• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İyi Yaşamın!

Okunuyor :
İyi Yaşamın!

KİRMİZİELMA.05

Tecrübeli
Üye
İyi yaşamın altın 10'u
Yeni bir yıl geldi. 2010'da hayatınızın çok daha neşeli geçmesi için dünya turuna çıkmanıza ya da aşık olmaya gerek yok. Yazar Alex Quick, daha iyi bir hayat yaşamak için yapılması gereken 102 maddeyi sıraladı. Listeden 10'unu sizin için seçtik:

Günlük tutun: Sadece bir cümle yazın
Günlük tutmak, insanın nefes almasını sağlar. Günün sonunda kağıda bir şeyler karalamak, hem yorgunluğa hem de ruh haline iyi gelir. Ancak içini dökmek yerine o gün hayatınızı tanımlayan cümleyi yazmak en iyisi. Bu bir plan, bir görüş ya da duygu olabilir.

Erken kalkın
Sabahın altısında uyanmaya ne dersiniz? Hadi bunu biraz daha makul bir saate, yediye çekelim. Eğer geceyarısı yatağa gider ve sabah yedide kalkarsanız, duş almak, giyinmek için vaktiniz olur. Gece 22.30’da yatmak sabah 05.30’da kalkmak anl***** gelir. Bu da zamanınızı televizyon, bilgisayar ve alkolle geçirmemenizi sağlar.

'Gelecekteki siz'e mektup yazın
İnsanın kendisine mektup yazması, kendisini keşfetmek için en ideal yol. Yazdığınız mektubu bundan 10 veya 15 yıl sonra okuduğunuzda aradaki 'siz' farkını görmeniz yararlı olacak. Ayrıca unuttuğunuz pek çok şeyi hatırlamanız için de iyi fikir!

Biraz daha fazla sebze
Et yemekten bıkmadınız mı? Yüzünüzü doğaya dönün ve sebze-meyveyle barışık olun. Sağlığınız, mutlu olmanız için en büyük sebep.

Sizi güldüren şeyleri kaydedin
Güldüğümüzde garip sesler çıkarır, başımızı arkaya atar, yüzümüzü şekilden şekile sokarız. 'Gülme günlüğü' tutmaya ne dersiniz? Sadece yazdıklarınızı değil, güldüklerinizi de kaydetmelisiniz.

Yağmurda yürüyünHavadaki taze kokuyu duyuyor musunuz? Sokaklar daha boş ve yağmurun sesi kulaklarınızda. Dinlenmek için yağmur altında yürümek, vücuda iyi gelir.

Yalnız olmanın keyfini çıkarın
Tek başınalık yalnızlıkla eşdeğer değil. Bir insan, kalabalıkta da yalnız olabilir. Eğer tek başınıza olmak size iyi geliyorsa, en derinlerdeki düşüncelerinizi dinlemeyi de öğrenebilirsiniz.

Dağa tırmanın
Hayatınızda yapabileceğiniz en heyecan verici deneyimlerden biri olacak. Zirveye ulaştığınızda aşağı bakın. Bulutların üzerinde kendi gücünüz olduğunu görecek ve başka hiçbir şey düşünmeyeceksiniz.

CD'lerinizi değiş tokuş edin
İstemediğiniz cd'lerin (kitaplar ve DVD'ler de buna dahil) listesini çıkarın ve bunlarıyla başkalarıyla değiş tokuş edin. Hem müzik çalarınızda yeni cd'ler dönecek hem de yeni kişilerle tanışacaksınız.

Denizde yüzün
Özgürlük duygusunu hissetmek için yüzün. Biriyle ya da bir şeylerle ters düşüyorsanız da yüzün. Rahatlamanın en iyi yolu sudur.
Milliyet Gazetesi
Cadde
 
Üst Alt