İşyerinde sevilmek için bunları yapın

ABDde yayımlanan Wall Street Journal gazetesi işyerinde sevilen bir çalışan olmanın yollarını açıkladı.

İşte yapılması gerekenler:

1- Patronun en çok sevdiği eleman olmaya çalışmak iş ortamı için zararlıdır. Bunun için iş arkadaşlarınızdan fazla olan işlerini istemek de kötü bir hareket olarak algılanır. Bu tip insanlarla çalışmak iş arkadaşları için çok zordur. Yükselmek için patronun desteği dışında iş arkadaşlarının desteği de gereklidir.

2- Olumsuzluk işyerinde en fazla şikayet edilen konulardan biri olarak biliniyor. İşyerinde her an şikayet eden çalışanlar iş arkadaşları tarafından sevilmiyor.

3- Dağınıklık işyerinde kötü bir izlenim yaratmaya neden olur. İşyeri temizken daha verimli çalışılıyor. Dağınık insanlar aynı zamanda tembel olarak da görülüyor.

4- Gürültü ve kötü koku işyerinde en fazla dikkat edilmesi gereken konular arasında sayılıyor.

5- Küfür etmek, kıyafetlerin düzensiz olması, iş arkadaşlarına gereksiz e - posta yollamak hoş karşılanmıyor.
 
her türlü mesleklerde sevilen insanlar disiplinli calismalar
hertürlü temizligi ve kilik kiyafetiyle bulundugu meslek gurubuna
uygun olmalidir.
 
İş yerinde 1 numara sizseniz patrondan başka seven olmaz hiç heveslenmeyin..:)
İş arkadaşları arasındada rekabet kıskançlığı körüklediği için numaradan yüzünüze gülünür ama sevilmezsiniz..:)
 
selam ederim;

patron işverene yakışmayan bir isimdir. işverenin ihtiyacı olan şey sevgi duyduğu insanlar ile çalışmak olsaydı bütün arkadaş ve dostlarını hatta akrabalarını işe alırdı tüm sektörde. mesele işini doğru düzğün yapan iş zamanı kendini işine veren insandır. adaletli bir iş veren çalışanları arasında insan ayırmaz her çalışanına eşit mesafede durur. kimsenin hakkını yemez. taşıyabileceğinden fazlasını çalışanına yüklemez. sevgi insana mahsus bir şeydir. işveren olsun çalışan olsun herkez birbirini sevmek ve doğru iş yapmak ile yükümlüdür zaten. bu sadece iş yaşamında değil bütün hayatın her safhasında böyledir.

insanlığın kuralları geçerlidir iş yaşamındada. iş yaşamında duygusallığa yer yoktur. hak, adalet , saygı, sevgi, hoşgörü hayatın her alanında olduğu kadar iş yaşamındada vardır. yapmacık davranışlara gerek yoktur iş yaşamında, kimse kendisini yapmacık tavırlar ile sevdirmek zorunda değildir. ama herkez dürüst ve adaletli olmak zorundadır. sayın yükselin bahsettiği 5 madde sadece iş yaşamında değil sosyal hayatta gerekli olan insanlık kurallardır.

ben bir tane patron tanıyorum oda ulu Allahdır. kimse kimseden üstün değildir. işçinin işe ihtiyacı olduğu kadar, iş vereninde çalışana ihtiyacı vardır. işini iyi bilen kimse kendine güvenendir, bir kısım üstlerin sevgisine ihtiyacı yoktur.

ulu Allahda öyle diyor. doğru olun, dürüst olun, dedikodu yapmayın, hak yemeyin, birbirinizi kim olursa olsun sevin. temiz olun. islam ne kadar iç içe hayatlarımız ile aslında. ama malesef biz din deyip müslümanız deyip geçiyoruz.

peygamberlerin ve şehitlerin makamını çok yüksek biliriz değilmi? peki işini doğru yapan esnafa ne diyor peygamberimiz biliyormusunuz?
"Doğru ve kendine güvenilir tüccar, yarın kıyamet günü peygamberler, sıddîkler ve şehitlerle haşronulacaktır" (11)

islamın farzlarını herkez bilir. peki çalışmanında farz oldugunu biliyormuydunuz?

Resûlüllah, durmadan çalışmaya, kazanmaya, ilerlemeye teşvik etmekle kalmamış, bilakis helâl kazanç elde etmek için
çalışmak her Müslümana farzdır" buyurarak kendisine inananları ve bağlananları daima çalışmakla yükümlü kılmış ve
çalışmayı ibadet kabul etmiştir.
 
Üst Alt