• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

irmaksudem

Acemi
Üye
bu ne ya....tamam bız de ınanclı ınsanlarız ama ınsanların duygularıyla bu kaadr aptalca oynamayaın lutfen.orda kabır azabı cekerken bunun için de ınsanları yalan dolan seylerle korkutup kandırdıgınız için hesap verecgınızı de unutmayın..
yok melekler dovuyomus.yapmayın ya komık olmayın.
 

perili23

Acemi
Üye
ARKADAŞLAR İNSANI DEHŞETE DÜŞÜREN VE BİR OKADARDA DÜŞÜNDÜREN BİR HABER BU.RESİMLER GERÇEK VEYA YALAN BU ÖNEMLİ DEĞİL ÖNEMLİ OLAN KURAN I KERİMDE DE AÇIK SEÇİK BAHSEDİLEN KABİR AZABININ OLMASIDIR.RABBİM O GÜNÜMÜZDE YARDIMCIMIZ OLSUN
 

enesbey5493

Acemi
Üye
arkadaşlar böyle bişey olabilir sizce Allahu TEala neden fıravunun cesedini çürütmedi
şuan günümüz çok günahkar oldu
allahu teala bunuda bi ibret vesilesi olarak kullan mış olabilir

NOT
ben bu video göremedim ama resmini gördüm
videonun bulunduğu yeri gören var sa enescalis@hotmail.com adresime yollasın
 

ARĞIN

Acemi
Üye
Bu resmin kadına benziyen yeri neresi kas ve göğüslerine dikkat etmedin mi?Ve genç bir delikanlı olduğu kasların dan belli!!!İnancı olan kişilere çok büyük bir ibret eğer ALLAH kalp gözünü kapatmışsa bu tür olayı gözlerinle görüp yaşasan bile inanmaz!!!Yine bahane bulursun!!!ALLAH tüm islam aleminin gözünü açık tutsun....
 

Cinistan

Acemi
Üye
Konu madem kabir azabı ile ilgili, öyleyse şu yazıyı buraya ekleyeyim:

"Alıntı:
"girdapsedef´isimli üyeden Alıntı
Bu olay 3 Ekim 2003 tarihinde gerçekleşti.Aşağıda anlatılanlar tamamen doğrudur!!! O gün benim doğum günümdü...Çağırdığım arkadaşlarımın gelmesini bekliyordum.İlk en iyi arkadaşım geldi(adını vermiyeceğim)sonra birlikte diğer arkadaşlarımın gelmesini bekledik. Herkez geldi ve bilgisayar oynuyacaktık.Her doğum günümde olduğu gibi annem evden gitti. Oyunumuz bitti ve arkadaşlarımın getirdiği hediyeleri açcaktım.Ondan önce arkadaşlarımdan biri hemen ortaya atıldı.Bence kimse yokken ruh çağıralım dedi.Bende arkadaşlarıma danıştım olur dediler.Aramızdan biri ruh diye bir şey yok dedi.Ama oda katılmak zorunda kaldı.Kimin ruhunu çağıralım diye düşündük.Kafadan birini attık ve geldi.Ruh sapık çıktı kız arkadışıma bazı sözler söyledi: *Senle yatıcam rüyana giricem.Sana tecavüz edicem bir daha rüyandan hiç çıkmayacağım. sen uyumak istemiycen her yerde artık beni görücen... sonra direk kız ortadan kalktı ve inanmayan arkadaşım bizim söylediğimizi sandı.Gülerek kalktı.Sonra pastayı yedik,hediyeleri açtım ve dışarı çıktık.Kız arkadaşım korkuyodu dışarıya çıktık ve gene o ruh geldi biz ruhu göremiyorduk ama gözüm önünde kız arkadaşım delirmiş gibi üzerime gelme diyordu.Sonra annem geldi olanları anlattık kız arkadaşım bir gün bizde kaldı.O benim yatağımda yatıyordu bende salonda.Gece 4 gibi bağırmaya başladı uyandırmaya çalıştık uyanmıyordu.En son bende cevşen vardı ve ona taktık üzerine su dök- tük uyandı rüyasında gene o ruhu görmüş ve ben gelmişim ona yardım etmişim... Bir daha ruh çağırmadık..."

Cinlerle oyun oynanmaz, bunu bilmeniz gerekirdi. Cinin dedikleri tamamen doğru. Cinlerin başlıca üç ana faaliyet alanı vardır.

1- Sahte dinler. Sahte tapınmaları oluşturup bunları desteklemeleri. İnsanların gözlerini gerçekleri göremeyecek bir duruma getirmek için ortaya sahte tapınmalar çıkarmışlardır. İnsanlardan gerçekleri gizlemek için birçok sahte öğretileri birçok din-dinler yoluyla yaymışlardır. Bu cin kaynaklı sahte inançların en başta gelenleri:

İnanç 1: İnsan ölünce ruhu yaşamaya devam eder.
İnanç 2: Ölen kişinin ruhu, başka birisi olarak tekrar beden alabilir. (Reenkarnasyon)
İnanç 3: Ölen kişinin cennetle cehennem arasında bekleyeceği bir yer vardır. (Araf-Berzah)
İnanç 4: Ölen günahkarın azap çekeceği bir cehennem vardır. (Hell, Inferno)
İnanç 5: Tanrı insanların kaderini belirler. İnsanlar bunun dışına çıkamazlar. (Predestination)


Bu liste böyle uzayıp gider.

2- Seks. İnsanlarla seks yapmak için fırsatları ararlar. Bunu bazen erkek şekline, bazen de kadın şekline girerek yaparlar. Bunu yaparken maddeleşmezler ama maddeymiş gibi etki ederler. Çoğu kez rüyalar veya başka yollarla ölmüş kişileri taklit ederek, insanların öldükten sonra ruhlarının öbür alemde yaşadıklarına inandırmışlardır. Ve insanları ölmüş kişilerin ruhlarının yaşadığına inandırtmış olduklarından, kimi zaman örneğin bir kadının ölmüş kocası gibi gelerek, o kadınla seks yapmak isteyebilirler. Halk arasında yaygın olan bazı anlatımlar vardır. "Bir adam var, bir peri kızıyla evli ve ondan çocukları da varmış." gibi anlatımlar kısmen doğrudur. Yanlış olan kısmı yalnızca çocukları varmış kısmı; çünkü onlar sadece öyle göstermişlerdir.

3- Sadizm. İnsanlara eziyet etmekten zevk alırlar. Karabasanla, kabuslarla (özel rüyalar göstererek), vizyon yoluyla, hayalet görünümüyle vs. insanları korkuturlar. Sahte dinsel inançların içinde bile onların bu sadistlikleri vardır. Ve bu inançlarla da insanları korkutup eziyet ederler ve bundan sadistçe zevk duyarlar. Bu dinsel inançların başında cehennem inancı gelir. Ama bununla da bitmez. Ölen insanın, bu insan kötü olsun olmasın mezarda ziyaret edilerek sorgu melekleri tarafından sorgulandığı inancıyla da korkutulurlar. Eğer bir de bu kişi kötüyse bu ler mezarda kendisine kabir azabı yapacaklardır. Cehennem kadar olmasa da oldukça korkutucudur; çünkü düşünün, sizi hiç kimse ziyaret etmese bile mezarlıkta bilinçli bir şekilde toprağın altında yatıyorsunuz. Mezarlığın ıssızlığı ve karanlığı yeteri kadar insanı korkuturken, bir de siz ölüsünüz ve toprağın altında ruhunuz bir süreliğine size dönüyor(muş) ve beklemeye başlıyorsunuz. Ne kadar korkutucu bir durum! Bundan sonra "araf" ya da "berzah" denilen bekleme yeri var. Burası ise başka bir anlamda korkutucu bir yerdir. Yani zamanın geçmek bilmemesi, hep beklemek ve beklemek, yani kıyamete kadar beklemek. İnsanın bir kuyrukta birkaç saat beklemesi veya bir otoyolda uzun saatler boyu beklemesi ne kadar can sıkıcıdır. Bir de bunun binlerce, onbinlerce, belki de milyonlarca yıl için kıyamete kadar sürdüğünü düşünürsek, bu inancında oldukça korkutucu olduğunu görebiliriz.

Tabi ki, herkes bu söylenenleri kabul etmeyecektir. Benim için bir sorun yok. Ama onlar da bilsinler ki, kendi inandıkları ve hatta cinler hakkında inandıkları şeylerin çoğu doğru değildir. Neden mi? Nedeni gayet basittir. Çünkü inandıkları şeyleri aslında onlara öğretmiş olanlar zaten bu cinlerdir de ondan. Sadece inandıkları inançlar onlara dolaylı yoldan gelmiştir, o kadar. Bazen duyarız onlar hakkında bazı şeyler söylenir. "İşte ben ibadet ederken bir cin bana engel olmaya çalıştı" türünden şeyler. Buradaki kurnazlığı ve tuzağı göremezler. Aslında cinler bu gibi numaralar yoluyla bu kişileri aldatmışlardır. Yani kişi bu olayla yaptığı ibadetin doğru olduğuna bir kat daha inanır. Yani cin onu ibadetinden alıkoymaya çalıştığına göre yaptığı şey demek ki doğrudur, diye inanır. Oysa onların yaptığı tıpkı yetişkin bir kişinin küçük bir çocukla, diyelim güreşirken yalandan yenilmesine benzer. Daha birçok numaraları vardır ve bunların birçoğu dinsel öyküler vs. şeklinde anlatılırlar.

Bu arada konuya dönersek, kız arkadaşının başına gelenlere üzüldüm. Ama kurtulamaz diye birşey de yok. Ama benim şimdi buradan yol göstermeye çalışmam ne kadar doğru olur! Ayrıca bu işlerle uğraşarak cin çıkaran ya da büyü bozan vs. kişiler (genellikle) cinlerle birlikte çalışan kişilerdir. Tabi onlara göre onların kötü cinlerle ilişkileri ya yoktur, ya da onlar bunu Allah'ın yardımıyla yaptıklarını sanırlar. Yani onlara göre iyi ve kötü cinler diye iki grup vardır ve onlar iyi cinlerle çalışırlar. İYİ CİN YOKTUR!... KÖTÜ CİNLERDEN BAZILARI İMANA GELMİŞLER!... diye birşey yoktur. Bütün bunlar insanları kandıran cinlerin bir aldatmacasıdır. Müslüman, Hıristiyan cin diye de birşey yoktur. Kandırmacadır. CİNLERİN TÜMÜ KÖTÜDÜRLER. Burada daha uzun açıklamak gereksiz diye düşünüyorum. Cinlerle ve ruhçulukla ilgili foruma eklediğim yazıları okuyabilirsin"
 

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Cevap: biraz sag duyu

Hakikaten ilginç şeyler okuyor ve görüyoruz . Kabir azabının fiziksel bir belirtisi olmasından ziyade ruhun çekeceği ızdırap olduğunu düşündüğümden , ilk sayfada anlatılan hikaye bana çok gerçekçi gelmedi . Elbetteki günah işlemekten , kabir azabından ve türlü eziyetlerin olduğunun söylendiği cehennemden korkuyorum ama ruhun çekeceği eziyet olarak öğrendiğim kabir azabı ile baş sayfadaki örneği çok bağdaştıramadığımı da itiraf ediyorum.
 

adaminbirisi

Acemi
Üye
Bu resmin kadına benziyen yeri neresi kas ve göğüslerine dikkat etmedin mi?Ve genç bir delikanlı olduğu kasların dan belli!!!İnancı olan kişilere çok büyük bir ibret eğer ALLAH kalp gözünü kapatmışsa bu tür olayı gözlerinle görüp yaşasan bile inanmaz!!!Yine bahane bulursun!!!ALLAH tüm islam aleminin gözünü açık tutsun....
çok ceset gördüm.
yanımda çok insan öldü.
ama senin dediğin gibi gerçekleri kalp gözüyle görmek için insanın bi kalbi olması gerek.

benim öğrendiğim islam dini hoşgörü dinidir, adalet dinidir. ve benim kalbim iyilik yapmamı söylüyor. canilik değil.

"ALLAH kalp gözünü kapatmışsa bu tür olayı gözlerinle görüp yaşasan bile inanmaz" diyorsun.

eğer bu resimdeki makdül dediğiniz gibi mezardan çıkmış ve müslümansa.
bu hikayeyi yazan/uyduran siz inananlar gibi müslümansa ben müslüman değilim!!!

diyorsun ki "bu resmin kadına benzeyen yeri neresi?"

hiç ceset inceledin mi?
önceki yorumlarda dendiği gibi. "Hiçbir müslüman elbisesiyle gömülmez". şehitler haricinde.

resimdeki cesette kenarları işlemeli iç çamaşırı var?
ben bir erkek olarak kırmızı renk gömlek bile giymiyorum.
içinizde kenarları oyalı don giyen erkek var mı?

ikinci işaret biraz müstehcen.
bacak arasını inceleyin. erkek olmadığını anlarsınız.

14-22 yaşları arasında bi bayan cesedi. müslüman mı değil mi orasını bilemem. ama eceliyle ölüp mezara girmediği ve hikayede anlatıldığı gibi mezardan çıkarılmadığı kesin.

biz islamı doğru anlatmaya çalışırken birilerini çıkıp insanları korkutarak dinebağlamaya çalışmaları hiç hoşuma gitmiyor. eğer islam buysa bana müsade.

benim kitabım Kur-an, peygamberim ve yol göstericim Hz. Muhammet (S.A.V.).
diğer kitapları bilmem, güvenmem, okumam. diğer kişileride tanımam.

bu resme, bu hikayeyi uydurup yapıştırarak internete yayana lanet olsun. islam a zarar vermekten başka birşey değil. (konuyu açan arkadaş için değil. çünkü. bu yazı 6 yıldır nette dolaşıyor.)
 

gestapo

Acemi
Üye
Selamun Aleykum değerli Müslüman dostlarım. ilksayfada verilen video benı olağan üstü derecede etkiledi. Gerçekten hayatımdaki gidişat değişti diyebilirim. Artık adım atarken karar verirken daha iyi düşünmem gerektiğine inanıyorum. Bugünden itibarende 5 vakit namazımı kılmak için Allaha sığınıcam. Ancak değerli dostlarım bana nasıl töbe ediceğimi detaylı bir şekilde anlatmasını rica ediyorum. Allah Yar ve Yardımcınız Olsun !!!
 
H

hisarlikenan

Ziyaretci
Bu resimleri ekleyenleri ve bunun altına şahsî yorumlarını yazan arkadaşlara ithaf olunur;
Korkutarak sevdiremezsiniz yüce dinimizi.!!!
Lütfen saygıyı yitirmeyin.İnsanlara güzel şeylerden bahsedin,insanların içini karartan her şey zaten dünyada fazlasıyla var.Rabbimizin yüce dinine saygısızlık etmeye kimsenin hakkı yok.İnternette bulduğunuz herşeyi buraya ekleme hakkınız yok.Bu sitenin sahibininde böyle bir hakkı yok.Lütfen insan olduğunuzun bilinciyle hareket edin,lütfen...

her günün akşamında parmakla yıl sayarız,
postekinin başına oturur kıl sayarız
aklımıza sığmayan saçma sapıklıkları
çağdaşlık kabul eder, üstün akıl sayarız..
abdurrahim Karakoç

Allah'ın selamı insan olduğunu unutmayanların üzerine olsun.
 

always_ozgur05

Acemi
Üye
Cevap: biraz sag duyu

yaw arkadaslar bukadar cahil olmayın lütfen kabir azabı bedene yapılmaz ruha yapılır beden sadece çürür gider her söylenene her gördüğünüze atlamayın dinimize alet etmeyim bu sacmasapan seyleri.Bu yapılanlar dinimizi yüceltmez bence.Sizce........
 

Cinistan

Acemi
Üye
Konuyu biraz daha genişletelim ve bu aldatmacalar hakkında başka bilgilere bakalım. Özellikle de cinlerin insanları aldatmakta baş araç olarak kullandıkları bir konuya değinelim. Bu konu bütün sahte dinlerin içindeki temel inançtır. Yalnızca bu dinlerin değil ruhçuluğun (cincilik te diyebiliriz) temeli de aynı inançtır. Yani, insan ölünce ruhunun ölmeyip yaşamaya devam ettiği inancı. Bu yalanların en büyüğüdür diyebiliriz. Çünkü milyarlarca insan Tanrı'ya bu yalan üzerinden ibadet ettirilerek kandırılmışlardır. Kimler kandırmıştır? Cinler kandırmışlardır, ama onlar aynı zamanda bazı insanları peygamber kisvesi altında, bazılarını keramet sahibi evliya adı altında, bazılarını da falcı, medyum vs. olarak kullanarak aldatmışlardır ve aldatmaya da devam ederler:

Medyum ve insanın ruhu hakkında:

"...
...“dünyadaki bedenini terk etmiş ruhlarla irtibat kurarak...","...medyumun ruhundan başka bir ruhun...","...medyumun ruhunun mu yoksa bir bedensiz ruhun..."

İki tür ruhtan bahsediliyor:

1- Medyumun ruhu

2- Dünyadaki bedenini terk etmiş ruh

Bunlar insanların aldatılarak inandırıldığı şeylerdir. Yani, sözde insan öldüğünde insanın ruhu yaşamaya devam eder. Bu aslında "maddesiz bedenli ruh varlıklar" ya da cinler denilen ruh varlıkların insanları aldatmalarıyla oluşmuş inançlardır. Bu inançlar nasıl oluşturulur: En kolay yolu insanlara özel rüyalar göstermektir. Birisi rüyasında ölmüş birini görür ve ondan bazı bilgiler alır. Uyanınca bakar ki bu bilgiler doğrudur. Aslında verilen bilgiler eften püften şeylerdir; çünkü asıl amaç, bunun bir rüyadan öte bir şey olduğunu göstermektir. Kişi rüyasında gördüğü şeye göre bir araştırma yapar, birilerine anlatır ve duruma göre o konu hakkında bilgisi olan kişiler: "Aaa sen bunu nerden biliyorsun" der. O da rüyamda falanca kişi söyledi der. "Ya ama o kişi bilmem kaç yıl önce öldü" diye yanıt alır. Konular farklı olsa da bu şekilde aldatmaca maksadına ulaşmış olur. Yani insanlara siz ölünce bedeniniz dünyada kalacak ama ruhunuz öbür tarafta yaşayacak denilmiş olur. İnsanlar da bunu ilahi bir varlık yoluyla aldıkları için bu işin arkasında Tanrı'nın olduğunu düşünürler. Çünkü bu maddesiz bedenli ruh varlıklar kendilerini ölmüş iyi bir insanın ruhu olarak tanıtmışlardır.

Bir medyum kendisine ne gösteriliyorsa, ne deniliyorsa, ne yapması isteniyorsa ona göre hareket edecektir. Aslında bu ruh varlıklar onları da kandırıyorlar...."
 

adaminbirisi

Acemi
Üye
mukaddes kitaptan alıntılar yapmışsın ama mukaddes kitap yahova şahitlerinin inandığı bir kitaptır.
Hz. Muhammet ve Kur'anı Kerim'i kesinlikle inkar eder. varlığını kabul etmez.
bu açıdan bakınca anlatılanlara inanmak zor.

yani tarafsız olmadığı için.
 

hicran34

Acemi
Üye
Arkadaşlar Bende Dehşete Kapıldım
Daha Evvel Görmüştüm Ama Bunlar Foto Montaş Da Olabilir
Bunu Amerikada Biri Yapmış Geçen Sene Okumuştum
Foto Slayp Bunlar
Korkayın Canlarım
 

Cinistan

Acemi
Üye
mukaddes kitaptan alıntılar yapmışsın ama mukaddes kitap yahova şahitlerinin inandığı bir kitaptır.
Hz. Muhammet ve Kur'anı Kerim'i kesinlikle inkar eder. varlığını kabul etmez.
bu açıdan bakınca anlatılanlara inanmak zor.

yani tarafsız olmadığı için.
Bir değil birçok din ve mezhep bu kitaba inanır. Bu tip konuları bu kitabı kullanmadan açıklamak mümkün değildir. Yani bir filmi iyi anlamak için filmin son on, onbeş dakikalık kısmını izlemek yeterli değildir. Filmi en başından izlemek gerekir. Bu kitapta bu konuların başlangıcından sözeder. Özellikle konu ruhçuluk odaklıysa, özellikle cinlerle ilgili başlangıcı iyi anlamak gerekiyorsa bundan kaçınmak mümkün değildir. Sonuçta aldatmacalar varsa, herşey iyice incelenmelidir. Birisinin bunlara inanıp inanmaması kendisine kalmış birşeydir. Herkes aynı görüşte olacak diye birşey yok zaten.
 

adaminbirisi

Acemi
Üye
Bir değil birçok din ve mezhep bu kitaba inanır. Bu tip konuları bu kitabı kullanmadan açıklamak mümkün değildir. Yani bir filmi iyi anlamak için filmin son on, onbeş dakikalık kısmını izlemek yeterli değildir. Filmi en başından izlemek gerekir. Bu kitapta bu konuların başlangıcından sözeder. Özellikle konu ruhçuluk odaklıysa, özellikle cinlerle ilgili başlangıcı iyi anlamak gerekiyorsa bundan kaçınmak mümkün değildir. Sonuçta aldatmacalar varsa, herşey iyice incelenmelidir. Birisinin bunlara inanıp inanmaması kendisine kalmış birşeydir. Herkes aynı görüşte olacak diye birşey yok zaten.
ben mukaddes kitabı inkar ediyorum demiyorum.
mukaddes kitap ve ona inananlar benim inaçlarımı inkar ediyor yani islamı ve ona özel her şeyi kesinlikle inkar eder.

bunları boşver.
sen durduk yere inançlarının reklamını inandığın kitabın tanıtımını yapıyorsun.
konumuz mezardan çıktığı idda edilen bir ceset.
sen kabir ve ceset dışında her konuya değindin.
cinlerle ruhlarla bu konunun ne ilgisi var?

amacın yahova şahitliğini tanıtmaya çalışmaksa onu bileyim.
inandığın değerleri çürütecek çok şey var elimde.
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kabir azabi,dünya,ölüm,seytan,azrail,ezab e tirbe,merg,pismanlik,izleyin, izleyin ve ibret alin demiş bu videoyu yükleyen...

videolar silinmiştir
Admin
 

consume

Kıdemli
Üye
Bu ne yahu...
İşte bu normal değil.Korkutarak inanç sağlanamaz.
Allahı sevmeyen müslüman olamaz
 

kirmizigül

Kıdemli
Üye
bölesinide görmedim düsünmekte istemiyorum allahin sevgisi korkuyla deyil
onu yürekten sevmek korkuyla deyil,nefsini suclu vicdanin yargiliyicidir
her adimine düsünerek atmalisin kendine yapilmak istemedigioni baskasina
yapmayacaksin.
 
Üst Alt