• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Işten kaytarmak için

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Işten kaytarmak için

mopsy

Emektar
Üye
Patronunuzun tatilden döndüğü gün
İzin dönüşü ilk gün patronunuzu birçok angarya iş hazır bekliyor olacak. Bilin bakalım bunlar kime kalacak? İşlerden kurtulmanın tek yolu o gün ofiste olmamak. Bırakın kirli işleri başkası yapsın.

Evlilik ya da ilişkinizin yıldönümü
Kısacık öğle aranızın çiçek almak ya da mücevher mağazalarında dolaşmaya yeteceğini mi sanıyorsunuz? Tüm gün izin alın ve detayların hepsini rahatça halledin: Pahalı bir hediye, akşam yemeği rezervasyonu, gerekiyorsa çocuk bakıcısı ve çok özel bir şişe şampanya...

Uyuyakaldıysanız
Alarmı kurmayı mı unuttunuz, yoksa kapatıp uyumaya devam mı ettiniz? Her ne olursa olsun büyük ihtimalle yorgun ve aşırı streslisiniz. O halde hasta olduğunuzu söyleyin ve tüm gün ev keyfi yapın. Gününüzü kendinizi hiç yormadan, en hafif şeylerle geçirin: Yürüyüş ya da bisiklet ve gün sonunda rahatlatıcı bir masaj gibi...

Kontrol vakti
İş yerinde verim için vücudunuzda da her şeyin yolunda gitmesi gerekiyor. O zaman rutin sağlık kontrolleri de şart. Biliyorsunuz, bir check-up programı tüm gününüzü almaya yeter. Böylece hem sağlığınızdan emin olur, hem de bir gün boyunca ofisten uzak kalarak enerji toplarsınız.

Çocuğun doğum günü
6 ya da 8 yaşına girmenin bir çocuk için ne kadar büyük bir dönüm noktası olduğuna önce siz inanın, sonra da patronunuza bunu anlatın. Böylece bütün günü çocuğunuzla geçirmek zorunda olduğunuza ikna olmasını sağlayın. Büyükçe bir parti hazırlayıp duyulmasını sağlayın.

UEFA Kupası final maçı
Hangi takımı tutuyor olursa olsun emin olun patronunuzun gönlü bu maçı kaçırmanıza el vermeyecektir. Ne de olsa Türkiye temsil ediliyor. Tek yapmanız gereken, maça gitmek için gerekli bütçeyi hazırlamak.

Arabayı servise götürmek gerektiğinde
Servis olmadığından işe mecburen arabayla geliyorsunuz. Ama hafta sonlarında, yapılacak onca şey arasında arabayı servise göstermek neredeyse imkânsız. Üstelik o gün tatil olduğundan servis kalabalık ve sıra bulmanız da mümkün olmuyor. O halde işe zamanında gelip gitmeniz için sadece 1 mesai gününü feda etseniz sorun olmaz değil mi?

Her şey şirketinizin geleceği için
Özellikle bahar dönemlerindeki üniversite kariyer günleri tam aradığınız fırsat. Patronunuza şirketinizi tanıtmak için üniversitelerin ne kadar uygun bir platform olduğunu anlatın. Okulda gereken sunumu yaptıktan ve öğrencilerin sorularını yanıtladıktan sonra, günün geri kalanı olduğu gibi sizin. Üstelik bu kadar aktif olmanız patronunuzun da hoşuna gidecektir ve sizi takdir etmesi kaçınılmazdır.

MSN Erkek - İş Dünyası
 
Üst Alt