İstediğiniz Saç Şekline Giden Yollar

Erkek adam için saçı çok önemlidir. İşte saçlarınızı şekillendirmek için anahtar yollar

İyi bir berber bulun

Evet, iyi bir berber bulun; ortaokuldan beri gittiğiniz o berberi unutun (Eğer adı sanı duyulmuş, çok yetenekli bir berberiniz varsa, bu satırları görmezden gelin.). Bu noktada, kafanızda tasarladığınız saç şeklini bir çırpıda anlayacak ve anladığını muazzam bir el sanatıyla gerçekleştirecek bir berber, önceliğiniz olmalıdır. Arayın, sorun, araştırın; ünlü isimlerin berberlerini öğrenin, sevgilinizden veya eşinizden yardım alın (Emin olun, onların kulakları sizinkinden daha deliktir.).

Utangaç olmayın

Bundan kasıt, kendinizden emin bir şekilde o berber salonundan içeri girmenizdir. Erkeğin görünümünde değişikliğe gitmesi, asla yadırganacak bir şey değil; hayatınıza renk katmak ve kendinizi yenilemek istiyorsunuz, hepsi bu. Bu bakımdan, dükkânın eşiğinden adımınızı atın ve doğruca ismini öğrendiğiniz o yetenekli kişinin yanına gidin. Fısıldamayın; ne istediğinizi, tek tek, üstüne basa basa anlatın.

Bol zaman ayırın

İstediğiniz saç şekline giden yol, o kadar da kısa değil; tabii istediğiniz, üç numara, bir-iki makine veya makas darbesiyle halledilebilecek bir saç şekli değilse! Siz siz olun, berberinize vaktinizin bol olduğunu söyleyin. Hatta diyin ki, "istediğimi alana kadar bu koltuktan kalkmayacağım!"

Yaşam tarzınızı anlatın

Sorup soruşturarak gittiğiniz berbere, kendinizle ilgili genel bilgiler vermekten kaçınmayın (Zaten tercih ettiğiniz berber gerçekten iyiyse, size, mesleğiniz ve yaşam tarzınızla ilgili bazı sorular soracaktır.). Zira bu bilgiler, onun saç kesiminizle ilgili nasıl bir yol izleyeceğine karar vermesini sağlar. Öyle küçük dokunuşlarla ve detaylarla bunu yapar ki, siz hem istediğiniz saç şekline kavuşmuş olursunuz hem de çevrenizin yadırgamayacağı bir görünüme bürünürsünüz.

Önerilere dikkate alın

iyi bir berber, salt müşteri memnuniyetini düşünmez; kesimle ilgili karan; saçın tipine, saç telinin inceliği ve dolgunluğuna veya saç derisinin niteliğine göre alabilirsiz istediğinizin olmayacağını düşünseniz de.sonra-dan, aslında sizin için en doğru ve sağlıklı kararın verilmişoldu-ğunu anlarsınız.

Denenmişi pek denemeyin

Bu satırlara gelene kadar her şey iyi gidiyordu ama bu alt başlığı okuyunca, birden şaşırdınız; öyle değil mi? Şaşırmayın. Var olan saç modelleri üzerinde ufak tefek değişikliklere giderseniz, yeni modele alışma sürenizi kısaltırsınız. Ayrıca, küçük ama üzücü sürprizlerden de kaçınmış olursunuz.

Cebinizde yeterli para olsun

Bu nokta da çok önemli; cüzdanınız dolgun olsun ki, hem sizin içiniz rahat olsun hem de bunu fark eden berber rahatça eseriyle uğraşsın. Aslında, bundan kasıt, saç kesim ücreti değil; kesim sonrası vereceğiniz bahşişle ilgili, içinize sinen bir model ortaya çıkmışsa, en az kesim ücreti kadar bir bahşişi bile gözden çıkarabilirsiniz.
askmen
 
Üst Alt