İyi Müslüman olmak

Dinci forumlara şöyle bir bakın, adamın evinde televizyonu yok, günaha girmemek için seyretmiyormuş, ama forumlarda namuslu bayanları taciz edip, iftira atıyor. Birde diyorki ben rüyamda peygamberi görüyorum. Peygamber soyundan geldiğini falan iddia ediyor. Evli barklı adam al işte bu da müslüman. Laikçi bir forumda da sol görüşlü birileri, kalbim temiz diye lafa başlıyor, başörtülülere, Ak Partiye oy verenlere ağzına ne gelirse sayıyor.

Allah bilir doğrusunu. Kimseye bir şey diyecek halim yok.Ayrıca kimin ne olacağını da Allah bilir.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Ateist,agnostik,şu,bu " kafir " olabilir de müslüman diye tanımlanan olamaz mı...??? Kafir " GERÇEĞİN ÜSTÜNÜ ÖRTEN " değil mi...??? Bu durumda " Namaz kılan - oruç tutan..." da KAFİR olabilir...

Dinlerin hepsi " İnsanı - İnsan yapmak için " gelmiştir...İnsan olabilmek birinci şart diye düşünüyorum...

Sağlıcakla kalınız...

İyi bir müslüman olmak iyi bir insan olmayı kapsar ama iyi bir insan olmak iyi bir müslüman olmayı kapsamaz diye düşünüyorum.

Buyrun burdan yakın ..:)

Sn.ümmi bu yorumdan önceki editlediğiniz yorumu görünce işte sn.[MENTION=133704]ümmi[/MENTION] dedim ama bu ne şimdi hayal kırıklığına uğrattınız beni..:(
efenim editlediğim yorumu yazana kadar baktım sizde aynısını yazmışsınız.Tekerrür olmasın diye yenisiyle değiştirdim.Neden hayal kırıklığına uğradınız ki :gul:

• Etiketler
    iyi müslüman olmak
  • Üst Alt