Japon tırnak süsleme sanatı

Japon tırnak süsleme sanatı,tırnak süsleme sanatı nedir,tırnak süsleme sanatı

Japon tırnak süsleme sanatı.jpg

Japonlar bu işte de çok uzmanlaşmışlar canım:)

G

güney

Ziyaretci
Çok güzeller fakat nasıl uygulayacağız ki bunları.Türkiyede bir kaç merkezde var fakat böyle güzeli yok.Ama bunlar gerçekten sanat eseri....

adamlar abartmıs ve süper seyler cıkmıs ortaya gercekten saskınlıkla izledim.kullanıslı olmazlar heralde ama görüntü muhtesem.paylasımın için sagol.

Nil@y

Eski Üye
Japonlar deyilde Koreliler tirnak ustasi onlarin tirnaga yaptigi suslemeleri izlerken bende yapabilirim diyo insan ama gercekten bu isten anlamayan birinin yapmasi cok ama cok zor sekilleri cok hizli ciziyorlar kullandiklari farkli renklerdeki ojeler birbirine asla karismiyo gercektende sanat yaratiyorlar..Ama bu resimlerdeki tirnaklar biraz dikkatli bakarsaniz takma tirnak zaten cok kullanisli oldugu soylenemez ama kendi tirnaginiz uzerine yaptirirsaniz hergun uzerine parlatici surmek kaydiyla 2 hafta kadar kullanabiliyosunuz..Birde bu sanat eserlerini yaratanlar bayanlardan cok Koreli erkekler...paylasim icin tesekkurler..

an7r98no1z2e4ykku.jpg

an7ra60o6wcwoappq.jpg

an7raxzf6tx1o5ige.jpg

an7rb9g54c7e8akz2.jpg

an7rc1uhfq5y7b7am.jpg

tirnaklarin buyuk bir kismi takma degil, Ben daha once oralara gittim, serigrafi aparati gibi ssadece parmaklarin oturacagi bir yer var . parmaginizi koyuyosunuz. kalip motif var. oje renkleri 2 yada 3 renk en fazla kalipta sonra kalip rengi degistiriyorsunuz, ojenin ozel boyasi var hatta takim satiliyor kucucuk oje kurutma aparati var. Tam femini bir aygit diyeyim. tishirt baski makinesinin kucugunu dusunun .

boya ustune boya yapilcaksa 1nci katin kurumasi gerekiyor
. her motifin tatbik etme sekli var,

ben bunun Besmele veyahut duali seklini islamii uretirsem turkiyedeki radikal kesimden korkunc kazanirim diye dusunuyordum . 1 parmaginda bir allah yazisi korkunc etkileyici olurdu, cunku suudi arabistanda tesbihi bile yapinca, cevsen veyahut her turlu malzemede dualar var oluyorsa sembolik olarak kullanilir. hic olmazssa satin alirlar.
ozellikle islamda isaret parmagi onemlidir bunu da iyi bilirim.

hep hatunlarin guzelligini susunu dusunuyoruz erkekler olarak, bu icat ta aslinda eskidir.
eskiden el ile yapilirmis.

Üst Alt