İzlediğiniz Tavsiye Edeceğiniz Fimler...

• Konbuyu başlatanredyellow
  • Başlangıç tarihi
R

redyellow

Ziyaretci
Foruma baktım bulamadım, daha önce açılmışsa bu konu silinebilir.

Daha önce izlediğiniz ve izlenmesini tavsiye edeceğiniz filmleri bir başlıkta paylaşmak iyi olur diye düşündüm.

Birbirimize içinde müstehcenlik, cinsellik, açık saçık sahneler olmayan, ailecek izleyebileceğimiz güzel film isimleri tavsiye edelim.

Buyrun.
Benim ilk film tavsiyem, EŞREFPAŞALILAR filmi. yeni izledim, gayet güzel, hoşuma gitti. eşrefpaşalılar fragman:

R

redyellow

Ziyaretci
Yeni seyrettiğim yabancı bir film tavsiye etmek istiyorum:

TUZAK
Kurt Russel
Ben çok beğendim, bir bir müstehcenlik, cinsellik, argo, küfür vs. olmayan sürükleyici bir film.

Türkçe dublajı da var filmin, ben onu izlemiştim.

ESARETİN BEDELİ (orijinal adı: Shawshank Redemption), 1994 yapımı Frank Darabont filmidir. Stephen King'in bir öyküsünün uyarlaması olan filmin başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman vardır, Morgan Freeman ve James Whitmore filmin anlatımını da üstlenmektedirler. Dünya çapında geniş hayran kitlesi edinmiş bir filmdir.

IMDB sitesinde 500,000'den fazla kişinin oylarıyla 10 üzerinden 9,2 puan almış ve gelmiş geçmiş en iyi filmi seçilmiştir. Aynı zamanda tüm türler arasında dünyanın en beğenilen ilk 3 filmi arasındadır.

ESARETİN BEDELİ (orijinal adı: Shawshank Redemption), 1994 yapımı Frank Darabont filmidir. Stephen King'in bir öyküsünün uyarlaması olan filmin başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman vardır, Morgan Freeman ve James Whitmore filmin anlatımını da üstlenmektedirler. Dünya çapında geniş hayran kitlesi edinmiş bir filmdir.

IMDB sitesinde 500,000'den fazla kişinin oylarıyla 10 üzerinden 9,2 puan almış ve gelmiş geçmiş en iyi filmi seçilmiştir. Aynı zamanda tüm türler arasında dünyanın en beğenilen ilk 3 filmi arasındadır.

Hatırladığım kadarıyla esaretin bedelinde müstehcenlik(yatak sahnesi) erotik vardı.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği

Yönetmen: Philip Kaufman
Oyuncular: Daniel Day-Lewis, Juliette Binoche, Lena Olin, devamı...
Orijinal adı: The Unbearable Lightness of Being
uzun metrajlı film ABD . Tür: Dram
Süre: 171 dk Yapım yılı: 1987

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği (Çekçe: Nesnesitelná lehkost bytí), Milan Kundera'nın 1982'de yazdığı kitabı. İlk baskısı 1984 yılında Fransa'da yapılmıştır. Aynı isimle sinemaya da uyarlanmıştır.

Sağlıcakla kalınız...

R

redyellow

Ziyaretci

Evet güzel bir film... katılıyorum.

Hatırladığım kadarıyla esaretin bedelinde müstehcenlik(yatak sahnesi) erotik vardı.

Yok karıştırdınız.
Bu film cezaevi konulu, ilk başta hapsaneye girerken bir iki soyunuk kişiler görünüyor, onun dışında erotik vs. bir şey yok.

R

redyellow

Ziyaretci
Merhaba,

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği

Yönetmen: Philip Kaufman
Oyuncular: Daniel Day-Lewis, Juliette Binoche, Lena Olin, devamı...
Orijinal adı: The Unbearable Lightness of Being
uzun metrajlı film ABD . Tür: Dram
Süre: 171 dk Yapım yılı: 1987

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği (Çekçe: Nesnesitelná lehkost bytí), Milan Kundera'nın 1982'de yazdığı kitabı. İlk baskısı 1984 yılında Fransa'da yapılmıştır. Aynı isimle sinemaya da uyarlanmıştır.

Sağlıcakla kalınız...

bu filmin türünde EROTİK-DRAM-ROMANTİK yazmışlar.

açık saçıklık, müstehcenlik, cinsellik olmayan film tavsiyeleri istirham ediyorum sevgili bursalı dostum.

Yok karıştırdınız.

Bu film cezaevi konulu, ilk başta hapsaneye girerken bir iki soyunuk kişiler görünüyor, onun dışında erotik vs. bir şey yok

Evet çok önce izlemiştim. Hatırlamaya çalıştım yarım yamalak ama yinede birşeyler varmış.

Esaretin Bedeli, taciz sahneleri, argo ve müstehcen replikler içeren bir film… Müstehcenlik, taciz şeklindeyse nedense sorun edilmiyor. Sanki izleyen açısından, müstehcenlikten düşüyor… Halbuki daha vahim bir etkisi yok mu? Taciz, doğal, izlenebilir bir şey mi? Bıraktığı etki daha mı kabullenilir, daha mı sağlıklı? Filmleri iyi ya da kötü olarak, içlerinde müstehcenlik olanlar ve olmayanlar diye mi sınıflandıracağız, yoksa edindirdiklerine göre mi? İzlemek veya izletmek istemediğimiz sahneleri, kendi yöntemlerimizle sansürlemekten başka bir çare yok, eğer film izliyorsak… Saygı ile

Üst Alt