o anları çekip alay edenler insan ırkından mı? Adam yaralı, teslim olmuş kaçacak hali yok ama illa linç edecekler.Bu Arap ırkının müslüman olduğundan bazen şüpheye düşüyorum. Esir alınan birine bu şekilde mi davranılır? İslam dininin Peygamberi esirlere böyle mi davranmış? Libya'da ve Suriye'de
özgürlük adına demokrasi istiyoruz diye insanları yamyam gibi vahşice öldüren insanlıktan nasibini almamış arapların samimiyetine inanmıyorum.
Saddam'ın heykelini sevinçle yıkanlar, saddamı daha sonra mumla aradılar.Bakalım Kaddafi'yi linç eden yamyamların sonu ne olacak?
 

consume

Kıdemli
Üye
Ama mopsy
diyeceksin ki ohoo sen de fazla oldun

ama kanlı görüntüler kesik eller :(
zaten gazetede yeterinde gördüm.İnanın içim kaldırmıyor . Her ne kadar gerçek olursa olsun.Kim olursa olsun.
Kan revan şiddet
bunları aşılamayalım.
 
Üst Alt