iyikide Hirvatistana gitmisiz

Hirvatistan'a Agostos ayinda gitmistik, ben pek istekli degildim, daha cok Portokiz'e dogru acilmayi istiyordum ama iyikide Hirvatistana gitmisiz. Könl'den sadece 1, 5 saat uzaklikta ama Almanya'ya nazaran bambaska bir ülke. Almanyada hava kapali, günes yok, hava sicakligi eh iste, 1, 5 saatlik ucak yolundan sonra Hirvatistana indigimizda sasirdik kaldik, hava günlük güneslik, hemen ceketleri cikar, günes gözlügünü tak ver elini tuttugumuz eve.. Resimlerin altina nerenin nersi oldugunu yazmaya üsendim simdi, yanliz sunuda yazmadan duramayacagim: Hirvatistan'da turizim pek gelismemis, öyle her kösede discotekler, lokantalar, kat kat oteller falan yok. Buda benim cok hosuma gitti..

Fiyatlar uygun sayilir, hemen hemen Türkiye gibi ama sakin adalarda otel tutayim falan deme adalar epey dolu oluyor sadece araba kiralayip adalara günlük ziyarete gidilebilir. Arabasiz zaten olmuyor, öyle dolmus otobüse falan güvenirsen oldugun yere mihlanip kalirsin. Ya arabayla gideceksin tatile yada bir kac günlügüne araba kiralayacaksin. Biz günlügüne 25 euro ödedik araba icin..

Hirvat memleketinde gercekten dolmus, belediye otobüsü diye bir olay yok, gercekten oldugun yere mihlaniyorsun hatta ben bir taksi bile görmedim. Gerci büyük sehirlerinde vardir belki ama benim gittigim cevrelerde yoktu öyle seyler..
mizzah.com
 
Üst Alt