• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Kablonet hızını 10 Mbps'ye yükseltti

  • Konbuyu başlatan Bay X
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Kablonet hızını 10 Mbps'ye yükseltti

Bay X

Kıdemli
Üye


TÜRKSAT A.Ş'den verilen bilgiye göre, kablo internet aboneleri, 1 Eylülden geçerli olmak üzere internet erişim hızlarını 10 Mbps'ye kadar çıkarabilecek.

TÜRKSAT, kablo internette yeni dönemde mevcut 6 Mbps hızını, 8 Mbps ve 10 Mbps'e kadar yükseltme kararı aldı. Yeni kampanya döneminde 159 YTL'lik 6 Mbps kotasız internet erişimi 119 YTL'ye indiren şirket, 8 Mbps kotasız internet erişimini 139 YTL ve 10 Mbps kotasız erişimi 149 YTL olarak ücretlendirecek.

Kablo internetteki hız alt sınırı 256 Kbps'den 512 Kbps'ye çıkarılırken fiyatı da 29 YTL'den 19 YTL'ye indiriliyor. Yeni dönem abone kayıtlarında alt hız sınırı 512 Kbps olarak dikkate alınacak. Halen 256 Kbps hızında internet erişimi olan abonelerin hızları 512 Kbps'ye çıkarılacak.

TÜRKSAT ayrıca, kablo internet kullanıcılarına, Türkiye de ilk kez "kotalı internette kullandığın kadar öde" sistemiyle 10 YTL'den başlayan ve kullanıma bağlı değişken tutarlarda faturalama imkanı sunacak.

TÜRKSAT kablo internet aboneleri, internet hızlarını "online.turksat.com.tr" adresinden, hangi kotada ne kadar ücret ödeneceğini ise "www.kablotv.com.tr" adresinden öğrenebiliyor.www.cnnturk.com
 
Üst Alt