İtfaiyeciler açlık grevinde

Beyoğlu'ndaki Türk-İş 1. Bölge Temsilciliği'nde toplanan işçiler adına bir açıklama yapan Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak, Türk-İş'e bağlı 6 konfederasyonun ortak kararı ile eylemde bulunan itfaiye ve Esenyurt Belediyesinden çıkarılan işçilerin bir araya geldiğini söyledi.

Büyükkucak, ''Artık münferit değil, ortak hareket ediyoruz. Anayasal hakkımız olan sendikalaşmayı savunmak için TEKEL, itfaiye ve Esenyurt Belediyesi işçileriyle bir aradayız. Hükümetin işçiye olan tutumu değişmelidir'' dedi.

Ankara'da TEKEL işçilerinin yürüttüğü mücadeleyi, Esenyurt Belediyesinden sendikalı oldukları için atıldığını öne sürdüğü 161 gündür eylemde olan işçiler ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinde taşeronlaşmaya karşı çıkan itfaiyecilerin İstanbul'da yürüttüğünü kaydeden Büyükkucak, eylemlerini 2 günlük açlık grevi ile devam ettireceklerini bildirdi.

Faruk Büyükkucak, Türk-İş Bölge Temsilciliği'nde sürecek açlık grevinin, 27 Ocak Çarşamba günü saat 12.30'da sona erdirileceğini kaydetti.
gercekgundem
 
İşçiler grevi sona erdirdiler

İstanbul'da Türk-İş Birinci Bölge Temsilciliğinin Taksim'deki binasında iki gün önce başlatılan açlık grevine ilişkin açıklama yapan Belediye-İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı Hasan Gülüm, aldıkları karar gereği 25 Ocak Pazartesi başladıkları eylemi sona erdirdiklerini söyledi.

Açıklamanın ardından açlık grevinde olan işçilere, sıcak su ve bisküvi dağıtıldı.

İşçiler daha sonra binadan çıkarak İnönü caddesinde çeşitli sloganlar atarak, Taksim'e doğru bir süre yürüdü.

CNNTÜRK
 
Üst Alt