Izmir kültür sanat ve spor yaz kampı 2016

İZMİR KÜLTÜR SANAT VE SPOR YAZ KAMPI

İlki 2003 yılında gerçekleştirilmeye başlanan İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampının amacı; ilköğretim ve lise öğrencilerinin eğitici ve zevkli bir eğitim süreci geçirmelerini sağlamaktır. Kamp süresince öğrencilerin sosyal yönleri gelişmekte, sanatsal ve sportif alanlardaki yeteneklerini keşfetmeleri sağlanmaktadır. Bu doğrultuda branşlarında uzman eğitimcilerle çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir.

Okullarda verilen akademik eğitimi desteklemesi ve öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunması amacıyla, SANART Eğitim Takımı, katılımcılara öz güven aşılamaya yönelik bir anlayışla, sistemli bir kişisel gelişim programı uygulamaktadır.

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi; katılımcıların kültür, sanat ve spor alanlarında en doğru noktalara ulaştırılmaları ve kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfederek gelecekleri ile ilgili yeni ufuklar kazanmalarını sağlamak amacındadır. Merkez bu sorumluluğun bilincinde olarak uzman kadrosu ile kampa katılan çocuklara ve gençlere en doğru eğitimi verme çabası içerisindedir.

Organizasyon, kamp merkezi olarak her zaman doğa ile iç içe, güvenli, konforlu ve ekolojik anlamda kirlenmemiş yöreleri ve tesisleri tercih etmektedir. Türkiyede bir ilk olarak, kültür sanat ve spor dallarındaki etkinliklerin bir arada ve birbirleri ile etkileşim içerisinde gerçekleştirilen bu organizasyonun, çocukların ve gençlerin ruhsal, bedensel, zihinsel ve sosyal alanlarındaki gelişimlerine sağladığı faydalar tartışmasızdır.

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi, kültürel ve sanatsal konularda çalışmalarını sürdürürken, çağdaş ve ilerici sanat anlayışı ile katılımcıların önünde yeni ufuklar açmak, onlara farklı ve çeşitli bakış açıları kazandırmak istemektedir.
10 gün sürecek olan kampta katılımcılar, konularında uzman sanatçı ve eğitmenler ile ilgi alanlarına göre belirledikleri atölye çalışmalarına katılacaklar ve eğlenerek öğreneceklerdir.

İZMİR KÜLTÜR SANAT VE SPOR YAZ KAMPI bu yıl, 21 TEMMUZ 30 TEMMUZ 2016 tarihleri arasında, DİKİLİ - BADEM TATİL KÖYÜ nde yapılacaktır.
Katılımcılar başvuruları sırasında ilgi alanlarına göre katılmak istedikleri atölyeleri belirleyerek kamp içerisindeki çalışma programlarını oluşturacaklardır. Uzman eğitimciler, çalışma programlarını belirlerken katılımcılara rehberlik edecekler, ilgi alanlarını en doğru noktalarda yakalamalarına yardımcı olacaklardır.
Tüm kamp boyunca sadece eğitim değil, atölye saatleri dışında da farklı etkinlikler, yarışmalar ve oyunlar da planlanmış olup katılımcılar eğlence dolu zamanlar geçireceklerdir. Ayrıca kampa katılan gençleri ve çocukları sürpriz hediyeler de beklemektedir.

İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampına Dikili ve çevresinde yaşayan öğrencilerin konaklamasız katılımı da mümkündür.
Kamp periyodunun sonunda katılımcılar, üretimlerini gösteri, sergi ve konser ile velilerin de davetli olduğu gecede sunacaklardır.
Önceki yıllarda Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, Konak Belediyesi, Sivaslı Belediyesi ve Eski Foça Belediyelerinin değerli katkıları ile başarılı fakat kampa katılma imkanına sahip olmayan ilk ve orta öğretim öğrencilerine burslar sağlanmıştır.

İlk kamptan itibaren DO RE Müzik, eğitimin eksiksiz ve kaliteli şekilde verilmesi için gerek duyulan piyano, perküsyon setleri ve diğer enstrüman ihtiyaçlarını karşılamış ve bu yıl da değerli katkıları ile kampa destek vermeye devam etmektedir.
9 17 yaş grubu geçler ve çocukların ağırlanacağı kampta yapılacak olan atölyeler aşağıda belirtilmiştir.

ATÖLYE KONULARI
KLASİK GİTAR
LATİN GİTAR
ELEKTRO GİTAR
BAS GİTAR
PİYANO
KEMAN
VİYOLA
VİYOLONSEL
KONTRABAS
YAN FLÜT
KLARNET
OBUA
PERKÜSYON
KORO
YARATICI DRAMA
TİYATRO
FOTOĞRAF
SATRANÇ
HEYKEL
RESİM
UÇURTMA ATÖLYESİ
BİLGİSAYAR ATÖLYESİ
DANS
PLATES
VOLEYBOL
Kamp videoları ve ön kayıt için, Sanart Kültür
 
Üst Alt