İzlediğiniz Tavsiye Edeceğiniz Fimler...

  • Konbuyu başlatanredyellow
  • Başlangıç tarihi

tunakan

Uzaklaştırıldı
İncir Reçeli

2010 yılı Türkiye yapımı
Yönetmen; Aytaç Ağırlar
Yapımcı; Aa Film Prodüksiyon ve Aytaç Ağırlar
Başroller; Melike Güner, Mustafa Uzunyılmaz, Nevin Efe, Alp Ataman, Batur Belirdi, Sinan Çalışkanoğlu, Hasan Yalnızoğlu, Sezai Paracıkoğlu, Selim Akgül ve Barbara Louren.

Filmin Konusu : Aile, Romantik ve Dram türündeki bu filmin konusunda Metin 30’lu yaşlarında hayatını TV’lere skeç yazarak kazanan bir adamdır. Yazdığı senaryoları reddedilen bir gün gittiği barda, hayatını tümüyle değiştiren Duygu’yla tanışır. Duygu ve Metin çok sırada dışı bir ilişkiye başlarlar. Film ilerledikçe dram içinde dram yaşanacaktır.
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
2010, 2011 ~ Türkiye yapımı
Tür:Dram, Romantik
Yönetmen:Ömer Faruk Sorak
Yapımcı:Oğuz Peri
Oyuncular:Mehmet Günsür, Belçim Erdoğan, Altan Erkekli, Şebnem Sönmez, Ayda Aksel, Cansel Elçin, Cezmi Baskın, Batuhan Karacakaya, Yiğit Özşener, Hüseyin Avni Danyal, Öykü Çelik, Asena Keskinci, Müge Boz, Caner Karamukluoğlu, Reyhan Asena Keskinci, Arif Keskiner, Yılmaz Gruda, Zafer Demircan, Ayşe Arman, Berkant Keskin, Berna Konur, Hakan çimenser, Pınar Çağlayan, Ümit Bülent Dinçer
Senaryo:Nuran Evren Şit, Evren şit, Ipek Sorak

Filmin konusu: doğumlarından itibaren çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca yolları Ankara’da kesişen, 2010 yılında İstanbul’da tanışan Özgür (Mehmet Günsür) ve Deniz’in (Belçim Bilgin) birbirlerine doğru ve engellerle dolu aşk macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların bugünlerini yaratan dönemlere uzanıyor. Filmde nostaljik kareler var. Çocukluğumuzun güzel anılarına sürüklüyor.
 
R

redyellow

Ziyaretci
Türkçesini bulamadım, türkçe altyazı ile izledim.

Harika, nefis bir film.İzlememiş olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.
 
R

redyellow

Ziyaretci
sinemadevri_com_umudunu-kaybetme3.jpg


sinemadevri_com_umudunu-kaybetme5.jpg


Umudunu Kaybetme.
Duygusal filmlerden hoşlananların kaçırmaması gereken bir film.
Hiç bir müstehcenlik, cinsellik, argo, küfür vs. olmayan çok güzel bir film.
 
R

redyellow

Ziyaretci
Bir "baba"nın hikayesi...oğlu için bir "baba"nın neler yapabileceğinin filmi...

Gayet başarılı.
Duygusal filmlerden hoşlananlar için bire bir.
Ağlamak isteyenler için.
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
Başka dilde aşk.

Yapım:2009 ~ Türkiye
Tür:Dram, Romantik
Yönetmen:Ilksen Basarir
Oyuncular:Saadet Işıl Aksoy, Mert Fırat, Lale Mansur, Ayten Uncuoğlu, Emre Karayel, Timur Acar, Didem Balçın, Şebnem Köstem, Tuğrul Tülek, Gizem Erden, Metin Coşkun, Murat Okay
Yapımcı:M. Murat şenöy, N. Bunhan Bengi

Konusu: öncelikle tanıştıkları gece yatmaları, yozluğun simgesi bence. Filmin kötü tarafları, amerikanvari ilişkilere zaman zaman kaçması.
Onur'un hayatı kürek takımından arkadaşı Vedat'ın doğumgünü partisinde Zeynep'le tanışmasıyla değişir. Kalabalık ve gürültülü bir barda hiç konuşmadan geçen gecenin sonunda Zeynep, Onur'un işitme engelli olduğunu öğrenir. Ama bu durum Zeynep'i Onur'dan uzaklaştırmaz. İşiyle, ailesiyle sorunlar yaşayan Zeynep, yaşadığı çevreyi sorgularken birazda bilmediği bir dünyanın meraklıyla unuttuğu ceketini bahane ederek Onur'u görmeye gider.

Babasının annesini aldattığını öğrendikten sonra bu durumu kabullenemeyip evden ayrılan Zeynep, bir çok iş değiştirdikten sonra çağrı merkezinde çalışmaya başlar ama ağır çalışma şartlarından ve karşılığında kazandığı paradan çok mutsuzdur. Bütün gün telefonda tanımadığı insanlarla konuşmak zorunda kalan Zeynep konuşmadan anlaşabildiği Onur' la huzur bulacağına inanır.
 
Üst Alt